1 stycznia 2017 – Niedziela, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

• NOWY ROK

• II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

• UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

„Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie swoje oblicze i niech cię obdarzy pokojem.”

• Lb 6, 22-27

• Ga 4, 4-7

• Łk 2, 16-21

1. 1. Z okazji rozpoczynającego się Nowego Roku 2017 życzymy wszystkim samych dobrych dni otoczonych Bożym błogosławieństwem i opieką Matki Bożej.

2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy wspomnienia: w poniedziałek św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjaznu, biskupów i doktorów Kościoła; we wtorek Święto Ubogich Pasterzy.

3. W piątek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msza Święta, wraz z poświęceniem kredy i kadzidła, zostanie odprawiona o godz. 11:00.

Wielki Piątek – 30.03.2018 r.

30.03.2018

„Odszedł Pasterz nasz, co ukochał lud. O Jezu dzięki Ci za Twej męki trud”
Uczciliśmy dzisiaj ofiarę życia, jaką nasz Pan złożył na drzewie krzyża dla zbawienia świata. Liturgia skupiła naszą uwagę na słuchaniu Słowa Bożego – opisie Męki Jezusa, uroczystej modlitwie powszechnej i adoracji krzyża. Teraz trwamy przy Jezusowym grobie, w ciszy oczekując radosnego niedzielnego poranka.
Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 16:00.