10 grudnia 2017 r. – II Niedziela Adwentu

09.12.2017

10 grudnia 2017 r. – II Niedziela Adwentu
„Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla Niego ścieżki”

Iz 40, 1-5. 9-11
2 P 3, 8-14
Mk 1, 1-8

1. Składamy miłosiernemu Bogu dziękczynienie za ofiarę życia, jaką żołnierze I Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego złożyli w obronie wolnej i niepodległej Ojczyzny. Pamiętamy o głównym budowniczym niepodległości Polski – Józefie Piłsudskim, którego 150 rocznicę urodzin obchodziliśmy w ubiegły wtorek 5 grudnia. Polecamy Bożej opiece wszystkich, którzy utrwalają pamięć o bohaterach walk za Ojczyznę.

2. W środę liturgiczne wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy (+303).

3. Msze Święte roratnie odprawiane są w naszej parafii w każdą środę o godz. 17:00.

4. W przyszłą niedzielę 17 grudnia zapraszamy na parafialny dzień skupienia – podczas Mszy Świętej nauka rekolekcyjna oraz spowiedź generalna adwentowa. Przed Mszą Świętą spowiedź dla dzieci. Zwracamy się
z prośbą o przekazanie tej informacji wszystkim naszym parafianom, aby jak najwięcej
z nas jeszcze bardziej pogłębiło przygotowania do obchodów uroczystości Narodzenia Pańskiego. Spowiedź adwentowa będzie także powtórzona w 24.12 przed Mszą Świętą.

Audycja „Kościoły w Polsce i na świecie” z 16.01.2021 r.

17.01.2021

Audycja „Kościoły w Polsce i na świecie” z 16.01.2021 r.

Jest to program przygotowywany przez sekcję religijną Polskiego Radia we współpracy z różnymi kościołami chrześcijańskimi. Poznajemy w nich historię, życie i działalność różnych wspólnot chrześcijańskich.

Ostatni odcinek powstał we współpracy w Kościołem Polskokatolickim. Posłuchamy w nim wprowadzenia w Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Gościem programu jest nasz proboszcz, ks. Henryk Dąbrowski.

Link do audycji – kliknij TUTAJ.