10 grudnia 2017 r. – II Niedziela Adwentu

09.12.2017

10 grudnia 2017 r. – II Niedziela Adwentu
„Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla Niego ścieżki”

Iz 40, 1-5. 9-11
2 P 3, 8-14
Mk 1, 1-8

1. Składamy miłosiernemu Bogu dziękczynienie za ofiarę życia, jaką żołnierze I Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego złożyli w obronie wolnej i niepodległej Ojczyzny. Pamiętamy o głównym budowniczym niepodległości Polski – Józefie Piłsudskim, którego 150 rocznicę urodzin obchodziliśmy w ubiegły wtorek 5 grudnia. Polecamy Bożej opiece wszystkich, którzy utrwalają pamięć o bohaterach walk za Ojczyznę.

2. W środę liturgiczne wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy (+303).

3. Msze Święte roratnie odprawiane są w naszej parafii w każdą środę o godz. 17:00.

4. W przyszłą niedzielę 17 grudnia zapraszamy na parafialny dzień skupienia – podczas Mszy Świętej nauka rekolekcyjna oraz spowiedź generalna adwentowa. Przed Mszą Świętą spowiedź dla dzieci. Zwracamy się
z prośbą o przekazanie tej informacji wszystkim naszym parafianom, aby jak najwięcej
z nas jeszcze bardziej pogłębiło przygotowania do obchodów uroczystości Narodzenia Pańskiego. Spowiedź adwentowa będzie także powtórzona w 24.12 przed Mszą Świętą.

Wielki Piątek – 30.03.2018 r.

30.03.2018

„Odszedł Pasterz nasz, co ukochał lud. O Jezu dzięki Ci za Twej męki trud”
Uczciliśmy dzisiaj ofiarę życia, jaką nasz Pan złożył na drzewie krzyża dla zbawienia świata. Liturgia skupiła naszą uwagę na słuchaniu Słowa Bożego – opisie Męki Jezusa, uroczystej modlitwie powszechnej i adoracji krzyża. Teraz trwamy przy Jezusowym grobie, w ciszy oczekując radosnego niedzielnego poranka.
Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 16:00.