10 grudnia 2017 r. – II Niedziela Adwentu

09.12.2017

10 grudnia 2017 r. – II Niedziela Adwentu
„Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla Niego ścieżki”

Iz 40, 1-5. 9-11
2 P 3, 8-14
Mk 1, 1-8

1. Składamy miłosiernemu Bogu dziękczynienie za ofiarę życia, jaką żołnierze I Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego złożyli w obronie wolnej i niepodległej Ojczyzny. Pamiętamy o głównym budowniczym niepodległości Polski – Józefie Piłsudskim, którego 150 rocznicę urodzin obchodziliśmy w ubiegły wtorek 5 grudnia. Polecamy Bożej opiece wszystkich, którzy utrwalają pamięć o bohaterach walk za Ojczyznę.

2. W środę liturgiczne wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy (+303).

3. Msze Święte roratnie odprawiane są w naszej parafii w każdą środę o godz. 17:00.

4. W przyszłą niedzielę 17 grudnia zapraszamy na parafialny dzień skupienia – podczas Mszy Świętej nauka rekolekcyjna oraz spowiedź generalna adwentowa. Przed Mszą Świętą spowiedź dla dzieci. Zwracamy się
z prośbą o przekazanie tej informacji wszystkim naszym parafianom, aby jak najwięcej
z nas jeszcze bardziej pogłębiło przygotowania do obchodów uroczystości Narodzenia Pańskiego. Spowiedź adwentowa będzie także powtórzona w 24.12 przed Mszą Świętą.

Zapowiedź – Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

07.01.2018

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
W dniach 18-25 stycznia 2018 r. obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegoroczne obchody zostały opatrzone hasłem przewodnim: „Prawica Twoja wsławiła się mocą” (Wj 15,6).
Materiały na spotkania modlitewne zostały opracowane przez chrześcijan z Karaibów.
Tematy poszczególnych dni ekumenicznej oktawy są następujące:
Dzień 1: Będziesz miłował przybysza, bo i wy byliście przybyszami w ziemi egipskiej
Dzień 2: Już nie niewolnik, lecz umiłowany brat
Dzień 3: Twoje ciało jest świątynią Ducha Świętego (20.01.2018 r.)
Dzień 4: Nadzieja i uzdrowienie
Dzień 5: Słuchaj krzyku mojego ludu z dalekiej ziemi!

7 stycznia 2018 r. – I Niedziela Zwykła, święto Chrztu Pańskiego

06.01.2018

7 stycznia 2018 r. – I Niedziela Zwykła, święto Chrztu Pańskiego
„Nakłońcie uszu i przyjdźcie do Mnie, posłuchajcie Mnie, a dusza wasza żyć będzie.”
czytania mszalne:
Iz 55, 1-11
1 J 5, 1-9
Mk 1, 7-11
1. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich parafian na Mszę Świętą o godz. 11:00,
po której odbędzie się spotkanie opłatkowe.
2. Rozpoczyna się czas wizyt duszpasterskich. Parafian, którzy chcą, aby odwiedził ich kapłan z modlitwą i błogosławieństwem,