10 WRZEŚNIA 2017 R. – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, ŚWIĘTO BRATNIEJ MIŁOŚCI

09.09.2017

10 WRZEŚNIA 2017 R. – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, ŚWIĘTO BRATNIEJ MIŁOŚCI
„Nikomu nie bądźcie nic dłużni poza wzajemną miłością. Kto bowiem miłuje drugiego, wypełnił Prawo.”

Ez 33, 7-9
Rz 13, 8-10
Mt 18, 15-20

1. Kalendarz liturgiczny przewiduje w tym tygodniu: we wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa
i Doktora Kościoła (+407), w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek wspomnienie NMP Bolesnej, w sobotę wspomnienie św. Korneliusza (+253) i św. Cypriana (+258).

2. Polecamy dzisiaj w naszych wspólnych modlitwach dzieci i młodzież, którzy są u progu nowego roku szkolnego. Prośmy dla nich, aby wraz z wiedzą przekazywaną w szkolnej ławie nabierali mądrości życiowej opartej na wskazaniach Ewangelii.

3. Zachęcamy do lektury miesięcznika „Rodzina” – wersja elektroniczna tutaj.

4. W sobotę 16 września, w godzinach wieczornych, odbędzie się III edycja Nocy Świątyń. Jest to wydarzenie organizowane w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przeciwko Nietolerancji Religijnej i Islamofobii, Międzynarodowego Dnia Pokoju oraz Dnia Modlitwy o Pokój. W ramach obchodów w naszym kościele katedralnym (godz. 18-21) będą miały miejsce wykłady i prezentacje dotyczące Kościoła Polskokatolickiego ubogacone muzyką organową. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do aktywnego uczestnictwa
w tym wydarzeniu, przez obecność będącą świadectwem wiary. Szczegółowy program Nocy Świątyń można znaleźć tutaj.

10 czerwca 2018 r. – X Niedziela Zwykła

10 czerwca 2018 r. – X Niedziela Zwykła
„Wiemy bowiem, że kiedy nawet zniszczeje nasz przybytek doczesnego zamieszkania, będziemy mieli mieszkanie od Boga, dom nie ręką uczyniony, lecz wiecznie trwały w niebie.”
Rdz 3, 9-15
2 Kor 4, 13 – 5, 1
Mk 3, 20-35
1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które w naszej parafii odbywa się w środy
o godz. 17:00 oraz w niedzielę o godz. 10:40.
2. W najbliższą niedzielę,

35 rocznica sakry biskupa Wiktora Wysoczańskiego

05.06.2018

5 czerwca 2018 r. obchodzimy 35 rocznicę przyjęcia sakry biskupiej przez Zwierzchnika Kościoła Polskokatolickiego w RP i Ordynariusza Diecezji Warszawskiej przez bpa Wiktora Wysoczańskiego.

Jubilatowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w pracy na rzecz społeczności Kościoła.

Więcej o życiu oraz działalności duszpasterskiej i naukowej bpa Wiktora Wysoczańskiego można przeczytać tutaj.

3 czerwca 2018 r. – IX Niedziela Zwykła

05.06.2018

3 czerwca 2018 r. – IX Niedziela Zwykła
„Bóg, który rozkazał ciemnościom, by zajaśniały światłem, zabłysnął w naszych sercach, by olśnić nas jasnością poznania chwały Bożej na obliczu Jezusa Chrystusa.”

Pwt 5, 12-15
2 Kor 4, 6-11
Mk 2, 23 – 3, 6

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości Bożego Ciała – podczas budowania ołtarzy, wystroju kościoła i przebiegu procesji eucharystycznej.

2.