10 WRZEŚNIA 2017 R. – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, ŚWIĘTO BRATNIEJ MIŁOŚCI

09.09.2017

10 WRZEŚNIA 2017 R. – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, ŚWIĘTO BRATNIEJ MIŁOŚCI
„Nikomu nie bądźcie nic dłużni poza wzajemną miłością. Kto bowiem miłuje drugiego, wypełnił Prawo.”

Ez 33, 7-9
Rz 13, 8-10
Mt 18, 15-20

1. Kalendarz liturgiczny przewiduje w tym tygodniu: we wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa
i Doktora Kościoła (+407), w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek wspomnienie NMP Bolesnej, w sobotę wspomnienie św. Korneliusza (+253) i św. Cypriana (+258).

2. Polecamy dzisiaj w naszych wspólnych modlitwach dzieci i młodzież, którzy są u progu nowego roku szkolnego. Prośmy dla nich, aby wraz z wiedzą przekazywaną w szkolnej ławie nabierali mądrości życiowej opartej na wskazaniach Ewangelii.

3. Zachęcamy do lektury miesięcznika „Rodzina” – wersja elektroniczna tutaj.

4. W sobotę 16 września, w godzinach wieczornych, odbędzie się III edycja Nocy Świątyń. Jest to wydarzenie organizowane w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przeciwko Nietolerancji Religijnej i Islamofobii, Międzynarodowego Dnia Pokoju oraz Dnia Modlitwy o Pokój. W ramach obchodów w naszym kościele katedralnym (godz. 18-21) będą miały miejsce wykłady i prezentacje dotyczące Kościoła Polskokatolickiego ubogacone muzyką organową. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do aktywnego uczestnictwa
w tym wydarzeniu, przez obecność będącą świadectwem wiary. Szczegółowy program Nocy Świątyń można znaleźć tutaj.

Posłuchaj – „Kościoły w Polsce i na świcie”

16.09.2018

Zapraszamy do wysłuchania audycji z cyklu „Kościoły w Polsce i na świecie” z 19.09.2018 r. utworzonej we współpracy z Kościołem Polskokatolickim – tutaj.

Treścią programu jest historia naszej parafii w Studziankach Pancernych oraz historii związanej z walkami podczas II wojny światowej.

Działo się – koncert „Polska żyje w nas”

05.09.2018

W niedzielę, 2 września, o godz.17:00 w naszym kościele katedralnym odbył się koncert muzyki patriotycznej pt. „Polska żyje w nas”. Serdecznie dziękujemy artystom, którzy ponieśli nasze serca drogami historii Polski, szczególnie naznaczonej, walką o wolność.

Szczególnie dziękujemy:
Zofii Szafrańskiej – skrzypce