10 WRZEŚNIA 2017 R. – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, ŚWIĘTO BRATNIEJ MIŁOŚCI

09.09.2017

10 WRZEŚNIA 2017 R. – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, ŚWIĘTO BRATNIEJ MIŁOŚCI
„Nikomu nie bądźcie nic dłużni poza wzajemną miłością. Kto bowiem miłuje drugiego, wypełnił Prawo.”

Ez 33, 7-9
Rz 13, 8-10
Mt 18, 15-20

1. Kalendarz liturgiczny przewiduje w tym tygodniu: we wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa
i Doktora Kościoła (+407), w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek wspomnienie NMP Bolesnej, w sobotę wspomnienie św. Korneliusza (+253) i św. Cypriana (+258).

2. Polecamy dzisiaj w naszych wspólnych modlitwach dzieci i młodzież, którzy są u progu nowego roku szkolnego. Prośmy dla nich, aby wraz z wiedzą przekazywaną w szkolnej ławie nabierali mądrości życiowej opartej na wskazaniach Ewangelii.

3. Zachęcamy do lektury miesięcznika „Rodzina” – wersja elektroniczna tutaj.

4. W sobotę 16 września, w godzinach wieczornych, odbędzie się III edycja Nocy Świątyń. Jest to wydarzenie organizowane w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przeciwko Nietolerancji Religijnej i Islamofobii, Międzynarodowego Dnia Pokoju oraz Dnia Modlitwy o Pokój. W ramach obchodów w naszym kościele katedralnym (godz. 18-21) będą miały miejsce wykłady i prezentacje dotyczące Kościoła Polskokatolickiego ubogacone muzyką organową. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do aktywnego uczestnictwa
w tym wydarzeniu, przez obecność będącą świadectwem wiary. Szczegółowy program Nocy Świątyń można znaleźć tutaj.

Noc Świątyń – sobota, 21.09.2019

16.09.2019

W sobotę 21.09.2019 r., podczas warszawskiej edycji Nocy Świątyń, drzwi naszego Kościoła Katedralnego będą szeroko otwarte według następującego harmonogramu:

18:00 – Zwiedzanie Kościoła
18:15 – Prezentacja nt. historii Kościoła Polskokatolickiego oraz podstaw wiary
18:30 – Pytania i odpowiedzi
18:45 – Koncert muzyki organowej

19:00 – Zwiedzanie kościoła
19:15 – Prezentacja nt. historii Kościoła Polskokatolickiego oraz podstaw wiary
19:30 –

Rocznica wybuchu II wojny światowej – fotorelacja

02.09.2019

W niedzielę – 1 września 2019 r. – podczas Mszy Świętej modliliśmy się w intencji ofiar II wojny światowej oraz o pokój dla naszej Ojczyzny i całego świata. Gościliśmy w naszej wspólnocie przedstawicieli niemieckiego stowarzyszenia „Znaki Nadziei”. Jego przedstawiciele szerzą inicjatywę pojednania narodu niemieckiego ze wszystkimi ofiarami nazistowskiego terroru. Wspominaliśmy także gen. Bolesława Wieniawę – Długoszowskiego. Taca zebrana w czasie Mszy Świętej została przeznaczona na wsparcie inicjatywy budowy pomnika generała w Łazienkach Królewskich.

Nabożeństwo ekumeniczne

27.08.2019

W przeddzień 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej,
31.08.2019 r. o godz. 15:00
w kościele ewangelicko-augsburskim pod wezwaniem Świętej Trójcy
(pl. Małachowskiego 1, Warszawa),
odbędzie się nabożeństwo ekumenicznym w intencji pamięci i pokoju,
na które serdecznie zapraszamy.
W modlitwie będą współuczestniczyć duchowni naszego kościoła.
Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć tutaj.