23 LIPCA 2017 R. – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

23.07.2017

23 LIPCA 2017 R. – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
„Jak więc zbiera się chwast i spala w ogniu, tak będzie przy końcu świata.”

Mdr 12, 13. 16-19
Rz 8, 26-27
Mt 13, 24-43

1. W tym tygodniu obchodzimy liturgiczne wspomnienia: we wtorek – święto św. Jakuba, Apostoła; w środę – wspomnienie rodziców N.M.P. Joachima i Anny; w sobotę – wspomnienie św. Marty.

2. W piątek 28 lipca imieniny obchodzi Biskup Zwierzchnik Wiktor Wysoczański. Polecajmy naszego duszpasterza opiece Matki Bożej i wypraszajmy szczególnie łaski zdrowia i sił do wypełniania posłannictwa w służbie Kościołowi Polskokatolickiemu.

3. Na stronie głównej Kościoła Polskokatolickiego dostępny jest, w formie elektronicznej, lipcowy numer miesięcznika „Rodzina” – tutaj.

4. Przypominamy, że na czas wakacji (lipiec, sierpień) zostaje zawieszona środowa Msza Święta o godz. 17:00.

5. Wszystkim udającym się na wakacyjny wypoczynek życzymy dobrej pogody
i bezpiecznej podróży.

6. Podczas urlopowych wyjazdów mamy możliwość udziału w niedzielnej Mszy Świętej
w Polskokatolickich parafiach, które rozmieszczone są na terenie całego kraju. Lista placówek znajduje się na stronie głównej Kościoła Polskokatolickiego – tutaj.

Zapowiedź – Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

07.01.2018

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
W dniach 18-25 stycznia 2018 r. obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegoroczne obchody zostały opatrzone hasłem przewodnim: „Prawica Twoja wsławiła się mocą” (Wj 15,6).
Materiały na spotkania modlitewne zostały opracowane przez chrześcijan z Karaibów.
Tematy poszczególnych dni ekumenicznej oktawy są następujące:
Dzień 1: Będziesz miłował przybysza, bo i wy byliście przybyszami w ziemi egipskiej
Dzień 2: Już nie niewolnik, lecz umiłowany brat
Dzień 3: Twoje ciało jest świątynią Ducha Świętego (20.01.2018 r.)
Dzień 4: Nadzieja i uzdrowienie
Dzień 5: Słuchaj krzyku mojego ludu z dalekiej ziemi!

7 stycznia 2018 r. – I Niedziela Zwykła, święto Chrztu Pańskiego

06.01.2018

7 stycznia 2018 r. – I Niedziela Zwykła, święto Chrztu Pańskiego
„Nakłońcie uszu i przyjdźcie do Mnie, posłuchajcie Mnie, a dusza wasza żyć będzie.”
czytania mszalne:
Iz 55, 1-11
1 J 5, 1-9
Mk 1, 7-11
1. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich parafian na Mszę Świętą o godz. 11:00,
po której odbędzie się spotkanie opłatkowe.
2. Rozpoczyna się czas wizyt duszpasterskich. Parafian, którzy chcą, aby odwiedził ich kapłan z modlitwą i błogosławieństwem,