23 LIPCA 2017 R. – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

23.07.2017

23 LIPCA 2017 R. – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
„Jak więc zbiera się chwast i spala w ogniu, tak będzie przy końcu świata.”

Mdr 12, 13. 16-19
Rz 8, 26-27
Mt 13, 24-43

1. W tym tygodniu obchodzimy liturgiczne wspomnienia: we wtorek – święto św. Jakuba, Apostoła; w środę – wspomnienie rodziców N.M.P. Joachima i Anny; w sobotę – wspomnienie św. Marty.

2. W piątek 28 lipca imieniny obchodzi Biskup Zwierzchnik Wiktor Wysoczański. Polecajmy naszego duszpasterza opiece Matki Bożej i wypraszajmy szczególnie łaski zdrowia i sił do wypełniania posłannictwa w służbie Kościołowi Polskokatolickiemu.

3. Na stronie głównej Kościoła Polskokatolickiego dostępny jest, w formie elektronicznej, lipcowy numer miesięcznika „Rodzina” – tutaj.

4. Przypominamy, że na czas wakacji (lipiec, sierpień) zostaje zawieszona środowa Msza Święta o godz. 17:00.

5. Wszystkim udającym się na wakacyjny wypoczynek życzymy dobrej pogody
i bezpiecznej podróży.

6. Podczas urlopowych wyjazdów mamy możliwość udziału w niedzielnej Mszy Świętej
w Polskokatolickich parafiach, które rozmieszczone są na terenie całego kraju. Lista placówek znajduje się na stronie głównej Kościoła Polskokatolickiego – tutaj.

Niedziela Palmowa – utrudnienia związane z dojazdem

Uwaga!

W Niedzielę Palmową w Warszawie odbędzie się Orlen Maraton.
W związku z tym wydarzeniem będą poważne utrudnienia w dojeździe do naszej Parafii.

Sugerujemy dojazd ulicą Czerniakowską, od strony mostu Siekierkowskiego. Najbliższe miejsca, gdzie będzie można zaparkować – ul. Zaruskiego, ul. Mikkego, ul. Bartycka.

Msza Święta z procesją odbędzie się o godz. 11:00.

Szczegółowe informacje o trasie maratonu można znaleźć tutaj.

Triduum Paschalne i Wielkanoc 2019

Triduum Paschalne i Wielkanoc 2019