27 SIERPNIA 2017 R. – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

27.08.2017

27 SIERPNIA 2017 R. – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
„Będę Cię sławił, Panie, z całego serca, bo usłyszałeś słowa ust moich.”

Iz 22, 19-23
Rz 11, 33-36
Mt 16, 13-20a

1. Wczoraj obchodziliśmy 19. rocznicę śmierci ks. Infułata Tomasza Wójtowicza, który przez wiele lat pełnił posługę proboszcza w naszej świątyni. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

2. W rozpoczynającym się tygodniu wspominać będziemy: w poniedziałek –
św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła oraz we wtorek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

3. Na stoliku w nawie bocznej kościoła można zaopatrzyć się w miesięcznik „Rodzina”,
a jego elektroniczną wersję można przeczytać tutaj.

4. W piątek obchodzimy rocznicę wybuchu II wojny światowej. Tego dnia pamiętajmy
o modlitwie za wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny oraz o pokój na świecie.

5. W piątek obchodzimy także Dzień Modlitw i Ochronę Stworzenia.

6. W drugą niedzielę września (10.09) zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy o potrzebne łaski w rozpoczynającym się roku szkolnym. Przed Mszą Świętą będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojedania.

Noc Świątyń – sobota, 21.09.2019

16.09.2019

W sobotę 21.09.2019 r., podczas warszawskiej edycji Nocy Świątyń, drzwi naszego Kościoła Katedralnego będą szeroko otwarte według następującego harmonogramu:

18:00 – Zwiedzanie Kościoła
18:15 – Prezentacja nt. historii Kościoła Polskokatolickiego oraz podstaw wiary
18:30 – Pytania i odpowiedzi
18:45 – Koncert muzyki organowej

19:00 – Zwiedzanie kościoła
19:15 – Prezentacja nt. historii Kościoła Polskokatolickiego oraz podstaw wiary
19:30 –

Rocznica wybuchu II wojny światowej – fotorelacja

02.09.2019

W niedzielę – 1 września 2019 r. – podczas Mszy Świętej modliliśmy się w intencji ofiar II wojny światowej oraz o pokój dla naszej Ojczyzny i całego świata. Gościliśmy w naszej wspólnocie przedstawicieli niemieckiego stowarzyszenia „Znaki Nadziei”. Jego przedstawiciele szerzą inicjatywę pojednania narodu niemieckiego ze wszystkimi ofiarami nazistowskiego terroru. Wspominaliśmy także gen. Bolesława Wieniawę – Długoszowskiego. Taca zebrana w czasie Mszy Świętej została przeznaczona na wsparcie inicjatywy budowy pomnika generała w Łazienkach Królewskich.

Nabożeństwo ekumeniczne

27.08.2019

W przeddzień 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej,
31.08.2019 r. o godz. 15:00
w kościele ewangelicko-augsburskim pod wezwaniem Świętej Trójcy
(pl. Małachowskiego 1, Warszawa),
odbędzie się nabożeństwo ekumenicznym w intencji pamięci i pokoju,
na które serdecznie zapraszamy.
W modlitwie będą współuczestniczyć duchowni naszego kościoła.
Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć tutaj.