27 SIERPNIA 2017 R. – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

27.08.2017

27 SIERPNIA 2017 R. – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
„Będę Cię sławił, Panie, z całego serca, bo usłyszałeś słowa ust moich.”

Iz 22, 19-23
Rz 11, 33-36
Mt 16, 13-20a

1. Wczoraj obchodziliśmy 19. rocznicę śmierci ks. Infułata Tomasza Wójtowicza, który przez wiele lat pełnił posługę proboszcza w naszej świątyni. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

2. W rozpoczynającym się tygodniu wspominać będziemy: w poniedziałek –
św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła oraz we wtorek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

3. Na stoliku w nawie bocznej kościoła można zaopatrzyć się w miesięcznik „Rodzina”,
a jego elektroniczną wersję można przeczytać tutaj.

4. W piątek obchodzimy rocznicę wybuchu II wojny światowej. Tego dnia pamiętajmy
o modlitwie za wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny oraz o pokój na świecie.

5. W piątek obchodzimy także Dzień Modlitw i Ochronę Stworzenia.

6. W drugą niedzielę września (10.09) zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy o potrzebne łaski w rozpoczynającym się roku szkolnym. Przed Mszą Świętą będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojedania.

Nagranie

30.11.2022

W sobotę 3 grudnia
o godz. 15.00
w naszym kościele nagrywamy Mszę Świętą
na potrzeby Polskiego Radia.

Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu.
Do zobaczenia!

Nabożeństwo

02.11.2022

Przypominamy, że dzisiaj nie będzie Mszy Świętej w kościele o godz. 17.00.
Zapraszamy na cmentarz Powązki Wojskowe (przy naszej kaplicy, kwatera D) – nabożeństwo o godz. 12.00.