15 PAŹDZIERNIKA 2017 R. – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15 października 2017 r. – XXVIII Niedziela Zwykła
„Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia.”

Iz 25, 6-10a
Flp 4, 12-14. 19-20
Mt 22, 1-14

1. Kalendarz liturgiczny – w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej (+1243);
we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika (+ 107);
w środę święto św. Łukasza, Ewangelisty.

2. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej – nabożeństwa odbywają się w środy o godz. 17:00 i niedzielę o godz. 10:40.

3. W minioną sobotę obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Kierujemy naszą uwagę w stronę wszystkich nauczycieli, którzy bez wątpienia pełnią jedną z istotniejszych ról
w społeczeństwie. Polecajmy ich opiece Matki Bożej, prosząc o siły i potrzebne łaski.

4. Zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych. Już teraz zapraszamy do składania intencji na modlitwę wypominkową; karteczki do zapisania imion zmarłych dostępne są na stoliku z prasą w nawie bocznej kościoła.

5. Zgodnie z tradycją w Uroczystość Wszystkich Świętych Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 12:00 na Cmentarzu Powązkowskim, przy kaplicy M.B. Nieustającej Pomocy (kwatera D). Celebrację liturgiczną poprzedzi modlitwa wypominkowa.

Niedziela Palmowa – utrudnienia związane z dojazdem

Uwaga!

W Niedzielę Palmową w Warszawie odbędzie się Orlen Maraton.
W związku z tym wydarzeniem będą poważne utrudnienia w dojeździe do naszej Parafii.

Sugerujemy dojazd ulicą Czerniakowską, od strony mostu Siekierkowskiego. Najbliższe miejsca, gdzie będzie można zaparkować – ul. Zaruskiego, ul. Mikkego, ul. Bartycka.

Msza Święta z procesją odbędzie się o godz. 11:00.

Szczegółowe informacje o trasie maratonu można znaleźć tutaj.

Triduum Paschalne i Wielkanoc 2019

Triduum Paschalne i Wielkanoc 2019