11 LISTOPADA – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2017 rok to 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku.
Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Ojczyzna i jej wolność to dwa wielkie zadania, które stawia przed nami Boża Opatrzność, abyśmy je jako naród i jako poszczególni jego obywatele umieli
w każdym czasie z miłością przyjąć i pomnażać dla dobra naszego i przyszłych pokoleń, które po nas przyjdą.
Módlmy się, abyśmy z Bożą pomocą, wspólnie trudząc się, żyjąc w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu budowali pomyślność naszej Ojczyzny i pozostali zawsze wierni swojemu narodowi i jego pięknej tradycji. Ciebie prosimy…

Audycja „Kościoły w Polsce i na świecie” z 16.01.2021 r.

17.01.2021

Audycja „Kościoły w Polsce i na świecie” z 16.01.2021 r.

Jest to program przygotowywany przez sekcję religijną Polskiego Radia we współpracy z różnymi kościołami chrześcijańskimi. Poznajemy w nich historię, życie i działalność różnych wspólnot chrześcijańskich.

Ostatni odcinek powstał we współpracy w Kościołem Polskokatolickim. Posłuchamy w nim wprowadzenia w Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Gościem programu jest nasz proboszcz, ks. Henryk Dąbrowski.

Link do audycji – kliknij TUTAJ.