12 listopada 2017 r. – XXXII Niedziela Zwykła

12 listopada 2017 r. – XXXII Niedziela Zwykła
„Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny”

Mdr 6, 12-16
1 Tes 4, 13-18
Mt 25, 1-13

1. W poniedziałek liturgiczne wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka
i Krystyna Pierwszych Męczenników Polski (+1003).

2. Zapraszamy do modlitwy w intencji zmarłych – „Wypominki” w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 10:40 i środy podczas Mszy Świętej o godz. 17:00.

3. W sobotę audycja z cyklu „5 minut nad Biblią” w II Programie Polskiego Radia
o godz. 7:40.

4. Zapraszamy do lektury listopadowego wydania miesięcznika „Rodzina” – tutaj. Dostępny jest listopadowy numer miesięcznika „Rodzina”. Znajdziemy tam m.in. artykuł „Zaduszki i ich wielowiekowa tradycja”, gdzie przybliżymy sobie historyczny zarys powstania i utrwalania się tej pięknej formy modlitwy w duchowości chrześcijańskiej.
W cyklu artykułów „Z życia naszych parafii” zaprezentowano relację z uroczystości udzielenie sakramentu bierzmowania w parafii NMP w Majdanie Leśniowskim. Miłej lektury.

Posłuchaj – Kościoły w Polsce i na świecie

11.01.2020

Zapraszamy do wysłuchania audycji z cyklu
„Kościoły w Polsce i na świecie”
z dnia 11.01.2020 r.
w I Programie Polskiego Radia.

Odcinek poświęcony 20 rocznicy podpisania Deklaracji o wzajemnym uznaniu Chrztu Świętego.
Nagranie miało miejsce w parafii katedralnej pw. Świętego Duch w Warszawie.

Audycja do wysłuchania tutaj.