12 listopada 2017 r. – XXXII Niedziela Zwykła

12 listopada 2017 r. – XXXII Niedziela Zwykła
„Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny”

Mdr 6, 12-16
1 Tes 4, 13-18
Mt 25, 1-13

1. W poniedziałek liturgiczne wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka
i Krystyna Pierwszych Męczenników Polski (+1003).

2. Zapraszamy do modlitwy w intencji zmarłych – „Wypominki” w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 10:40 i środy podczas Mszy Świętej o godz. 17:00.

3. W sobotę audycja z cyklu „5 minut nad Biblią” w II Programie Polskiego Radia
o godz. 7:40.

4. Zapraszamy do lektury listopadowego wydania miesięcznika „Rodzina” – tutaj. Dostępny jest listopadowy numer miesięcznika „Rodzina”. Znajdziemy tam m.in. artykuł „Zaduszki i ich wielowiekowa tradycja”, gdzie przybliżymy sobie historyczny zarys powstania i utrwalania się tej pięknej formy modlitwy w duchowości chrześcijańskiej.
W cyklu artykułów „Z życia naszych parafii” zaprezentowano relację z uroczystości udzielenie sakramentu bierzmowania w parafii NMP w Majdanie Leśniowskim. Miłej lektury.

Niedziela Palmowa – utrudnienia związane z dojazdem

Uwaga!

W Niedzielę Palmową w Warszawie odbędzie się Orlen Maraton.
W związku z tym wydarzeniem będą poważne utrudnienia w dojeździe do naszej Parafii.

Sugerujemy dojazd ulicą Czerniakowską, od strony mostu Siekierkowskiego. Najbliższe miejsca, gdzie będzie można zaparkować – ul. Zaruskiego, ul. Mikkego, ul. Bartycka.

Msza Święta z procesją odbędzie się o godz. 11:00.

Szczegółowe informacje o trasie maratonu można znaleźć tutaj.

Triduum Paschalne i Wielkanoc 2019

Triduum Paschalne i Wielkanoc 2019