26 listopada 2017 r. – XXXIV Niedziela Zwykła, Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

26 listopada 2017 r. – XXXIV Niedziela Zwykła,
Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

„Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale, a z Nim wszyscy aniołowie, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały.”

Ez 34, 11-12. 15-17
1 Kor 15, 20-26. 28
Mt 25, 31-46

1. Przed nami ostatnie dni starego roku liturgicznego, który zakończy wspomnienie
św. Andrzeja, Apostoła.

2. Przyszłą niedzielą rozpoczynamy adwent, który jest pierwszym okresem roku liturgicznego.

3. Msze Święte roratnie w naszej parafii będą odprawiane w każda środę o godz. 17:00.

4. W najbliższą środę, po raz ostatni w tym roku, zaniesiemy miłosiernemu Bogu dar modlitwy za naszych zmarłych w popularnych Wypominkach.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 8:00 w II Programie Polskiego Radia odbędzie się retransmisja Mszy Świętej z wybranej parafii Polskokatolickiej.

Posłuchaj – „Kościoły w Polsce i na świcie”

16.09.2018

Zapraszamy do wysłuchania audycji z cyklu „Kościoły w Polsce i na świecie” z 19.09.2018 r. utworzonej we współpracy z Kościołem Polskokatolickim – tutaj.

Treścią programu jest historia naszej parafii w Studziankach Pancernych oraz historii związanej z walkami podczas II wojny światowej.

Działo się – koncert „Polska żyje w nas”

05.09.2018

W niedzielę, 2 września, o godz.17:00 w naszym kościele katedralnym odbył się koncert muzyki patriotycznej pt. „Polska żyje w nas”. Serdecznie dziękujemy artystom, którzy ponieśli nasze serca drogami historii Polski, szczególnie naznaczonej, walką o wolność.

Szczególnie dziękujemy:
Zofii Szafrańskiej – skrzypce