3 grudnia 2017 r. – I Niedziela Adwentu

03.12.2017

3 grudnia 2017 r. – I Niedziela Adwentu

„Lecz co wam mówię, do wszystkich mówię: Czuwajcie!”

Iz 63, 16b-17. 19b; 64, 2b-7
1 Kor 1, 3-9
Mk 13, 33-37

1.       W uroczystej procesji wprowadziliśmy dzisiaj do świątyni świecę roratnią – jeden z symboli rozpoczynającego się czasu adwentu. Wraz z Maryją przygotujmy nasze serca na liturgiczne wspomnienie Narodzin Zbawiciela.

2.       W czwartek obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła (+397), a w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

3.       W przyszłą niedzielę, zgodnie z tradycją naszej parafii, podczas Mszy Świętej o godz. 11:00 będziemy modlić się w intencji wszystkim poległych Szwoleżerów oraz tych, którzy pielęgnują pamięć o bohaterach walczących o wolność Ojczyzny.

4.       Za dwa tygodnie w niedzielę 17 grudnia obchodzić będziemy parafialny dzień skupienia. Podczas Mszy Świętej zostanie wygłoszona nauka rekolekcyjna.

5.       Informujemy, że spowiedź adwentowa, przygotowująca do obchodów Bożego Narodzenia zostanie przeprowadzona w dwóch terminach: 17 grudnia podczas parafialnego dnia skupienia
oraz 24 grudnia podczas Mszy Świętej o godz. 11:00.

6.       Na stoliku, w nawie bocznej kościoła, jest dostępny grudniowy numer miesięcznika „Rodzina”.

17.03.2019

Przewodnik po Wielkim Poście – II Niedziela Wielkiego Postu

Przewodnik po Wielkim Poście, I Niedziela Wielkiego Postu

Nabożeństwa pasyjne