3 grudnia 2017 r. – I Niedziela Adwentu

03.12.2017

3 grudnia 2017 r. – I Niedziela Adwentu

„Lecz co wam mówię, do wszystkich mówię: Czuwajcie!”

Iz 63, 16b-17. 19b; 64, 2b-7
1 Kor 1, 3-9
Mk 13, 33-37

1.       W uroczystej procesji wprowadziliśmy dzisiaj do świątyni świecę roratnią – jeden z symboli rozpoczynającego się czasu adwentu. Wraz z Maryją przygotujmy nasze serca na liturgiczne wspomnienie Narodzin Zbawiciela.

2.       W czwartek obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła (+397), a w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

3.       W przyszłą niedzielę, zgodnie z tradycją naszej parafii, podczas Mszy Świętej o godz. 11:00 będziemy modlić się w intencji wszystkim poległych Szwoleżerów oraz tych, którzy pielęgnują pamięć o bohaterach walczących o wolność Ojczyzny.

4.       Za dwa tygodnie w niedzielę 17 grudnia obchodzić będziemy parafialny dzień skupienia. Podczas Mszy Świętej zostanie wygłoszona nauka rekolekcyjna.

5.       Informujemy, że spowiedź adwentowa, przygotowująca do obchodów Bożego Narodzenia zostanie przeprowadzona w dwóch terminach: 17 grudnia podczas parafialnego dnia skupienia
oraz 24 grudnia podczas Mszy Świętej o godz. 11:00.

6.       Na stoliku, w nawie bocznej kościoła, jest dostępny grudniowy numer miesięcznika „Rodzina”.

Posłuchaj – „Kościoły w Polsce i na świcie”

16.09.2018

Zapraszamy do wysłuchania audycji z cyklu „Kościoły w Polsce i na świecie” z 19.09.2018 r. utworzonej we współpracy z Kościołem Polskokatolickim – tutaj.

Treścią programu jest historia naszej parafii w Studziankach Pancernych oraz historii związanej z walkami podczas II wojny światowej.

Działo się – koncert „Polska żyje w nas”

05.09.2018

W niedzielę, 2 września, o godz.17:00 w naszym kościele katedralnym odbył się koncert muzyki patriotycznej pt. „Polska żyje w nas”. Serdecznie dziękujemy artystom, którzy ponieśli nasze serca drogami historii Polski, szczególnie naznaczonej, walką o wolność.

Szczególnie dziękujemy:
Zofii Szafrańskiej – skrzypce