12 MARCA 2017 R. – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

11.03.2017

12 MARCA 2017 R. – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Weź udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii mocą Bożą!

Rdz 12, 1-4a
2 Tm 1, 8b-10
Mt 17, 1-9

1. Obchodzimy dzisiaj rocznicę zorganizowania PNNK. Dziękujemy wszystkim parafianom i przyjaciołom naszej parafii za udział we wspólnej Mszy Świętej dziękczynnej za 120 lat istnienia naszej wspólnoty wiary.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczęła także cykl nauk rekolekcyjnych, które potrwają jeszcze przez kolejne dwie niedziele. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tych ćwiczeniach duchownych oraz modlitwy w intencji dobrych owoców tego czasu.

3. Nabożeństwa pasyjne odprawiane są według następującego porządku:
Droga krzyżowa – piątek, godz. 17:00
Gorzkie Żale – niedziela, godz. 10:40

4. Dostępny jest już marcowy numer miesięcznika „Rodzina” – tutaj. Polecamy szczególnie artykuł „Polskie Kalwarie – Sanktuaria Męki Pańskiej” oraz „Warszawa w czasach belle epoque”.

5. W najbliższą sobotę 18 marca zapraszamy do wysłuchania audycji „Pięć minut nad Biblią” w II Programie Polskiego Radia o godz. 7:40.

Niedziela Palmowa – utrudnienia związane z dojazdem

Uwaga!

W Niedzielę Palmową w Warszawie odbędzie się Orlen Maraton.
W związku z tym wydarzeniem będą poważne utrudnienia w dojeździe do naszej Parafii.

Sugerujemy dojazd ulicą Czerniakowską, od strony mostu Siekierkowskiego. Najbliższe miejsca, gdzie będzie można zaparkować – ul. Zaruskiego, ul. Mikkego, ul. Bartycka.

Msza Święta z procesją odbędzie się o godz. 11:00.

Szczegółowe informacje o trasie maratonu można znaleźć tutaj.

Triduum Paschalne i Wielkanoc 2019

Triduum Paschalne i Wielkanoc 2019