16 października – XXIX Niedziela Zwykła

14.10.2016

XXIX Niedziela Zwykła

A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie?”

1. Wj 17,8-13
  2. 2Tm 3, 14-4,1
  3. Łk 18, 1-8

1. Trwa miesiąc październik. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w środy o godz. 17:00 oraz w niedzielę, przed Mszą Świętą, o godz. 10:40.

2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Ignacego Antiocheńskiego Biskupa i Męczennika, a we wtorek św. Łukasza Ewangelistę.

3.W sobotę, 22.10 o godz. 7:40, w II Programie Polskiego Radia program z cyklu „Pięć minut nad Biblią” oraz o godz. 21:50, w I Programie Polskiego Radia, program „Kościoły w Polsce i na świecie”.

4. Informujemy, że zgodnie z tradycją naszej parafii, 1 listopada o godz. 12:00 na cmentarzu wojskowym na Powązkach w kwaterze D, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji zmarłych pochowanych na cmentarzu oraz zgłoszonych w modlitwie wypominkowej.

1. 4. Zapraszamy do lektury ogólnokościelnego miesięcznika „Rodzina” dostępnego w formie papierowej (na stoliku w nawie bocznej kościoła) oraz elektronicznej (http://www.polskokatolicki.pl/RODZINA).

5. Na naszej stronie internetowej dostępny jest także październikowy numer Posłańca (zakładka „O nas” – „Posłaniec”).

Zapowiedź – Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

07.01.2018

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
W dniach 18-25 stycznia 2018 r. obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegoroczne obchody zostały opatrzone hasłem przewodnim: „Prawica Twoja wsławiła się mocą” (Wj 15,6).
Materiały na spotkania modlitewne zostały opracowane przez chrześcijan z Karaibów.
Tematy poszczególnych dni ekumenicznej oktawy są następujące:
Dzień 1: Będziesz miłował przybysza, bo i wy byliście przybyszami w ziemi egipskiej
Dzień 2: Już nie niewolnik, lecz umiłowany brat
Dzień 3: Twoje ciało jest świątynią Ducha Świętego (20.01.2018 r.)
Dzień 4: Nadzieja i uzdrowienie
Dzień 5: Słuchaj krzyku mojego ludu z dalekiej ziemi!

7 stycznia 2018 r. – I Niedziela Zwykła, święto Chrztu Pańskiego

06.01.2018

7 stycznia 2018 r. – I Niedziela Zwykła, święto Chrztu Pańskiego
„Nakłońcie uszu i przyjdźcie do Mnie, posłuchajcie Mnie, a dusza wasza żyć będzie.”
czytania mszalne:
Iz 55, 1-11
1 J 5, 1-9
Mk 1, 7-11
1. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich parafian na Mszę Świętą o godz. 11:00,
po której odbędzie się spotkanie opłatkowe.
2. Rozpoczyna się czas wizyt duszpasterskich. Parafian, którzy chcą, aby odwiedził ich kapłan z modlitwą i błogosławieństwem,