13 SIERPNIA 2017 R. – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

12.08.2017

13 SIERPNIA 2017 R. – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
„Odwagi! To Ja jestem, nie bójcie się!”

1 Krl 19, 9a. 11-13a
Rz 9, 1-5
Mt 14, 22-33

1. We wtorek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Tego dnia zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 11:00 podczas, której odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kłosów, zbóż, ziół i kwiatów.

2. W uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. w II Programie Polskiego Radia o godz. 8:00 można wysłuchać retransmisji Mszy Świętej połączonej z obchodami Święta Wojska Polskiego.

3. Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. to dla naszej sąsiedniej parafii w Studziankach Pancernych święto parafialne. Prośmy Boga, przez ręce Maryi, o łaskę wierności Ewangelii i Kościołowi oraz wszelkie potrzebne łaski dla wiernych tej wspólnoty.

4. W sobotę wspominamy rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich Bpa Franciszka Hodura (1893).

5. Miesiąc sierpień poświęcony jest tematowi trzeźwości. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich uwikłanych w nałogi i ich rodzinach.

6. Na stoliku w nawie bocznej kościoła można zaopatrzyć się w aktualny numer miesięcznika „Rodzina” – miłej lektury.

Niedziela Palmowa – utrudnienia związane z dojazdem

Uwaga!

W Niedzielę Palmową w Warszawie odbędzie się Orlen Maraton.
W związku z tym wydarzeniem będą poważne utrudnienia w dojeździe do naszej Parafii.

Sugerujemy dojazd ulicą Czerniakowską, od strony mostu Siekierkowskiego. Najbliższe miejsca, gdzie będzie można zaparkować – ul. Zaruskiego, ul. Mikkego, ul. Bartycka.

Msza Święta z procesją odbędzie się o godz. 11:00.

Szczegółowe informacje o trasie maratonu można znaleźć tutaj.

Triduum Paschalne i Wielkanoc 2019

Triduum Paschalne i Wielkanoc 2019