13 SIERPNIA 2017 R. – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

12.08.2017

13 SIERPNIA 2017 R. – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
„Odwagi! To Ja jestem, nie bójcie się!”

1 Krl 19, 9a. 11-13a
Rz 9, 1-5
Mt 14, 22-33

1. We wtorek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Tego dnia zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 11:00 podczas, której odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kłosów, zbóż, ziół i kwiatów.

2. W uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. w II Programie Polskiego Radia o godz. 8:00 można wysłuchać retransmisji Mszy Świętej połączonej z obchodami Święta Wojska Polskiego.

3. Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. to dla naszej sąsiedniej parafii w Studziankach Pancernych święto parafialne. Prośmy Boga, przez ręce Maryi, o łaskę wierności Ewangelii i Kościołowi oraz wszelkie potrzebne łaski dla wiernych tej wspólnoty.

4. W sobotę wspominamy rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich Bpa Franciszka Hodura (1893).

5. Miesiąc sierpień poświęcony jest tematowi trzeźwości. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich uwikłanych w nałogi i ich rodzinach.

6. Na stoliku w nawie bocznej kościoła można zaopatrzyć się w aktualny numer miesięcznika „Rodzina” – miłej lektury.

Zapowiedź – Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

07.01.2018

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
W dniach 18-25 stycznia 2018 r. obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegoroczne obchody zostały opatrzone hasłem przewodnim: „Prawica Twoja wsławiła się mocą” (Wj 15,6).
Materiały na spotkania modlitewne zostały opracowane przez chrześcijan z Karaibów.
Tematy poszczególnych dni ekumenicznej oktawy są następujące:
Dzień 1: Będziesz miłował przybysza, bo i wy byliście przybyszami w ziemi egipskiej
Dzień 2: Już nie niewolnik, lecz umiłowany brat
Dzień 3: Twoje ciało jest świątynią Ducha Świętego (20.01.2018 r.)
Dzień 4: Nadzieja i uzdrowienie
Dzień 5: Słuchaj krzyku mojego ludu z dalekiej ziemi!

7 stycznia 2018 r. – I Niedziela Zwykła, święto Chrztu Pańskiego

06.01.2018

7 stycznia 2018 r. – I Niedziela Zwykła, święto Chrztu Pańskiego
„Nakłońcie uszu i przyjdźcie do Mnie, posłuchajcie Mnie, a dusza wasza żyć będzie.”
czytania mszalne:
Iz 55, 1-11
1 J 5, 1-9
Mk 1, 7-11
1. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich parafian na Mszę Świętą o godz. 11:00,
po której odbędzie się spotkanie opłatkowe.
2. Rozpoczyna się czas wizyt duszpasterskich. Parafian, którzy chcą, aby odwiedził ich kapłan z modlitwą i błogosławieństwem,