4 lutego 2018 r. – V Niedziela Zwykła

4 lutego 2018 r. – V Niedziela Zwykła
„Biada mi bowiem, gdybym nie głosił Ewangelii!”

Hi 7, 1-4. 6-7
1 Kor 9, 16-19. 22-23
Mk 1, 29-39

1. W poniedziałek wspomnienie liturgiczne św. Agaty; w sobotę wspomnienie
św. Scholastyki, dziewicy.

2. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Chorego.

3. Zachęcamy do lektury lutowego wydania miesięcznika „Rodzina”. Pismo w formie papierowej dostępne na stoliku w nawie bocznej kościoła oraz w formie elektronicznej tutaj.

4. Powróciliśmy do wystroju kościoła odpowiedniego dla okresu zwykłego. Serdeczne podziękowania składamy parafinom, którzy pospieszyli z pomocą w demontażu dekoracji bożonarodzeniowych.

5. W przyszłą niedzielę w jednej z intencji Mszy Świętej Miłosierdziu Bożemu polecać będziemy śp. ks. kanclerza Ryszarda Dąbrowskiego w miesiąc po śmierci.

Audycja „Kościoły w Polsce i na świecie” z 16.01.2021 r.

17.01.2021

Audycja „Kościoły w Polsce i na świecie” z 16.01.2021 r.

Jest to program przygotowywany przez sekcję religijną Polskiego Radia we współpracy z różnymi kościołami chrześcijańskimi. Poznajemy w nich historię, życie i działalność różnych wspólnot chrześcijańskich.

Ostatni odcinek powstał we współpracy w Kościołem Polskokatolickim. Posłuchamy w nim wprowadzenia w Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Gościem programu jest nasz proboszcz, ks. Henryk Dąbrowski.

Link do audycji – kliknij TUTAJ.