11 marca 2018 r. – IV Niedziela Wielkiego Postu

11.03.2018

11 marca 2018 r. – IV Niedziela Wielkiego Postu
III Niedziela Rekolekcyjna
„Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.”

2 Krn 36, 14-16. 19-23
Ef 2, 4-10
J 3, 14-21

1. Przeżywanie niedzieli, jako dnia Pańskiego, to myśl przewodnia tegorocznych Rekolekcji. Niedziela to czas wypoczynku, uwielbienia Boga i budowania właściwych relacji rodzinnych i społecznych. Głoszone Słowo, spowiedź św. i Eucharystia oraz błogosławieństwo rekolekcyjne niech będą dla całej Wspólnoty parafialnej darami umacniającymi nasze Wielkopostne przygotowania do radości Paschalnych.

2. Obchodzimy dzisiaj Święto Zorganizowania PNKK (1897). Dziękujmy Bogu za dar wspólnoty naszego Kościoła, prosząc jednocześnie o błogosławieństwo na zbliżający się czas Synodu Kościoła Polskokatolickiego.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych – Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:00, zaś Gorzkich Żali przed niedzielną Mszą Świętą o godz. 10:40.

4. Dostępne jest już marcowe wydanie miesięcznika „Rodzina” do przeczytania tutaj.