14 MAJA 2017 R. – V NIEDZIELA WIELKANOCNA – ŚWIĘTO DROGIEJ OJCZYZNY POLSKIEJ

13.05.2017

14 MAJA 2017 R. – V NIEDZIELA WIELKANOCNA – ŚWIĘTO DROGIEJ OJCZYZNY POLSKIEJ
„Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.”

Dz 6, 1-7
1 P 2, 4-9
J 14, 1-12

1. Obchodzimy dzisiaj Święto Drogiej Ojczyzny Polskiej. Szczególnie modlimy się o dobry rozwój i bezpieczeństwo dla naszego narodu.

2. Jesteśmy na półmetku miesiąca maja. W modlitwie Litanią Loretańską polecajmy Bogu, przez ręce Maryi, „wszystkie nasze dzienne sprawy”. Nabożeństwo majowe odprawiane są w naszej parafii w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 10:40 oraz w środy o godz. 17:00.

3. W ubiegłą środę, na Cmentarzu Powązkowskim, modliliśmy się w intencji bpa Józefa Padewskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją obecnością i pamięcią modlitewną uczestniczyli w rocznicy śmierci naszego biskupa.

4. Na stoliku, w bocznej nawie kościoła, można zaopatrzyć się w majowy numer miesięcznika „Rodzina”.

18 CZERWCA 2017 R. – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

17.06.2017

18 CZERWCA 2017 R. – XI NIEDZIELA ZWYKŁA
„Jezus, widząc tłumy, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni,
jak owce niemające pasterza.”

Wj 19, 2-6a
Rz 5, 6-11
Mt 9, 36 – 10, 8

1. Za nami Uroczystość Bożego Ciała – składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg liturgii oraz procesji eucharystycznej. Zapraszamy do odwiedzenia fotorelacji – tutaj.
2. W najbliższy piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

BOŻE CIAŁO

12.06.2017

BOŻE CIAŁO
CZWARTEK 15 CZERWCA 2017 R.
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ

ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE I PUBLICZNE WYZNANIE WIARY
W OBECNOŚĆ CHRYSTUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE.

MSZA ŚWIĘTA Z UROCZYSTĄ PROCESJĄ EUCHARYSTYCZNĄ DO CZTERECH OŁTARZY ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 11:00.

ZAPRASZAMY DZIECI DO SYPANIA KWIATÓW PODCZAS PROCESJI.