14 MAJA 2017 R. – V NIEDZIELA WIELKANOCNA – ŚWIĘTO DROGIEJ OJCZYZNY POLSKIEJ

13.05.2017

14 MAJA 2017 R. – V NIEDZIELA WIELKANOCNA – ŚWIĘTO DROGIEJ OJCZYZNY POLSKIEJ
„Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.”

Dz 6, 1-7
1 P 2, 4-9
J 14, 1-12

1. Obchodzimy dzisiaj Święto Drogiej Ojczyzny Polskiej. Szczególnie modlimy się o dobry rozwój i bezpieczeństwo dla naszego narodu.

2. Jesteśmy na półmetku miesiąca maja. W modlitwie Litanią Loretańską polecajmy Bogu, przez ręce Maryi, „wszystkie nasze dzienne sprawy”. Nabożeństwo majowe odprawiane są w naszej parafii w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 10:40 oraz w środy o godz. 17:00.

3. W ubiegłą środę, na Cmentarzu Powązkowskim, modliliśmy się w intencji bpa Józefa Padewskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją obecnością i pamięcią modlitewną uczestniczyli w rocznicy śmierci naszego biskupa.

4. Na stoliku, w bocznej nawie kościoła, można zaopatrzyć się w majowy numer miesięcznika „Rodzina”.

Audycja „Kościoły w Polsce i na świecie” z 16.01.2021 r.

17.01.2021

Audycja „Kościoły w Polsce i na świecie” z 16.01.2021 r.

Jest to program przygotowywany przez sekcję religijną Polskiego Radia we współpracy z różnymi kościołami chrześcijańskimi. Poznajemy w nich historię, życie i działalność różnych wspólnot chrześcijańskich.

Ostatni odcinek powstał we współpracy w Kościołem Polskokatolickim. Posłuchamy w nim wprowadzenia w Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Gościem programu jest nasz proboszcz, ks. Henryk Dąbrowski.

Link do audycji – kliknij TUTAJ.