14 MAJA 2017 R. – V NIEDZIELA WIELKANOCNA – ŚWIĘTO DROGIEJ OJCZYZNY POLSKIEJ

13.05.2017

14 MAJA 2017 R. – V NIEDZIELA WIELKANOCNA – ŚWIĘTO DROGIEJ OJCZYZNY POLSKIEJ
„Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.”

Dz 6, 1-7
1 P 2, 4-9
J 14, 1-12

1. Obchodzimy dzisiaj Święto Drogiej Ojczyzny Polskiej. Szczególnie modlimy się o dobry rozwój i bezpieczeństwo dla naszego narodu.

2. Jesteśmy na półmetku miesiąca maja. W modlitwie Litanią Loretańską polecajmy Bogu, przez ręce Maryi, „wszystkie nasze dzienne sprawy”. Nabożeństwo majowe odprawiane są w naszej parafii w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 10:40 oraz w środy o godz. 17:00.

3. W ubiegłą środę, na Cmentarzu Powązkowskim, modliliśmy się w intencji bpa Józefa Padewskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją obecnością i pamięcią modlitewną uczestniczyli w rocznicy śmierci naszego biskupa.

4. Na stoliku, w bocznej nawie kościoła, można zaopatrzyć się w majowy numer miesięcznika „Rodzina”.

Poświęcenie i odsłonięcie tablicy 3 Pułku Szwoleżerów

28.07.2020

W najbliższą niedzielę 2 sierpnia 2020 r. o godz. 11.00
odbędzie się uroczysta Msza Święta
w intencji poległych, pomordowanych i zmarłych szwoleżerów
201 – 3. Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. J. Kozietulskiego.

Po Mszy Świętej zostanie poświęcona i odsłonięta tablica pamięci żołnierzy 3. Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. J. Kozietulskiego.

Uroczystość będzie transmitowana na żywo – https://www.facebook.com/parafiaswducha

Bezpieczeństwo

27.06.2020

Troszczymy się o wspólne bezpieczeństwo podczas Mszy Świętej:
– korzystamy z płynu do dezynfekcji rąk przed wejściem do kościoła;
– zachowujemy bezpieczne odstępy;
– używamy maseczek ochronnych.
Dodatkowo:
– uruchamiamy głośnik zewnętrzny przed wejściem do kościoła;
– przygotowujemy miejsca siedzące na placu przed wejściem do kościoła.