14 MAJA 2017 R. – V NIEDZIELA WIELKANOCNA – ŚWIĘTO DROGIEJ OJCZYZNY POLSKIEJ

13.05.2017

14 MAJA 2017 R. – V NIEDZIELA WIELKANOCNA – ŚWIĘTO DROGIEJ OJCZYZNY POLSKIEJ
„Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.”

Dz 6, 1-7
1 P 2, 4-9
J 14, 1-12

1. Obchodzimy dzisiaj Święto Drogiej Ojczyzny Polskiej. Szczególnie modlimy się o dobry rozwój i bezpieczeństwo dla naszego narodu.

2. Jesteśmy na półmetku miesiąca maja. W modlitwie Litanią Loretańską polecajmy Bogu, przez ręce Maryi, „wszystkie nasze dzienne sprawy”. Nabożeństwo majowe odprawiane są w naszej parafii w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 10:40 oraz w środy o godz. 17:00.

3. W ubiegłą środę, na Cmentarzu Powązkowskim, modliliśmy się w intencji bpa Józefa Padewskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją obecnością i pamięcią modlitewną uczestniczyli w rocznicy śmierci naszego biskupa.

4. Na stoliku, w bocznej nawie kościoła, można zaopatrzyć się w majowy numer miesięcznika „Rodzina”.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

14.08.2019

Katedra gotowa do świętowania

15.08.2019 r.
Uroczystość Wniebowzięcia NMP
z poświęceniem ziół i kwiatów

Posłuchaj – Kościoły w Polsce i na świecie

06.08.2019

Zapraszamy do wysłuchania audycji z cyklu
„Kościoły w Polsce i na świecie”
z dnia 03.08.2019 r.
w I Programie Polskiego Radia

Odcinek poświęcony Międzynarodowej Konferencji Biskupów Starokatolickich, która została zorganizowany w tym roku przez Kościół Polskokatolicki.

Audycja do wysłuchania tutaj.

Rocznica wybychu Powstania Warszawskiego

04.08.2019

75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego uczciliśmy, podczas dzisiejszej Mszy Świętej, modlitwą i złożeniem kwiatów przy tablicy upamiętniającej tamto wydarzenie.