13 maja 2018 r. – VII Niedziela Wielkanocna, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, Święto Drogiej Ojczyzny Polskiej

13.05.2018

„Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdzał naukę znakami, które jej towarzyszyły.”

Dz 1, 1-11
Ef 4, 1-13
Mk 16, 15-20

1. Obchodzimy dzisiaj Święto Drogiej Ojczyzny Polskiej módlmy się o pomyślność i zgodę dla naszego Narodu.

2. W poniedziałek wspomnienie liturgiczne św. Macieja Apostoła.

3. Zbliżamy się do święta parafialnego, które odbędzie się w przyszłą niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Spotkanie rozpoczniemy nabożeństwem majowym i Mszą Świętą.

4. Nabożeństwa majowe odprawiane są w naszej świątyni w środy o godz. 17:00
oraz niedzielę o godz. 10:40.

5. Na stoliku w nawie bocznej kościoła można zaopatrzyć się w majowe wydanie miesięcznika „Rodzina”.

Posłuchaj – „Kościoły w Polsce i na świcie”

16.09.2018

Zapraszamy do wysłuchania audycji z cyklu „Kościoły w Polsce i na świecie” z 19.09.2018 r. utworzonej we współpracy z Kościołem Polskokatolickim – tutaj.

Treścią programu jest historia naszej parafii w Studziankach Pancernych oraz historii związanej z walkami podczas II wojny światowej.

Działo się – koncert „Polska żyje w nas”

05.09.2018

W niedzielę, 2 września, o godz.17:00 w naszym kościele katedralnym odbył się koncert muzyki patriotycznej pt. „Polska żyje w nas”. Serdecznie dziękujemy artystom, którzy ponieśli nasze serca drogami historii Polski, szczególnie naznaczonej, walką o wolność.

Szczególnie dziękujemy:
Zofii Szafrańskiej – skrzypce