20 MAJA 2018 R. – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, ŚWIĘTO PATRONALNE PARAFII

19.05.2018

20 MAJA 2018 R. – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO,
ŚWIĘTO PATRONALNE PARAFII

„Postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała. Ciało bowiem do czego innego dąży niż duch, a duch do czego innego niż ciało, i stąd nie ma między nimi zgody, tak że nie czynicie tego, co chcecie.”

Dz 2, 1-11
Ga 5, 16-25
J 15, 26-27; 16, 12-15

1. Radujemy się dzisiaj obchodząc święto patronalne Parafii. Dziękujemy za Waszą obecność, przez którą możemy umacniać naszą wiarę i wspólnotę serc. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli przygotować dzisiejsze wydarzenie.

2. Jutro w obchodzimy liturgiczne święto NMP, Matki Kościoła – Msza Święta o godz. 17:00.

3. W piątek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dobra okazja, aby pomodlić się o nowe powołania do służby w Kościele.

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe – w środy o godz. 17-tej i niedzielę o godz. 10:40.

5. W sobotę w II Programie Polskiego Radia o godz. 7:40 audycja z cyklu „Pięć minut nad Biblią”.

6. Na stoliku w nawie bocznej kościoła można zaopatrzyć się w majowe wydanie miesięcznika „Rodzina”, a w formie elektronicznej tutaj.

Posłuchaj – „Kościoły w Polsce i na świcie”

16.09.2018

Zapraszamy do wysłuchania audycji z cyklu „Kościoły w Polsce i na świecie” z 19.09.2018 r. utworzonej we współpracy z Kościołem Polskokatolickim – tutaj.

Treścią programu jest historia naszej parafii w Studziankach Pancernych oraz historii związanej z walkami podczas II wojny światowej.

Działo się – koncert „Polska żyje w nas”

05.09.2018

W niedzielę, 2 września, o godz.17:00 w naszym kościele katedralnym odbył się koncert muzyki patriotycznej pt. „Polska żyje w nas”. Serdecznie dziękujemy artystom, którzy ponieśli nasze serca drogami historii Polski, szczególnie naznaczonej, walką o wolność.

Szczególnie dziękujemy:
Zofii Szafrańskiej – skrzypce