3 czerwca 2018 r. – IX Niedziela Zwykła

05.06.2018

3 czerwca 2018 r. – IX Niedziela Zwykła
„Bóg, który rozkazał ciemnościom, by zajaśniały światłem, zabłysnął w naszych sercach, by olśnić nas jasnością poznania chwały Bożej na obliczu Jezusa Chrystusa.”

Pwt 5, 12-15
2 Kor 4, 6-11
Mk 2, 23 – 3, 6

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości Bożego Ciała – podczas budowania ołtarzy, wystroju kościoła i przebiegu procesji eucharystycznej.

2. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która zostanie włączona w modlitwę podczas najbliższej niedzielnej Mszy Świętej.

3. Czerwiec jest miesiącem poświęconym czci Serca Pana Jezusa. W tym roku podczas nabożeństw szczególnie będziemy polecać sprawę naszej Ojczyzny – upraszając dla niej pokój i pomyślność. Na modlitwę litanią do Serca Pana Jezusa zapraszamy w środy o godz. 17-tej oraz w niedzielę o godz. 10:40.

4. We wtorek otoczmy modlitewną pamięcią i życzliwością Zwierzchnika Kościoła Polskokatolickiego i Ordynariusza Diecezji Warszawskiej bpa Wiktora Wysoczańskiego, który tego dnia obchodzi 35 rocznicę przyjęcia sakry biskupiej.

Noc Świątyń – sobota, 21.09.2019

16.09.2019

W sobotę 21.09.2019 r., podczas warszawskiej edycji Nocy Świątyń, drzwi naszego Kościoła Katedralnego będą szeroko otwarte według następującego harmonogramu:

18:00 – Zwiedzanie Kościoła
18:15 – Prezentacja nt. historii Kościoła Polskokatolickiego oraz podstaw wiary
18:30 – Pytania i odpowiedzi
18:45 – Koncert muzyki organowej

19:00 – Zwiedzanie kościoła
19:15 – Prezentacja nt. historii Kościoła Polskokatolickiego oraz podstaw wiary
19:30 –

Rocznica wybuchu II wojny światowej – fotorelacja

02.09.2019

W niedzielę – 1 września 2019 r. – podczas Mszy Świętej modliliśmy się w intencji ofiar II wojny światowej oraz o pokój dla naszej Ojczyzny i całego świata. Gościliśmy w naszej wspólnocie przedstawicieli niemieckiego stowarzyszenia „Znaki Nadziei”. Jego przedstawiciele szerzą inicjatywę pojednania narodu niemieckiego ze wszystkimi ofiarami nazistowskiego terroru. Wspominaliśmy także gen. Bolesława Wieniawę – Długoszowskiego. Taca zebrana w czasie Mszy Świętej została przeznaczona na wsparcie inicjatywy budowy pomnika generała w Łazienkach Królewskich.

Nabożeństwo ekumeniczne

27.08.2019

W przeddzień 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej,
31.08.2019 r. o godz. 15:00
w kościele ewangelicko-augsburskim pod wezwaniem Świętej Trójcy
(pl. Małachowskiego 1, Warszawa),
odbędzie się nabożeństwo ekumenicznym w intencji pamięci i pokoju,
na które serdecznie zapraszamy.
W modlitwie będą współuczestniczyć duchowni naszego kościoła.
Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć tutaj.