3 czerwca 2018 r. – IX Niedziela Zwykła

05.06.2018

3 czerwca 2018 r. – IX Niedziela Zwykła
„Bóg, który rozkazał ciemnościom, by zajaśniały światłem, zabłysnął w naszych sercach, by olśnić nas jasnością poznania chwały Bożej na obliczu Jezusa Chrystusa.”

Pwt 5, 12-15
2 Kor 4, 6-11
Mk 2, 23 – 3, 6

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości Bożego Ciała – podczas budowania ołtarzy, wystroju kościoła i przebiegu procesji eucharystycznej.

2. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która zostanie włączona w modlitwę podczas najbliższej niedzielnej Mszy Świętej.

3. Czerwiec jest miesiącem poświęconym czci Serca Pana Jezusa. W tym roku podczas nabożeństw szczególnie będziemy polecać sprawę naszej Ojczyzny – upraszając dla niej pokój i pomyślność. Na modlitwę litanią do Serca Pana Jezusa zapraszamy w środy o godz. 17-tej oraz w niedzielę o godz. 10:40.

4. We wtorek otoczmy modlitewną pamięcią i życzliwością Zwierzchnika Kościoła Polskokatolickiego i Ordynariusza Diecezji Warszawskiej bpa Wiktora Wysoczańskiego, który tego dnia obchodzi 35 rocznicę przyjęcia sakry biskupiej.

Posłuchaj – Kościoły w Polsce i na świecie

11.01.2020

Zapraszamy do wysłuchania audycji z cyklu
„Kościoły w Polsce i na świecie”
z dnia 11.01.2020 r.
w I Programie Polskiego Radia.

Odcinek poświęcony 20 rocznicy podpisania Deklaracji o wzajemnym uznaniu Chrztu Świętego.
Nagranie miało miejsce w parafii katedralnej pw. Świętego Duch w Warszawie.

Audycja do wysłuchania tutaj.