3 czerwca 2018 r. – IX Niedziela Zwykła

05.06.2018

3 czerwca 2018 r. – IX Niedziela Zwykła
„Bóg, który rozkazał ciemnościom, by zajaśniały światłem, zabłysnął w naszych sercach, by olśnić nas jasnością poznania chwały Bożej na obliczu Jezusa Chrystusa.”

Pwt 5, 12-15
2 Kor 4, 6-11
Mk 2, 23 – 3, 6

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości Bożego Ciała – podczas budowania ołtarzy, wystroju kościoła i przebiegu procesji eucharystycznej.

2. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która zostanie włączona w modlitwę podczas najbliższej niedzielnej Mszy Świętej.

3. Czerwiec jest miesiącem poświęconym czci Serca Pana Jezusa. W tym roku podczas nabożeństw szczególnie będziemy polecać sprawę naszej Ojczyzny – upraszając dla niej pokój i pomyślność. Na modlitwę litanią do Serca Pana Jezusa zapraszamy w środy o godz. 17-tej oraz w niedzielę o godz. 10:40.

4. We wtorek otoczmy modlitewną pamięcią i życzliwością Zwierzchnika Kościoła Polskokatolickiego i Ordynariusza Diecezji Warszawskiej bpa Wiktora Wysoczańskiego, który tego dnia obchodzi 35 rocznicę przyjęcia sakry biskupiej.

30 grudnia – Niedziela, Uroczystość Świętej Rodziny

28.12.2018

30 grudnia 2018 r. – I Niedziela po Narodzeniu Pańskim, Uroczystość Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
„Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi, i rzeczywiście nimi jesteśmy.”

1 Sm 1, 20-22. 24-28
1 J 3, 1-2. 21-24
Łk 2, 41-52

1. 1.Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Świętej Rodziny. Od jakości i świętości życia rodzin zależy nasza przyszłość, dlatego szczególnie dziś otoczmy je naszą modlitwą.