3 czerwca 2018 r. – IX Niedziela Zwykła

05.06.2018

3 czerwca 2018 r. – IX Niedziela Zwykła
„Bóg, który rozkazał ciemnościom, by zajaśniały światłem, zabłysnął w naszych sercach, by olśnić nas jasnością poznania chwały Bożej na obliczu Jezusa Chrystusa.”

Pwt 5, 12-15
2 Kor 4, 6-11
Mk 2, 23 – 3, 6

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości Bożego Ciała – podczas budowania ołtarzy, wystroju kościoła i przebiegu procesji eucharystycznej.

2. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która zostanie włączona w modlitwę podczas najbliższej niedzielnej Mszy Świętej.

3. Czerwiec jest miesiącem poświęconym czci Serca Pana Jezusa. W tym roku podczas nabożeństw szczególnie będziemy polecać sprawę naszej Ojczyzny – upraszając dla niej pokój i pomyślność. Na modlitwę litanią do Serca Pana Jezusa zapraszamy w środy o godz. 17-tej oraz w niedzielę o godz. 10:40.

4. We wtorek otoczmy modlitewną pamięcią i życzliwością Zwierzchnika Kościoła Polskokatolickiego i Ordynariusza Diecezji Warszawskiej bpa Wiktora Wysoczańskiego, który tego dnia obchodzi 35 rocznicę przyjęcia sakry biskupiej.

Niedziela Palmowa – utrudnienia związane z dojazdem

Uwaga!

W Niedzielę Palmową w Warszawie odbędzie się Orlen Maraton.
W związku z tym wydarzeniem będą poważne utrudnienia w dojeździe do naszej Parafii.

Sugerujemy dojazd ulicą Czerniakowską, od strony mostu Siekierkowskiego. Najbliższe miejsca, gdzie będzie można zaparkować – ul. Zaruskiego, ul. Mikkego, ul. Bartycka.

Msza Święta z procesją odbędzie się o godz. 11:00.

Szczegółowe informacje o trasie maratonu można znaleźć tutaj.

Triduum Paschalne i Wielkanoc 2019

Triduum Paschalne i Wielkanoc 2019