17.02.2019 – VI Niedziela Zwykła

16.02.2019

17 lutego 2019 r. – VI Niedziela Zwykła
„Błogosławiony mąż, który pokłada ufność w Panu, i Pan jest jego nadzieją. Jest on podobny do drzewa zasadzonego nad wodą, co swe korzenie puszcza ku strumieniowi; nie obawia się, gdy nadejdzie upał, bo zachowa zielone liście; także w roku posuchy nie doznaje niepokoju i nie przestaje wydawać owoców.”

Jr 17, 5-8
1 Kor 15, 12. 16-20
Łk 6, 17.20-26

1. 1. Wczoraj obchodziliśmy rocznicę śmierci bp Franciszka Hodura, Organizatora PNKK. Dziękujmy Bogu za dar jego życia i posługi na rzecz naszej wspólnoty. O Jego działalności możemy przeczytać więcej tutaj.
  2. 2. W najbliższą sobotę, o godz. 19:15, w I Programie Polskiego Radia kolejna addycja z cyklu „Kościoły w Polsce i na świecie”.
  3. 3. Na stoliku w nawie bocznej kościoła dostępne jest aktualne wydanie miesięcznika „Rodzina”. Wersja elektroniczna dostępna jest tutaj.

Poświęcenie i odsłonięcie tablicy 3 Pułku Szwoleżerów

28.07.2020

W najbliższą niedzielę 2 sierpnia 2020 r. o godz. 11.00
odbędzie się uroczysta Msza Święta
w intencji poległych, pomordowanych i zmarłych szwoleżerów
201 – 3. Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. J. Kozietulskiego.

Po Mszy Świętej zostanie poświęcona i odsłonięta tablica pamięci żołnierzy 3. Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. J. Kozietulskiego.

Uroczystość będzie transmitowana na żywo – https://www.facebook.com/parafiaswducha

Bezpieczeństwo

27.06.2020

Troszczymy się o wspólne bezpieczeństwo podczas Mszy Świętej:
– korzystamy z płynu do dezynfekcji rąk przed wejściem do kościoła;
– zachowujemy bezpieczne odstępy;
– używamy maseczek ochronnych.
Dodatkowo:
– uruchamiamy głośnik zewnętrzny przed wejściem do kościoła;
– przygotowujemy miejsca siedzące na placu przed wejściem do kościoła.