19 LUTY 2017 r. – VII NIEDZIELA ZWYKŁA

18.02.2017

19 LUTY 2017 r. – VII NIEDZIELA ZWYKŁA
„Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty, Pan, Bóg wasz!”

Kpł 19, 1-2. 17-18
1 Kor 3, 16-23
Mt 5, 38-48

1. W czasie dzisiejszej Liturgii Mszy Świętej dziękowaliśmy Bogu za dar życia i posługi Biskupa Franciszka Hodura.

2. W tym tygodniu, w czwartek, obchodzimy wspomnienie św. Polikarpa, Biskupa                 i Męczennika (+155).

3. Ostatnia audycja z cyklu „Kościoły w Polsce i na świecie” w I Programie Polskiego Radia poświęcona była m.in. zbliżającym się obchodom 120-lecia zorganizowania PNKK. Archiwalną audycje można wysłuchać tutaj.

4. Zapraszamy do czytania aktualnej prasy polskokatolickiej – miesięcznika „Rodzina” (tutaj) oraz informatora parafialnego „Posłaniec” (tutaj).

5. Na stronie głównej Kościoła Polskokatolickiego udostępniony został album dotyczący życia i działalności Biskupa Franciszka Hodura – tutaj.

Niedziela Palmowa – utrudnienia związane z dojazdem

Uwaga!

W Niedzielę Palmową w Warszawie odbędzie się Orlen Maraton.
W związku z tym wydarzeniem będą poważne utrudnienia w dojeździe do naszej Parafii.

Sugerujemy dojazd ulicą Czerniakowską, od strony mostu Siekierkowskiego. Najbliższe miejsca, gdzie będzie można zaparkować – ul. Zaruskiego, ul. Mikkego, ul. Bartycka.

Msza Święta z procesją odbędzie się o godz. 11:00.

Szczegółowe informacje o trasie maratonu można znaleźć tutaj.

Triduum Paschalne i Wielkanoc 2019

Triduum Paschalne i Wielkanoc 2019