19 LUTY 2017 r. – VII NIEDZIELA ZWYKŁA

18.02.2017

19 LUTY 2017 r. – VII NIEDZIELA ZWYKŁA
„Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty, Pan, Bóg wasz!”

Kpł 19, 1-2. 17-18
1 Kor 3, 16-23
Mt 5, 38-48

1. W czasie dzisiejszej Liturgii Mszy Świętej dziękowaliśmy Bogu za dar życia i posługi Biskupa Franciszka Hodura.

2. W tym tygodniu, w czwartek, obchodzimy wspomnienie św. Polikarpa, Biskupa                 i Męczennika (+155).

3. Ostatnia audycja z cyklu „Kościoły w Polsce i na świecie” w I Programie Polskiego Radia poświęcona była m.in. zbliżającym się obchodom 120-lecia zorganizowania PNKK. Archiwalną audycje można wysłuchać tutaj.

4. Zapraszamy do czytania aktualnej prasy polskokatolickiej – miesięcznika „Rodzina” (tutaj) oraz informatora parafialnego „Posłaniec” (tutaj).

5. Na stronie głównej Kościoła Polskokatolickiego udostępniony został album dotyczący życia i działalności Biskupa Franciszka Hodura – tutaj.

Wielki Piątek – 30.03.2018 r.

30.03.2018

„Odszedł Pasterz nasz, co ukochał lud. O Jezu dzięki Ci za Twej męki trud”
Uczciliśmy dzisiaj ofiarę życia, jaką nasz Pan złożył na drzewie krzyża dla zbawienia świata. Liturgia skupiła naszą uwagę na słuchaniu Słowa Bożego – opisie Męki Jezusa, uroczystej modlitwie powszechnej i adoracji krzyża. Teraz trwamy przy Jezusowym grobie, w ciszy oczekując radosnego niedzielnego poranka.
Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 16:00.