2 KWIETNIA 2017 R. – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

01.04.2017

2 KWIETNIA 2017 R. – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

„Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki.”

Ez 37, 12-14

Rz 8, 8-11

J 11, 1-45

1. 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Wielki Tydzień, który bezpośrednio wprowadza nas w obchody Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

2. W niedzielę Palmową Męki Pańskiej przed Mszą Świętą zostanie odprawiona spowiedź wielkanocna, a przy wejściu do kościoła obrzęd poświęcenia palm i procesja.

1. 3. Plan obchodów Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych można znaleźć tutaj.

1. 4. W piątek, 7 kwietnia o godz. 17:00, zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Wielki Piątek – 30.03.2018 r.

30.03.2018

„Odszedł Pasterz nasz, co ukochał lud. O Jezu dzięki Ci za Twej męki trud”
Uczciliśmy dzisiaj ofiarę życia, jaką nasz Pan złożył na drzewie krzyża dla zbawienia świata. Liturgia skupiła naszą uwagę na słuchaniu Słowa Bożego – opisie Męki Jezusa, uroczystej modlitwie powszechnej i adoracji krzyża. Teraz trwamy przy Jezusowym grobie, w ciszy oczekując radosnego niedzielnego poranka.
Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 16:00.