20 listopada – XXXIV Niedziela Zwykła, Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

19.11.2016

20 listopada – XXXIV Niedziela Zwykła
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

„On uwolnił nas spod władzy ciemności i przeniósł do królestwa swego umiłowanego Syna, w którym mamy odkupienie, odpuszczenie grzechów.”

1. 2 Sm 5,1-3
  2. Kol 1,12-20
  3. Łk 23,35-43

1. 1. Najbliższą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny oraz okres Adwentu.
  1. 2. W każdą niedzielę Adwentu, na stronie internetowej, będziemy zamieszczać krótkie rozważania nawiązujące do czytań liturgicznych (zakładka „Z życia parafii”-„Aktualności”). Mamy nadzieję, że pomogą nam one w lepszym przygotowaniu się do Świąt Bożego Narodzenia.

3. W okresie Adwentu zapraszamy na Msze Święte Roratnie w każdą środę o godz. 17:00.

1. 4. We wtorek 22 listopada obchodzimy wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej oraz organistów. Serdeczne życzenia i podziękowania za posługę w naszej parafii kierujemy do p. prof. Wiktora Łyjaka.

5. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych. „Wypominki” w naszej parafii odprawione będą w pozostałe środy listopada o godz. 17:00 oraz w najbliższą niedzielę przed Mszą Świętą o godz.10:40.

Poświęcenie i odsłonięcie tablicy 3 Pułku Szwoleżerów

28.07.2020

W najbliższą niedzielę 2 sierpnia 2020 r. o godz. 11.00
odbędzie się uroczysta Msza Święta
w intencji poległych, pomordowanych i zmarłych szwoleżerów
201 – 3. Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. J. Kozietulskiego.

Po Mszy Świętej zostanie poświęcona i odsłonięta tablica pamięci żołnierzy 3. Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. J. Kozietulskiego.

Uroczystość będzie transmitowana na żywo – https://www.facebook.com/parafiaswducha

Bezpieczeństwo

27.06.2020

Troszczymy się o wspólne bezpieczeństwo podczas Mszy Świętej:
– korzystamy z płynu do dezynfekcji rąk przed wejściem do kościoła;
– zachowujemy bezpieczne odstępy;
– używamy maseczek ochronnych.
Dodatkowo:
– uruchamiamy głośnik zewnętrzny przed wejściem do kościoła;
– przygotowujemy miejsca siedzące na placu przed wejściem do kościoła.