20 listopada – XXXIV Niedziela Zwykła, Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

19.11.2016

20 listopada – XXXIV Niedziela Zwykła
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

„On uwolnił nas spod władzy ciemności i przeniósł do królestwa swego umiłowanego Syna, w którym mamy odkupienie, odpuszczenie grzechów.”

1. 2 Sm 5,1-3
  2. Kol 1,12-20
  3. Łk 23,35-43

1. 1. Najbliższą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny oraz okres Adwentu.
  1. 2. W każdą niedzielę Adwentu, na stronie internetowej, będziemy zamieszczać krótkie rozważania nawiązujące do czytań liturgicznych (zakładka „Z życia parafii”-„Aktualności”). Mamy nadzieję, że pomogą nam one w lepszym przygotowaniu się do Świąt Bożego Narodzenia.

3. W okresie Adwentu zapraszamy na Msze Święte Roratnie w każdą środę o godz. 17:00.

1. 4. We wtorek 22 listopada obchodzimy wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej oraz organistów. Serdeczne życzenia i podziękowania za posługę w naszej parafii kierujemy do p. prof. Wiktora Łyjaka.

5. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych. „Wypominki” w naszej parafii odprawione będą w pozostałe środy listopada o godz. 17:00 oraz w najbliższą niedzielę przed Mszą Świętą o godz.10:40.

Audycja „Kościoły w Polsce i na świecie” z 16.01.2021 r.

17.01.2021

Audycja „Kościoły w Polsce i na świecie” z 16.01.2021 r.

Jest to program przygotowywany przez sekcję religijną Polskiego Radia we współpracy z różnymi kościołami chrześcijańskimi. Poznajemy w nich historię, życie i działalność różnych wspólnot chrześcijańskich.

Ostatni odcinek powstał we współpracy w Kościołem Polskokatolickim. Posłuchamy w nim wprowadzenia w Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Gościem programu jest nasz proboszcz, ks. Henryk Dąbrowski.

Link do audycji – kliknij TUTAJ.