20 listopada – XXXIV Niedziela Zwykła, Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

19.11.2016

20 listopada – XXXIV Niedziela Zwykła
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

„On uwolnił nas spod władzy ciemności i przeniósł do królestwa swego umiłowanego Syna, w którym mamy odkupienie, odpuszczenie grzechów.”

1. 2 Sm 5,1-3
  2. Kol 1,12-20
  3. Łk 23,35-43

1. 1. Najbliższą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny oraz okres Adwentu.
  1. 2. W każdą niedzielę Adwentu, na stronie internetowej, będziemy zamieszczać krótkie rozważania nawiązujące do czytań liturgicznych (zakładka „Z życia parafii”-„Aktualności”). Mamy nadzieję, że pomogą nam one w lepszym przygotowaniu się do Świąt Bożego Narodzenia.

3. W okresie Adwentu zapraszamy na Msze Święte Roratnie w każdą środę o godz. 17:00.

1. 4. We wtorek 22 listopada obchodzimy wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej oraz organistów. Serdeczne życzenia i podziękowania za posługę w naszej parafii kierujemy do p. prof. Wiktora Łyjaka.

5. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych. „Wypominki” w naszej parafii odprawione będą w pozostałe środy listopada o godz. 17:00 oraz w najbliższą niedzielę przed Mszą Świętą o godz.10:40.

Noc Świątyń – sobota, 21.09.2019

16.09.2019

W sobotę 21.09.2019 r., podczas warszawskiej edycji Nocy Świątyń, drzwi naszego Kościoła Katedralnego będą szeroko otwarte według następującego harmonogramu:

18:00 – Zwiedzanie Kościoła
18:15 – Prezentacja nt. historii Kościoła Polskokatolickiego oraz podstaw wiary
18:30 – Pytania i odpowiedzi
18:45 – Koncert muzyki organowej

19:00 – Zwiedzanie kościoła
19:15 – Prezentacja nt. historii Kościoła Polskokatolickiego oraz podstaw wiary
19:30 –

Rocznica wybuchu II wojny światowej – fotorelacja

02.09.2019

W niedzielę – 1 września 2019 r. – podczas Mszy Świętej modliliśmy się w intencji ofiar II wojny światowej oraz o pokój dla naszej Ojczyzny i całego świata. Gościliśmy w naszej wspólnocie przedstawicieli niemieckiego stowarzyszenia „Znaki Nadziei”. Jego przedstawiciele szerzą inicjatywę pojednania narodu niemieckiego ze wszystkimi ofiarami nazistowskiego terroru. Wspominaliśmy także gen. Bolesława Wieniawę – Długoszowskiego. Taca zebrana w czasie Mszy Świętej została przeznaczona na wsparcie inicjatywy budowy pomnika generała w Łazienkach Królewskich.

Nabożeństwo ekumeniczne

27.08.2019

W przeddzień 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej,
31.08.2019 r. o godz. 15:00
w kościele ewangelicko-augsburskim pod wezwaniem Świętej Trójcy
(pl. Małachowskiego 1, Warszawa),
odbędzie się nabożeństwo ekumenicznym w intencji pamięci i pokoju,
na które serdecznie zapraszamy.
W modlitwie będą współuczestniczyć duchowni naszego kościoła.
Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć tutaj.