22 października 2017 r. – XXIX Niedziela Zwykła

19.10.2017

22 października 2017 r. – XXIX Niedziela Zwykła
„Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga”

Iz 45, 1. 4-6
1 Tes 1, 1-5b
Mt 22, 15-21

1. W rozpoczynającym się tygodniu Kościół wspominać będzie: w sobotę św. św. Szymona i Judę Tadeusza, Apostołów.

2. Zachęcamy do lektury miesięcznika „Rodzina”. W październikowym wydaniu czasopisma m.in.: poznamy znaczenie daty ustanowienia święta Edukacji Narodowej, sprawdzimy co się działo podczas uroczystości 45-lecia parafii w Kotłowie a także przypomnimy sobie historię i znaczenie modlitwy różańcowej. Wydanie elektroniczne pisma można zobaczyć – tutaj.

3. W przyszłą niedzielę pamiętajmy o zmianie czasu z letniego na zimowy – śpimy
o godzinę dłużej.

4. Zachęcamy do uczestnictwa w modlitwie różańcowej, która w naszej parafii odbywa się w środy o godz. 17:00 i niedzielę tuż przed Mszą Świętą o godz. 10:40.

5. Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Dbając o miejsca pochówku naszych bliskich zmarłych pamiętajmy także o stałej modlitwie w ich intencji. Sposobem do tego jest tradycyjna modlitwa za zmarłych zwana „wypominkami”, która będzie odprawiana w każdą niedzielę o godz. 10:40 oraz w środy o godz. 17:00.

6. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msza Święta będzie odprawiona o godz. 12:00 na Cmentarzu Powązkowskim, przy kaplicy M.B. Nieustającej Pomocy (kwatera D).

Bezpieczeństwo

27.06.2020

Troszczymy się o wspólne bezpieczeństwo podczas Mszy Świętej:
– korzystamy z płynu do dezynfekcji rąk przed wejściem do kościoła;
– zachowujemy bezpieczne odstępy;
– używamy maseczek ochronnych.
Dodatkowo:
– uruchamiamy głośnik zewnętrzny przed wejściem do kościoła;
– przygotowujemy miejsca siedzące na placu przed wejściem do kościoła.

Najbliższe transmisje Mszy Świętej

15.06.2020

Najbliższe transmisje Mszy Świętej na parafialnym Facebooku
odbędą się:
21.06.2020r. – niedziela, Msza Święta o godz. 11.00
28.06.2020r. – niedziela, Msza Święta o godz. 11.00

Aby przejść do strony z transmisją kliknij tutaj.