22 października 2017 r. – XXIX Niedziela Zwykła

19.10.2017

22 października 2017 r. – XXIX Niedziela Zwykła
„Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga”

Iz 45, 1. 4-6
1 Tes 1, 1-5b
Mt 22, 15-21

1. W rozpoczynającym się tygodniu Kościół wspominać będzie: w sobotę św. św. Szymona i Judę Tadeusza, Apostołów.

2. Zachęcamy do lektury miesięcznika „Rodzina”. W październikowym wydaniu czasopisma m.in.: poznamy znaczenie daty ustanowienia święta Edukacji Narodowej, sprawdzimy co się działo podczas uroczystości 45-lecia parafii w Kotłowie a także przypomnimy sobie historię i znaczenie modlitwy różańcowej. Wydanie elektroniczne pisma można zobaczyć – tutaj.

3. W przyszłą niedzielę pamiętajmy o zmianie czasu z letniego na zimowy – śpimy
o godzinę dłużej.

4. Zachęcamy do uczestnictwa w modlitwie różańcowej, która w naszej parafii odbywa się w środy o godz. 17:00 i niedzielę tuż przed Mszą Świętą o godz. 10:40.

5. Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Dbając o miejsca pochówku naszych bliskich zmarłych pamiętajmy także o stałej modlitwie w ich intencji. Sposobem do tego jest tradycyjna modlitwa za zmarłych zwana „wypominkami”, która będzie odprawiana w każdą niedzielę o godz. 10:40 oraz w środy o godz. 17:00.

6. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msza Święta będzie odprawiona o godz. 12:00 na Cmentarzu Powązkowskim, przy kaplicy M.B. Nieustającej Pomocy (kwatera D).

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

14.08.2019

Katedra gotowa do świętowania

15.08.2019 r.
Uroczystość Wniebowzięcia NMP
z poświęceniem ziół i kwiatów

Posłuchaj – Kościoły w Polsce i na świecie

06.08.2019

Zapraszamy do wysłuchania audycji z cyklu
„Kościoły w Polsce i na świecie”
z dnia 03.08.2019 r.
w I Programie Polskiego Radia

Odcinek poświęcony Międzynarodowej Konferencji Biskupów Starokatolickich, która została zorganizowany w tym roku przez Kościół Polskokatolicki.

Audycja do wysłuchania tutaj.

Rocznica wybychu Powstania Warszawskiego

04.08.2019

75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego uczciliśmy, podczas dzisiejszej Mszy Świętej, modlitwą i złożeniem kwiatów przy tablicy upamiętniającej tamto wydarzenie.