22 stycznia 2017 r. – III Niedziela Zwykła

21.01.2017

22 stycznia 2017 r. – III Niedziela Zwykła

„Lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie, i mieszkańcom cienistej krainy śmierci wzeszło światło.”

• Czytania mszalne:

• Iz 8, 23b – 9, 3

• 1 Kor 1, 10-13. 17

• Mt 4, 12-23

1. 1. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia : w środę – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła, w czwartek – wspomnienie św.św. biskupów Tymoteusza i Tytusa, w sobotę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, Kapłana i Doktora Kościoła.

2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy wszystkich parafian na wspólną modlitwę ekumeniczną, która odbędzie się, w naszym kościele katedralnym,         w najbliższy wtorek o godz. 18:00.

3. Zapraszamy do wysłuchania audycji „Pięć minut nad Biblią” w sobotę 28 stycznia            o godz. 7:40 w II Programie Polskiego Radia.

Niedziela Palmowa – utrudnienia związane z dojazdem

Uwaga!

W Niedzielę Palmową w Warszawie odbędzie się Orlen Maraton.
W związku z tym wydarzeniem będą poważne utrudnienia w dojeździe do naszej Parafii.

Sugerujemy dojazd ulicą Czerniakowską, od strony mostu Siekierkowskiego. Najbliższe miejsca, gdzie będzie można zaparkować – ul. Zaruskiego, ul. Mikkego, ul. Bartycka.

Msza Święta z procesją odbędzie się o godz. 11:00.

Szczegółowe informacje o trasie maratonu można znaleźć tutaj.

Triduum Paschalne i Wielkanoc 2019

Triduum Paschalne i Wielkanoc 2019