22 stycznia 2017 r. – III Niedziela Zwykła

21.01.2017

22 stycznia 2017 r. – III Niedziela Zwykła

„Lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie, i mieszkańcom cienistej krainy śmierci wzeszło światło.”

• Czytania mszalne:

• Iz 8, 23b – 9, 3

• 1 Kor 1, 10-13. 17

• Mt 4, 12-23

1. 1. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia : w środę – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła, w czwartek – wspomnienie św.św. biskupów Tymoteusza i Tytusa, w sobotę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, Kapłana i Doktora Kościoła.

2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy wszystkich parafian na wspólną modlitwę ekumeniczną, która odbędzie się, w naszym kościele katedralnym,         w najbliższy wtorek o godz. 18:00.

3. Zapraszamy do wysłuchania audycji „Pięć minut nad Biblią” w sobotę 28 stycznia            o godz. 7:40 w II Programie Polskiego Radia.

Poświęcenie i odsłonięcie tablicy 3 Pułku Szwoleżerów

28.07.2020

W najbliższą niedzielę 2 sierpnia 2020 r. o godz. 11.00
odbędzie się uroczysta Msza Święta
w intencji poległych, pomordowanych i zmarłych szwoleżerów
201 – 3. Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. J. Kozietulskiego.

Po Mszy Świętej zostanie poświęcona i odsłonięta tablica pamięci żołnierzy 3. Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. J. Kozietulskiego.

Uroczystość będzie transmitowana na żywo – https://www.facebook.com/parafiaswducha

Bezpieczeństwo

27.06.2020

Troszczymy się o wspólne bezpieczeństwo podczas Mszy Świętej:
– korzystamy z płynu do dezynfekcji rąk przed wejściem do kościoła;
– zachowujemy bezpieczne odstępy;
– używamy maseczek ochronnych.
Dodatkowo:
– uruchamiamy głośnik zewnętrzny przed wejściem do kościoła;
– przygotowujemy miejsca siedzące na placu przed wejściem do kościoła.