23 października – XXX Niedziela Zwykła

22.10.2016

XXX Niedziela Zwykła

„Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony.”

1. Syr 35,12-14.16-18
  2. 2Tm 4,6-9.16-18
  3. Łk 18,9-14

1. 1. W piątek 28.10 obchodzimy wspomnienie świętych Apostołów Szymona  i Judy Tadeusza.

2. Przypominamy o zmianie czasu z letniego na zimowy. W nocy z 29 na 30 października cofamy zegarki o 1 godzinę.

3. Informujemy, że zgodnie z tradycją naszej parafii, 1 listopada o godz. 12:00 na cmentarzu wojskowym na Powązkach w kwaterze D, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji zmarłych pochowanych na cmentarzu oraz zgłoszonych w modlitwie wypominkowej.

4. Tradycyjna modlitwa za zmarłych – „Wypominki” – będzie odprawiana w naszej świątyni w każdą niedzielę przed Mszą Święta o godz. 10:40. Serdecznie zapraszamy.

5. Zachęcamy do czytania prasy polskokatolickiej – miesięcznika Rodzina (http://www.polskokatolicki.pl/RODZINA) oraz biuletynu parafialnego „Posłaniec” (zakładka „O nas” – „Posłaniec”).

Niedziela Palmowa – utrudnienia związane z dojazdem

Uwaga!

W Niedzielę Palmową w Warszawie odbędzie się Orlen Maraton.
W związku z tym wydarzeniem będą poważne utrudnienia w dojeździe do naszej Parafii.

Sugerujemy dojazd ulicą Czerniakowską, od strony mostu Siekierkowskiego. Najbliższe miejsca, gdzie będzie można zaparkować – ul. Zaruskiego, ul. Mikkego, ul. Bartycka.

Msza Święta z procesją odbędzie się o godz. 11:00.

Szczegółowe informacje o trasie maratonu można znaleźć tutaj.

Triduum Paschalne i Wielkanoc 2019

Triduum Paschalne i Wielkanoc 2019