27 listopada – I Niedziela Adwentu

26.11.2016

1. Początek roku liturgicznego
  2. 27 listopada – I Niedziela Adwentu

„Rozumiejcie chwilę obecną: teraz nadeszła dla was godzina powstania ze snu. Teraz bowiem zbawienie jest bliżej nas niż wtedy, gdyśmy uwierzyli.”

1. Iz 2, 1-5
  2. Rz 13, 11-14
  3. Mt 24, 37-44
  1. Rozważanie:
  2. Wielu pamięta w swoim życiu rozczarowanie sobą, gdy zapomniało o czymś ważnym. Imieniny bliskiej osoby, ważne spotkanie… Adwent ma Cię spowolnić, aby nie umknęło to, co najważniejsze – radość z przyjścia Pana. Przeszkód będzie wiele – usłyszysz je i zobaczysz na ulicach, w sklepach i mediach. Nie daj się ogłuszyć i znieczulić. Nie przegap Bożego Narodzenia!

1. 1. W najbliższym tygodniu, w środę, obchodzimy wspomnienie św. Andrzeja Apostoła.

2. Otwieramy nowy rok liturgiczny okresem Adwentu. Zapraszamy w tym czasie do podejmowania różnych dobrych postanowień i praktyk duchowych, które pomogą w przygotowaniu się do Świąt Bożego Narodzenia.

3. W kolejne środy Adwentu o godz. 17:00 zapraszamy na Msze Święte Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym miesiącu włączyli się we wspólną modlitwę w intencji zmarłych w „Wypominkach”.

Nabożeństwa w okresie wakacyjnym

01.07.2018

W okresie wakacji Msze Święte będą odprawiane tylko w Niedzielę o godz. 11:00.

O dodatkowych nabożeństwach, w inne dni tygodnia, będziemy informowali, na bieżąco, w ogłoszeniach wygłaszanych w kościele oraz na stronie internatowej parafii.

10 czerwca 2018 r. – X Niedziela Zwykła

10 czerwca 2018 r. – X Niedziela Zwykła
„Wiemy bowiem, że kiedy nawet zniszczeje nasz przybytek doczesnego zamieszkania, będziemy mieli mieszkanie od Boga, dom nie ręką uczyniony, lecz wiecznie trwały w niebie.”
Rdz 3, 9-15
2 Kor 4, 13 – 5, 1
Mk 3, 20-35
1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które w naszej parafii odbywa się w środy
o godz. 17:00 oraz w niedzielę o godz. 10:40.
2. W najbliższą niedzielę,