27 listopada – I Niedziela Adwentu

26.11.2016

1. Początek roku liturgicznego
  2. 27 listopada – I Niedziela Adwentu

„Rozumiejcie chwilę obecną: teraz nadeszła dla was godzina powstania ze snu. Teraz bowiem zbawienie jest bliżej nas niż wtedy, gdyśmy uwierzyli.”

1. Iz 2, 1-5
  2. Rz 13, 11-14
  3. Mt 24, 37-44
  1. Rozważanie:
  2. Wielu pamięta w swoim życiu rozczarowanie sobą, gdy zapomniało o czymś ważnym. Imieniny bliskiej osoby, ważne spotkanie… Adwent ma Cię spowolnić, aby nie umknęło to, co najważniejsze – radość z przyjścia Pana. Przeszkód będzie wiele – usłyszysz je i zobaczysz na ulicach, w sklepach i mediach. Nie daj się ogłuszyć i znieczulić. Nie przegap Bożego Narodzenia!

1. 1. W najbliższym tygodniu, w środę, obchodzimy wspomnienie św. Andrzeja Apostoła.

2. Otwieramy nowy rok liturgiczny okresem Adwentu. Zapraszamy w tym czasie do podejmowania różnych dobrych postanowień i praktyk duchowych, które pomogą w przygotowaniu się do Świąt Bożego Narodzenia.

3. W kolejne środy Adwentu o godz. 17:00 zapraszamy na Msze Święte Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym miesiącu włączyli się we wspólną modlitwę w intencji zmarłych w „Wypominkach”.

Noc Świątyń – sobota, 21.09.2019

16.09.2019

W sobotę 21.09.2019 r., podczas warszawskiej edycji Nocy Świątyń, drzwi naszego Kościoła Katedralnego będą szeroko otwarte według następującego harmonogramu:

18:00 – Zwiedzanie Kościoła
18:15 – Prezentacja nt. historii Kościoła Polskokatolickiego oraz podstaw wiary
18:30 – Pytania i odpowiedzi
18:45 – Koncert muzyki organowej

19:00 – Zwiedzanie kościoła
19:15 – Prezentacja nt. historii Kościoła Polskokatolickiego oraz podstaw wiary
19:30 –

Rocznica wybuchu II wojny światowej – fotorelacja

02.09.2019

W niedzielę – 1 września 2019 r. – podczas Mszy Świętej modliliśmy się w intencji ofiar II wojny światowej oraz o pokój dla naszej Ojczyzny i całego świata. Gościliśmy w naszej wspólnocie przedstawicieli niemieckiego stowarzyszenia „Znaki Nadziei”. Jego przedstawiciele szerzą inicjatywę pojednania narodu niemieckiego ze wszystkimi ofiarami nazistowskiego terroru. Wspominaliśmy także gen. Bolesława Wieniawę – Długoszowskiego. Taca zebrana w czasie Mszy Świętej została przeznaczona na wsparcie inicjatywy budowy pomnika generała w Łazienkach Królewskich.

Nabożeństwo ekumeniczne

27.08.2019

W przeddzień 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej,
31.08.2019 r. o godz. 15:00
w kościele ewangelicko-augsburskim pod wezwaniem Świętej Trójcy
(pl. Małachowskiego 1, Warszawa),
odbędzie się nabożeństwo ekumenicznym w intencji pamięci i pokoju,
na które serdecznie zapraszamy.
W modlitwie będą współuczestniczyć duchowni naszego kościoła.
Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć tutaj.