27 listopada – I Niedziela Adwentu

26.11.2016

1. Początek roku liturgicznego
  2. 27 listopada – I Niedziela Adwentu

„Rozumiejcie chwilę obecną: teraz nadeszła dla was godzina powstania ze snu. Teraz bowiem zbawienie jest bliżej nas niż wtedy, gdyśmy uwierzyli.”

1. Iz 2, 1-5
  2. Rz 13, 11-14
  3. Mt 24, 37-44
  1. Rozważanie:
  2. Wielu pamięta w swoim życiu rozczarowanie sobą, gdy zapomniało o czymś ważnym. Imieniny bliskiej osoby, ważne spotkanie… Adwent ma Cię spowolnić, aby nie umknęło to, co najważniejsze – radość z przyjścia Pana. Przeszkód będzie wiele – usłyszysz je i zobaczysz na ulicach, w sklepach i mediach. Nie daj się ogłuszyć i znieczulić. Nie przegap Bożego Narodzenia!

1. 1. W najbliższym tygodniu, w środę, obchodzimy wspomnienie św. Andrzeja Apostoła.

2. Otwieramy nowy rok liturgiczny okresem Adwentu. Zapraszamy w tym czasie do podejmowania różnych dobrych postanowień i praktyk duchowych, które pomogą w przygotowaniu się do Świąt Bożego Narodzenia.

3. W kolejne środy Adwentu o godz. 17:00 zapraszamy na Msze Święte Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym miesiącu włączyli się we wspólną modlitwę w intencji zmarłych w „Wypominkach”.

18 CZERWCA 2017 R. – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

17.06.2017

18 CZERWCA 2017 R. – XI NIEDZIELA ZWYKŁA
„Jezus, widząc tłumy, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni,
jak owce niemające pasterza.”

Wj 19, 2-6a
Rz 5, 6-11
Mt 9, 36 – 10, 8

1. Za nami Uroczystość Bożego Ciała – składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg liturgii oraz procesji eucharystycznej. Zapraszamy do odwiedzenia fotorelacji – tutaj.
2. W najbliższy piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

BOŻE CIAŁO

12.06.2017

BOŻE CIAŁO
CZWARTEK 15 CZERWCA 2017 R.
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ

ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE I PUBLICZNE WYZNANIE WIARY
W OBECNOŚĆ CHRYSTUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE.

MSZA ŚWIĘTA Z UROCZYSTĄ PROCESJĄ EUCHARYSTYCZNĄ DO CZTERECH OŁTARZY ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 11:00.

ZAPRASZAMY DZIECI DO SYPANIA KWIATÓW PODCZAS PROCESJI.