27 listopada – I Niedziela Adwentu

26.11.2016

1. Początek roku liturgicznego
  2. 27 listopada – I Niedziela Adwentu

„Rozumiejcie chwilę obecną: teraz nadeszła dla was godzina powstania ze snu. Teraz bowiem zbawienie jest bliżej nas niż wtedy, gdyśmy uwierzyli.”

1. Iz 2, 1-5
  2. Rz 13, 11-14
  3. Mt 24, 37-44
  1. Rozważanie:
  2. Wielu pamięta w swoim życiu rozczarowanie sobą, gdy zapomniało o czymś ważnym. Imieniny bliskiej osoby, ważne spotkanie… Adwent ma Cię spowolnić, aby nie umknęło to, co najważniejsze – radość z przyjścia Pana. Przeszkód będzie wiele – usłyszysz je i zobaczysz na ulicach, w sklepach i mediach. Nie daj się ogłuszyć i znieczulić. Nie przegap Bożego Narodzenia!

1. 1. W najbliższym tygodniu, w środę, obchodzimy wspomnienie św. Andrzeja Apostoła.

2. Otwieramy nowy rok liturgiczny okresem Adwentu. Zapraszamy w tym czasie do podejmowania różnych dobrych postanowień i praktyk duchowych, które pomogą w przygotowaniu się do Świąt Bożego Narodzenia.

3. W kolejne środy Adwentu o godz. 17:00 zapraszamy na Msze Święte Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym miesiącu włączyli się we wspólną modlitwę w intencji zmarłych w „Wypominkach”.

Audycja „Kościoły w Polsce i na świecie” z 16.01.2021 r.

17.01.2021

Audycja „Kościoły w Polsce i na świecie” z 16.01.2021 r.

Jest to program przygotowywany przez sekcję religijną Polskiego Radia we współpracy z różnymi kościołami chrześcijańskimi. Poznajemy w nich historię, życie i działalność różnych wspólnot chrześcijańskich.

Ostatni odcinek powstał we współpracy w Kościołem Polskokatolickim. Posłuchamy w nim wprowadzenia w Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Gościem programu jest nasz proboszcz, ks. Henryk Dąbrowski.

Link do audycji – kliknij TUTAJ.