27 listopada – I Niedziela Adwentu

26.11.2016

1. Początek roku liturgicznego
  2. 27 listopada – I Niedziela Adwentu

„Rozumiejcie chwilę obecną: teraz nadeszła dla was godzina powstania ze snu. Teraz bowiem zbawienie jest bliżej nas niż wtedy, gdyśmy uwierzyli.”

1. Iz 2, 1-5
  2. Rz 13, 11-14
  3. Mt 24, 37-44
  1. Rozważanie:
  2. Wielu pamięta w swoim życiu rozczarowanie sobą, gdy zapomniało o czymś ważnym. Imieniny bliskiej osoby, ważne spotkanie… Adwent ma Cię spowolnić, aby nie umknęło to, co najważniejsze – radość z przyjścia Pana. Przeszkód będzie wiele – usłyszysz je i zobaczysz na ulicach, w sklepach i mediach. Nie daj się ogłuszyć i znieczulić. Nie przegap Bożego Narodzenia!

1. 1. W najbliższym tygodniu, w środę, obchodzimy wspomnienie św. Andrzeja Apostoła.

2. Otwieramy nowy rok liturgiczny okresem Adwentu. Zapraszamy w tym czasie do podejmowania różnych dobrych postanowień i praktyk duchowych, które pomogą w przygotowaniu się do Świąt Bożego Narodzenia.

3. W kolejne środy Adwentu o godz. 17:00 zapraszamy na Msze Święte Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym miesiącu włączyli się we wspólną modlitwę w intencji zmarłych w „Wypominkach”.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

20.10.2017

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny
1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych
Tego dnia nie ma Mszy Świętej w kościele katedralnym.
Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 12:00
na cmentarzu powązkowskim w kwaterze „D” przy kaplicy MB Nieustającej Pomocy.
Po zakończonej celebracji miłosierdziu Bożemu, w modlitwie wypominkowej, będziemy polecać naszych bliskich zmarłych.

2 listopada – Dzień Zaduszny
Msza Święta, w kościele katedralnym, o godz. 17:00.

22 października 2017 r. – XXIX Niedziela Zwykła

19.10.2017

22 października 2017 r. – XXIX Niedziela Zwykła
„Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga”

Iz 45, 1. 4-6
1 Tes 1, 1-5b
Mt 22, 15-21

1. W rozpoczynającym się tygodniu Kościół wspominać będzie: w sobotę św. św. Szymona i Judę Tadeusza, Apostołów.
2. Zachęcamy do lektury miesięcznika „Rodzina”. W październikowym wydaniu czasopisma m.in.: poznamy znaczenie daty ustanowienia święta Edukacji Narodowej, sprawdzimy co się działo podczas uroczystości 45-lecia parafii w Kotłowie a także przypomnimy sobie historię i znaczenie modlitwy różańcowej.

15 PAŹDZIERNIKA 2017 R. – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15 października 2017 r. – XXVIII Niedziela Zwykła
„Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia.”

Iz 25, 6-10a
Flp 4, 12-14. 19-20
Mt 22, 1-14

1. Kalendarz liturgiczny – w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej (+1243);
we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika (+ 107);
w środę święto św. Łukasza, Ewangelisty.
2. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej – nabożeństwa odbywają się w środy o godz.