26 LUTY 2017 R. – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

25.02.2017

26 LUTY 2017 R. – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu, ta, która kocha syna swego łona? A nawet gdyby ona zapomniała, Ja nie zapomnę o tobie – mówi Pan.

Iz 49, 14-15

1 Kor 4, 1-5

Mt 6, 24-34

1. 1. Kalendarz liturgiczny  wspomina w sobotę św. Kazimierza Królewicza, uznawanego za jednego z patronów Polski i Litwy.

2. 2. W tym tygodniu rozpoczynamy okres Wielkiego Postu – czas duchowego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

3. Środa Popielcowa – Msza Święta, o godz. 17:00, z obrzędem posypania głów popiołem.

1. 3. Nabożeństwa pasyjne w naszej parafii będą odprawiane według następującego porządku:

Droga Krzyżowa – w każdy piątek o godz. 17:00

Gorzkie Żale – w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 10:40

1. 4. Podczas Wielkiego Postu będziemy zamieszczać na stronie internetowej – w aktualnościach niedzielnych – fragmenty pism i kazań bpa Franciszka Hodura. Mamy nadzieję, że teksty będą inspiracją do głębszego przeżycia Wielkiego Postu oraz pomogą lepiej przygotować się do obchodów 120 rocznicy założenia Polskiego Narodowego Kościoła Katolickiego w USA, Kanadzie i Polsce.

2. 5. Na stronie internetowej zamieszczony jest kalendarz liturgiczny na miesiąc marzec – tutaj.

18 CZERWCA 2017 R. – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

17.06.2017

18 CZERWCA 2017 R. – XI NIEDZIELA ZWYKŁA
„Jezus, widząc tłumy, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni,
jak owce niemające pasterza.”

Wj 19, 2-6a
Rz 5, 6-11
Mt 9, 36 – 10, 8

1. Za nami Uroczystość Bożego Ciała – składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg liturgii oraz procesji eucharystycznej. Zapraszamy do odwiedzenia fotorelacji – tutaj.
2. W najbliższy piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

BOŻE CIAŁO

12.06.2017

BOŻE CIAŁO
CZWARTEK 15 CZERWCA 2017 R.
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ

ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE I PUBLICZNE WYZNANIE WIARY
W OBECNOŚĆ CHRYSTUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE.

MSZA ŚWIĘTA Z UROCZYSTĄ PROCESJĄ EUCHARYSTYCZNĄ DO CZTERECH OŁTARZY ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 11:00.

ZAPRASZAMY DZIECI DO SYPANIA KWIATÓW PODCZAS PROCESJI.