26 LUTY 2017 R. – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

25.02.2017

26 LUTY 2017 R. – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu, ta, która kocha syna swego łona? A nawet gdyby ona zapomniała, Ja nie zapomnę o tobie – mówi Pan.

Iz 49, 14-15

1 Kor 4, 1-5

Mt 6, 24-34

1. 1. Kalendarz liturgiczny  wspomina w sobotę św. Kazimierza Królewicza, uznawanego za jednego z patronów Polski i Litwy.

2. 2. W tym tygodniu rozpoczynamy okres Wielkiego Postu – czas duchowego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

3. Środa Popielcowa – Msza Święta, o godz. 17:00, z obrzędem posypania głów popiołem.

1. 3. Nabożeństwa pasyjne w naszej parafii będą odprawiane według następującego porządku:

Droga Krzyżowa – w każdy piątek o godz. 17:00

Gorzkie Żale – w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 10:40

1. 4. Podczas Wielkiego Postu będziemy zamieszczać na stronie internetowej – w aktualnościach niedzielnych – fragmenty pism i kazań bpa Franciszka Hodura. Mamy nadzieję, że teksty będą inspiracją do głębszego przeżycia Wielkiego Postu oraz pomogą lepiej przygotować się do obchodów 120 rocznicy założenia Polskiego Narodowego Kościoła Katolickiego w USA, Kanadzie i Polsce.

2. 5. Na stronie internetowej zamieszczony jest kalendarz liturgiczny na miesiąc marzec – tutaj.

Niedziela Palmowa – utrudnienia związane z dojazdem

Uwaga!

W Niedzielę Palmową w Warszawie odbędzie się Orlen Maraton.
W związku z tym wydarzeniem będą poważne utrudnienia w dojeździe do naszej Parafii.

Sugerujemy dojazd ulicą Czerniakowską, od strony mostu Siekierkowskiego. Najbliższe miejsca, gdzie będzie można zaparkować – ul. Zaruskiego, ul. Mikkego, ul. Bartycka.

Msza Święta z procesją odbędzie się o godz. 11:00.

Szczegółowe informacje o trasie maratonu można znaleźć tutaj.

Triduum Paschalne i Wielkanoc 2019

Triduum Paschalne i Wielkanoc 2019