26 LUTY 2017 R. – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

25.02.2017

26 LUTY 2017 R. – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu, ta, która kocha syna swego łona? A nawet gdyby ona zapomniała, Ja nie zapomnę o tobie – mówi Pan.

Iz 49, 14-15

1 Kor 4, 1-5

Mt 6, 24-34

1. 1. Kalendarz liturgiczny  wspomina w sobotę św. Kazimierza Królewicza, uznawanego za jednego z patronów Polski i Litwy.

2. 2. W tym tygodniu rozpoczynamy okres Wielkiego Postu – czas duchowego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

3. Środa Popielcowa – Msza Święta, o godz. 17:00, z obrzędem posypania głów popiołem.

1. 3. Nabożeństwa pasyjne w naszej parafii będą odprawiane według następującego porządku:

Droga Krzyżowa – w każdy piątek o godz. 17:00

Gorzkie Żale – w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 10:40

1. 4. Podczas Wielkiego Postu będziemy zamieszczać na stronie internetowej – w aktualnościach niedzielnych – fragmenty pism i kazań bpa Franciszka Hodura. Mamy nadzieję, że teksty będą inspiracją do głębszego przeżycia Wielkiego Postu oraz pomogą lepiej przygotować się do obchodów 120 rocznicy założenia Polskiego Narodowego Kościoła Katolickiego w USA, Kanadzie i Polsce.

2. 5. Na stronie internetowej zamieszczony jest kalendarz liturgiczny na miesiąc marzec – tutaj.

Zapowiedź – Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

07.01.2018

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
W dniach 18-25 stycznia 2018 r. obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegoroczne obchody zostały opatrzone hasłem przewodnim: „Prawica Twoja wsławiła się mocą” (Wj 15,6).
Materiały na spotkania modlitewne zostały opracowane przez chrześcijan z Karaibów.
Tematy poszczególnych dni ekumenicznej oktawy są następujące:
Dzień 1: Będziesz miłował przybysza, bo i wy byliście przybyszami w ziemi egipskiej
Dzień 2: Już nie niewolnik, lecz umiłowany brat
Dzień 3: Twoje ciało jest świątynią Ducha Świętego (20.01.2018 r.)
Dzień 4: Nadzieja i uzdrowienie
Dzień 5: Słuchaj krzyku mojego ludu z dalekiej ziemi!

7 stycznia 2018 r. – I Niedziela Zwykła, święto Chrztu Pańskiego

06.01.2018

7 stycznia 2018 r. – I Niedziela Zwykła, święto Chrztu Pańskiego
„Nakłońcie uszu i przyjdźcie do Mnie, posłuchajcie Mnie, a dusza wasza żyć będzie.”
czytania mszalne:
Iz 55, 1-11
1 J 5, 1-9
Mk 1, 7-11
1. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich parafian na Mszę Świętą o godz. 11:00,
po której odbędzie się spotkanie opłatkowe.
2. Rozpoczyna się czas wizyt duszpasterskich. Parafian, którzy chcą, aby odwiedził ich kapłan z modlitwą i błogosławieństwem,