26 SIERPNIA – ROCZNICA ŚMIERCI KS. INFUŁATA TOMASZA WÓJTOWICZ

26.08.2017

OBCHODZIMY DZISIAJ 19. ROCZNICĘ ŚMIERCI KS. INFUŁATA TOMASZA WÓJTOWICZA.

PRZEZ WIELE LAT PEŁNIŁ ON POSŁUGĘ PROBOSZCZA W NASZEJ PARAFII KATEDRALNEJ. POLECAJMY DUSZĘ NASZEGO KAPŁANA MIŁOSIERDZIU BOŻEMU.

Zachęcamy do lektury archiwalnego numeru miesięcznika „Rodzina”, w którym wspomniano osobę ks. Tomasza – tutaj.

Posłuchaj – „Kościoły w Polsce i na świcie”

16.09.2018

Zapraszamy do wysłuchania audycji z cyklu „Kościoły w Polsce i na świecie” z 19.09.2018 r. utworzonej we współpracy z Kościołem Polskokatolickim – tutaj.

Treścią programu jest historia naszej parafii w Studziankach Pancernych oraz historii związanej z walkami podczas II wojny światowej.

Działo się – koncert „Polska żyje w nas”

05.09.2018

W niedzielę, 2 września, o godz.17:00 w naszym kościele katedralnym odbył się koncert muzyki patriotycznej pt. „Polska żyje w nas”. Serdecznie dziękujemy artystom, którzy ponieśli nasze serca drogami historii Polski, szczególnie naznaczonej, walką o wolność.

Szczególnie dziękujemy:
Zofii Szafrańskiej – skrzypce