28.01.2018 r. – IV Niedziela Zwykła

28.01.2018 r. – IV Niedziela Zwykła

„Jeśli ktoś nie będzie chciał słuchać moich słów wypowiedzianych w moim imieniu, Ja od niego zażądam zdania sprawy.”

czytania mszalne:
Pwt 18, 15-20
1 Kor 7, 32-35
Mk 1, 21-28

1. W piątek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Tym samym kończymy nawiązanie w liturgii i wystroju kościoła do Świąt Narodzenia Pańskiego.

2. W ubiegłą sobotę w naszej świątyni odbyło się nabożeństwo w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego spotkania składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Obszerną relację z wydarzenia można przeczytać – tutaj.

3. Trwa okres wizyt duszpasterskich. Parafian, którzy chcą, aby odwiedził ich kapłan
z modlitwą i błogosławieństwem, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy Świętej, mailowo (parafiaswducha@onet.pl) lub telefonicznie (22-841-37-43).

4. Zachęcamy do lektury styczniowego wydania miesięcznika „Rodzina” – tutaj.

Niedziela Palmowa – utrudnienia związane z dojazdem

Uwaga!

W Niedzielę Palmową w Warszawie odbędzie się Orlen Maraton.
W związku z tym wydarzeniem będą poważne utrudnienia w dojeździe do naszej Parafii.

Sugerujemy dojazd ulicą Czerniakowską, od strony mostu Siekierkowskiego. Najbliższe miejsca, gdzie będzie można zaparkować – ul. Zaruskiego, ul. Mikkego, ul. Bartycka.

Msza Święta z procesją odbędzie się o godz. 11:00.

Szczegółowe informacje o trasie maratonu można znaleźć tutaj.

Triduum Paschalne i Wielkanoc 2019

Triduum Paschalne i Wielkanoc 2019