28.01.2018 r. – IV Niedziela Zwykła

28.01.2018 r. – IV Niedziela Zwykła

„Jeśli ktoś nie będzie chciał słuchać moich słów wypowiedzianych w moim imieniu, Ja od niego zażądam zdania sprawy.”

czytania mszalne:
Pwt 18, 15-20
1 Kor 7, 32-35
Mk 1, 21-28

1. W piątek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Tym samym kończymy nawiązanie w liturgii i wystroju kościoła do Świąt Narodzenia Pańskiego.

2. W ubiegłą sobotę w naszej świątyni odbyło się nabożeństwo w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego spotkania składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Obszerną relację z wydarzenia można przeczytać – tutaj.

3. Trwa okres wizyt duszpasterskich. Parafian, którzy chcą, aby odwiedził ich kapłan
z modlitwą i błogosławieństwem, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy Świętej, mailowo (parafiaswducha@onet.pl) lub telefonicznie (22-841-37-43).

4. Zachęcamy do lektury styczniowego wydania miesięcznika „Rodzina” – tutaj.

Wielki Piątek – 30.03.2018 r.

30.03.2018

„Odszedł Pasterz nasz, co ukochał lud. O Jezu dzięki Ci za Twej męki trud”
Uczciliśmy dzisiaj ofiarę życia, jaką nasz Pan złożył na drzewie krzyża dla zbawienia świata. Liturgia skupiła naszą uwagę na słuchaniu Słowa Bożego – opisie Męki Jezusa, uroczystej modlitwie powszechnej i adoracji krzyża. Teraz trwamy przy Jezusowym grobie, w ciszy oczekując radosnego niedzielnego poranka.
Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 16:00.