28 MAJA 2017 R. – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA, UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

27.05.2017

28 MAJA 2017 R. – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA,
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

„A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”

Dz 1, 1-11
Ef 1, 17-23
Mt 28, 16-20

1. W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Justyna, Męczennika (+ ok. 165).

2. Kończy się miesiąc maj poświęcony nabożeństwu NMP. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się we wspólną modlitwę podczas nabożeństw majowych w naszej parafii.

3. Podczas dzisiejszej liturgii dziękowaliśmy Bogu za dar Słowa Bożego zapisanego
na kartach Pisma Świętego. Pamiętajmy, aby szukać w Biblii natchnień do dobrego życia
i umacniania wiary w prowadzenie Boże.

4. Wczoraj w I Programie Polskiego Radia odbyła się emisja programu z cyklu: „Kościoły
w Polsce i na świecie”. Nagranie audycji można odsłuchać tutaj.

5. Za tydzień, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, obchodzić będziemy święto patronalne naszej parafii. W ramach obchodów zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą
o godz. 11:00, podczas której będziemy modlić się w intencji naszej wspólnoty parafialnej
i dziękować Bogu za 120 lat istnienia PNKK. Po zakończonej modlitwie zapraszamy na piknik parafialny.

6. Zapraszamy do lektury majowego miesięcznika „Rodzina”, który dostępny jest także
w formie elektronicznej – tutaj.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

20.10.2017

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny
1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych
Tego dnia nie ma Mszy Świętej w kościele katedralnym.
Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 12:00
na cmentarzu powązkowskim w kwaterze „D” przy kaplicy MB Nieustającej Pomocy.
Po zakończonej celebracji miłosierdziu Bożemu, w modlitwie wypominkowej, będziemy polecać naszych bliskich zmarłych.

2 listopada – Dzień Zaduszny
Msza Święta, w kościele katedralnym, o godz. 17:00.

22 października 2017 r. – XXIX Niedziela Zwykła

19.10.2017

22 października 2017 r. – XXIX Niedziela Zwykła
„Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga”

Iz 45, 1. 4-6
1 Tes 1, 1-5b
Mt 22, 15-21

1. W rozpoczynającym się tygodniu Kościół wspominać będzie: w sobotę św. św. Szymona i Judę Tadeusza, Apostołów.
2. Zachęcamy do lektury miesięcznika „Rodzina”. W październikowym wydaniu czasopisma m.in.: poznamy znaczenie daty ustanowienia święta Edukacji Narodowej, sprawdzimy co się działo podczas uroczystości 45-lecia parafii w Kotłowie a także przypomnimy sobie historię i znaczenie modlitwy różańcowej.

15 PAŹDZIERNIKA 2017 R. – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15 października 2017 r. – XXVIII Niedziela Zwykła
„Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia.”

Iz 25, 6-10a
Flp 4, 12-14. 19-20
Mt 22, 1-14

1. Kalendarz liturgiczny – w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej (+1243);
we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika (+ 107);
w środę święto św. Łukasza, Ewangelisty.
2. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej – nabożeństwa odbywają się w środy o godz.