28 MAJA 2017 R. – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA, UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

27.05.2017

28 MAJA 2017 R. – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA,
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

„A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”

Dz 1, 1-11
Ef 1, 17-23
Mt 28, 16-20

1. W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Justyna, Męczennika (+ ok. 165).

2. Kończy się miesiąc maj poświęcony nabożeństwu NMP. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się we wspólną modlitwę podczas nabożeństw majowych w naszej parafii.

3. Podczas dzisiejszej liturgii dziękowaliśmy Bogu za dar Słowa Bożego zapisanego
na kartach Pisma Świętego. Pamiętajmy, aby szukać w Biblii natchnień do dobrego życia
i umacniania wiary w prowadzenie Boże.

4. Wczoraj w I Programie Polskiego Radia odbyła się emisja programu z cyklu: „Kościoły
w Polsce i na świecie”. Nagranie audycji można odsłuchać tutaj.

5. Za tydzień, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, obchodzić będziemy święto patronalne naszej parafii. W ramach obchodów zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą
o godz. 11:00, podczas której będziemy modlić się w intencji naszej wspólnoty parafialnej
i dziękować Bogu za 120 lat istnienia PNKK. Po zakończonej modlitwie zapraszamy na piknik parafialny.

6. Zapraszamy do lektury majowego miesięcznika „Rodzina”, który dostępny jest także
w formie elektronicznej – tutaj.

Noc Świątyń – sobota, 21.09.2019

16.09.2019

W sobotę 21.09.2019 r., podczas warszawskiej edycji Nocy Świątyń, drzwi naszego Kościoła Katedralnego będą szeroko otwarte według następującego harmonogramu:

18:00 – Zwiedzanie Kościoła
18:15 – Prezentacja nt. historii Kościoła Polskokatolickiego oraz podstaw wiary
18:30 – Pytania i odpowiedzi
18:45 – Koncert muzyki organowej

19:00 – Zwiedzanie kościoła
19:15 – Prezentacja nt. historii Kościoła Polskokatolickiego oraz podstaw wiary
19:30 –

Rocznica wybuchu II wojny światowej – fotorelacja

02.09.2019

W niedzielę – 1 września 2019 r. – podczas Mszy Świętej modliliśmy się w intencji ofiar II wojny światowej oraz o pokój dla naszej Ojczyzny i całego świata. Gościliśmy w naszej wspólnocie przedstawicieli niemieckiego stowarzyszenia „Znaki Nadziei”. Jego przedstawiciele szerzą inicjatywę pojednania narodu niemieckiego ze wszystkimi ofiarami nazistowskiego terroru. Wspominaliśmy także gen. Bolesława Wieniawę – Długoszowskiego. Taca zebrana w czasie Mszy Świętej została przeznaczona na wsparcie inicjatywy budowy pomnika generała w Łazienkach Królewskich.

Nabożeństwo ekumeniczne

27.08.2019

W przeddzień 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej,
31.08.2019 r. o godz. 15:00
w kościele ewangelicko-augsburskim pod wezwaniem Świętej Trójcy
(pl. Małachowskiego 1, Warszawa),
odbędzie się nabożeństwo ekumenicznym w intencji pamięci i pokoju,
na które serdecznie zapraszamy.
W modlitwie będą współuczestniczyć duchowni naszego kościoła.
Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć tutaj.