28 MAJA 2017 R. – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA, UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

27.05.2017

28 MAJA 2017 R. – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA,
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

„A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”

Dz 1, 1-11
Ef 1, 17-23
Mt 28, 16-20

1. W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Justyna, Męczennika (+ ok. 165).

2. Kończy się miesiąc maj poświęcony nabożeństwu NMP. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się we wspólną modlitwę podczas nabożeństw majowych w naszej parafii.

3. Podczas dzisiejszej liturgii dziękowaliśmy Bogu za dar Słowa Bożego zapisanego
na kartach Pisma Świętego. Pamiętajmy, aby szukać w Biblii natchnień do dobrego życia
i umacniania wiary w prowadzenie Boże.

4. Wczoraj w I Programie Polskiego Radia odbyła się emisja programu z cyklu: „Kościoły
w Polsce i na świecie”. Nagranie audycji można odsłuchać tutaj.

5. Za tydzień, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, obchodzić będziemy święto patronalne naszej parafii. W ramach obchodów zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą
o godz. 11:00, podczas której będziemy modlić się w intencji naszej wspólnoty parafialnej
i dziękować Bogu za 120 lat istnienia PNKK. Po zakończonej modlitwie zapraszamy na piknik parafialny.

6. Zapraszamy do lektury majowego miesięcznika „Rodzina”, który dostępny jest także
w formie elektronicznej – tutaj.

Niedziela Palmowa – utrudnienia związane z dojazdem

Uwaga!

W Niedzielę Palmową w Warszawie odbędzie się Orlen Maraton.
W związku z tym wydarzeniem będą poważne utrudnienia w dojeździe do naszej Parafii.

Sugerujemy dojazd ulicą Czerniakowską, od strony mostu Siekierkowskiego. Najbliższe miejsca, gdzie będzie można zaparkować – ul. Zaruskiego, ul. Mikkego, ul. Bartycka.

Msza Święta z procesją odbędzie się o godz. 11:00.

Szczegółowe informacje o trasie maratonu można znaleźć tutaj.

Triduum Paschalne i Wielkanoc 2019

Triduum Paschalne i Wielkanoc 2019