29 stycznia 2017 r. – IV Niedziela Zwykła

28.01.2017

29 STYCZNIA 2017 R.
IV NIEDZIELA ZWYKŁA
„Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.”

So 2, 3; 3, 12-13
1 Kor 1, 26-31
Mt 5, 1-12a

1. W ubiegły wtorek w naszym kościele miało miejsce nabożeństwo ekumeniczne. Wszystkim parafianom, którzy swoją obecnością i zaangażowaniem wsparli przebieg tego spotkania składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W najbliższy czwartek, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego (popularnie zwane Matki Bożej Gromnicznej). Zapraszamy na Mszę Świętą, z obrzędem błogosławieństwa świec, na godz. 17:00.

3. W przyszłą niedzielę w II Programie Polskiego Radia o godz. 8:00 retransmisja Mszy Świętej z naszego kościoła.

4. Zachęcamy do czytania prasy polskokatolickiej (tutaj). W nowym numerze miesięcznika „Rodzina” przeczytamy m.in.:
– artykuł „Biblia o życiu rodzinnym” – to ciekawe spojrzenie na powołanie człowieka do życia we wspólnocie w świetle Słowa Bożego;
– artykuł z cyklu „Z polskich zwyczajów” pt. „Staropolskie zapusty”. Poznamy jak bawiono się w Polsce w okresie od nowego roku do środy popielcowej.

5. Na stronie internetowej dostępny jest także styczniowy numer Informatora Parafialnego „Posłańca” (tutaj).

30 grudnia – Niedziela, Uroczystość Świętej Rodziny

28.12.2018

30 grudnia 2018 r. – I Niedziela po Narodzeniu Pańskim, Uroczystość Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
„Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi, i rzeczywiście nimi jesteśmy.”

1 Sm 1, 20-22. 24-28
1 J 3, 1-2. 21-24
Łk 2, 41-52

1. 1.Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Świętej Rodziny. Od jakości i świętości życia rodzin zależy nasza przyszłość, dlatego szczególnie dziś otoczmy je naszą modlitwą.