29 stycznia 2017 r. – IV Niedziela Zwykła

28.01.2017

29 STYCZNIA 2017 R.
IV NIEDZIELA ZWYKŁA
„Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.”

So 2, 3; 3, 12-13
1 Kor 1, 26-31
Mt 5, 1-12a

1. W ubiegły wtorek w naszym kościele miało miejsce nabożeństwo ekumeniczne. Wszystkim parafianom, którzy swoją obecnością i zaangażowaniem wsparli przebieg tego spotkania składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W najbliższy czwartek, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego (popularnie zwane Matki Bożej Gromnicznej). Zapraszamy na Mszę Świętą, z obrzędem błogosławieństwa świec, na godz. 17:00.

3. W przyszłą niedzielę w II Programie Polskiego Radia o godz. 8:00 retransmisja Mszy Świętej z naszego kościoła.

4. Zachęcamy do czytania prasy polskokatolickiej (tutaj). W nowym numerze miesięcznika „Rodzina” przeczytamy m.in.:
– artykuł „Biblia o życiu rodzinnym” – to ciekawe spojrzenie na powołanie człowieka do życia we wspólnocie w świetle Słowa Bożego;
– artykuł z cyklu „Z polskich zwyczajów” pt. „Staropolskie zapusty”. Poznamy jak bawiono się w Polsce w okresie od nowego roku do środy popielcowej.

5. Na stronie internetowej dostępny jest także styczniowy numer Informatora Parafialnego „Posłańca” (tutaj).

Wniebowstąpienie Pańskie

18.05.2023

Obchody uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego
są przeniesione na najbliższą niedzielę