29 stycznia 2017 r. – IV Niedziela Zwykła

28.01.2017

29 STYCZNIA 2017 R.
IV NIEDZIELA ZWYKŁA
„Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.”

So 2, 3; 3, 12-13
1 Kor 1, 26-31
Mt 5, 1-12a

1. W ubiegły wtorek w naszym kościele miało miejsce nabożeństwo ekumeniczne. Wszystkim parafianom, którzy swoją obecnością i zaangażowaniem wsparli przebieg tego spotkania składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W najbliższy czwartek, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego (popularnie zwane Matki Bożej Gromnicznej). Zapraszamy na Mszę Świętą, z obrzędem błogosławieństwa świec, na godz. 17:00.

3. W przyszłą niedzielę w II Programie Polskiego Radia o godz. 8:00 retransmisja Mszy Świętej z naszego kościoła.

4. Zachęcamy do czytania prasy polskokatolickiej (tutaj). W nowym numerze miesięcznika „Rodzina” przeczytamy m.in.:
– artykuł „Biblia o życiu rodzinnym” – to ciekawe spojrzenie na powołanie człowieka do życia we wspólnocie w świetle Słowa Bożego;
– artykuł z cyklu „Z polskich zwyczajów” pt. „Staropolskie zapusty”. Poznamy jak bawiono się w Polsce w okresie od nowego roku do środy popielcowej.

5. Na stronie internetowej dostępny jest także styczniowy numer Informatora Parafialnego „Posłańca” (tutaj).

Noc Świątyń – sobota, 21.09.2019

16.09.2019

W sobotę 21.09.2019 r., podczas warszawskiej edycji Nocy Świątyń, drzwi naszego Kościoła Katedralnego będą szeroko otwarte według następującego harmonogramu:

18:00 – Zwiedzanie Kościoła
18:15 – Prezentacja nt. historii Kościoła Polskokatolickiego oraz podstaw wiary
18:30 – Pytania i odpowiedzi
18:45 – Koncert muzyki organowej

19:00 – Zwiedzanie kościoła
19:15 – Prezentacja nt. historii Kościoła Polskokatolickiego oraz podstaw wiary
19:30 –

Rocznica wybuchu II wojny światowej – fotorelacja

02.09.2019

W niedzielę – 1 września 2019 r. – podczas Mszy Świętej modliliśmy się w intencji ofiar II wojny światowej oraz o pokój dla naszej Ojczyzny i całego świata. Gościliśmy w naszej wspólnocie przedstawicieli niemieckiego stowarzyszenia „Znaki Nadziei”. Jego przedstawiciele szerzą inicjatywę pojednania narodu niemieckiego ze wszystkimi ofiarami nazistowskiego terroru. Wspominaliśmy także gen. Bolesława Wieniawę – Długoszowskiego. Taca zebrana w czasie Mszy Świętej została przeznaczona na wsparcie inicjatywy budowy pomnika generała w Łazienkach Królewskich.

Nabożeństwo ekumeniczne

27.08.2019

W przeddzień 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej,
31.08.2019 r. o godz. 15:00
w kościele ewangelicko-augsburskim pod wezwaniem Świętej Trójcy
(pl. Małachowskiego 1, Warszawa),
odbędzie się nabożeństwo ekumenicznym w intencji pamięci i pokoju,
na które serdecznie zapraszamy.
W modlitwie będą współuczestniczyć duchowni naszego kościoła.
Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć tutaj.