29 stycznia 2017 r. – IV Niedziela Zwykła

28.01.2017

29 STYCZNIA 2017 R.
IV NIEDZIELA ZWYKŁA
„Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.”

So 2, 3; 3, 12-13
1 Kor 1, 26-31
Mt 5, 1-12a

1. W ubiegły wtorek w naszym kościele miało miejsce nabożeństwo ekumeniczne. Wszystkim parafianom, którzy swoją obecnością i zaangażowaniem wsparli przebieg tego spotkania składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W najbliższy czwartek, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego (popularnie zwane Matki Bożej Gromnicznej). Zapraszamy na Mszę Świętą, z obrzędem błogosławieństwa świec, na godz. 17:00.

3. W przyszłą niedzielę w II Programie Polskiego Radia o godz. 8:00 retransmisja Mszy Świętej z naszego kościoła.

4. Zachęcamy do czytania prasy polskokatolickiej (tutaj). W nowym numerze miesięcznika „Rodzina” przeczytamy m.in.:
– artykuł „Biblia o życiu rodzinnym” – to ciekawe spojrzenie na powołanie człowieka do życia we wspólnocie w świetle Słowa Bożego;
– artykuł z cyklu „Z polskich zwyczajów” pt. „Staropolskie zapusty”. Poznamy jak bawiono się w Polsce w okresie od nowego roku do środy popielcowej.

5. Na stronie internetowej dostępny jest także styczniowy numer Informatora Parafialnego „Posłańca” (tutaj).

zmiany na wakacje

01.07.2019

Uprzejmie informujemy,
że w lipcu i sierpniu
nie będzie środowej Mszy Świętej.

Środowe Msze Święte tylko w przypadku zgłoszonych intencji.