3 WRZEŚNIA – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA, ŚWIĘTO MĘCZENNIKÓW NARODU POLSKIEGO

02.09.2017

3 WRZEŚNIA – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA,
ŚWIĘTO MĘCZENNIKÓW NARODU POLSKIEGO

„Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój
i niech Mnie naśladuje.”

Jr 20, 7-9
Rz 12, 1-2
Mt 16, 21-27

1. Polecamy dzisiaj miłosiernemu Bogu wszystkich poległych i pomordowanych
w II wojnie światowej, prosząc także o dar pokoju na ziemi.

2. W piątek przypada Święto Narodzenia NMP – tzw. MB Siewnej.

3. W sobotę, o godz. 16:15, zapraszamy do wysłuchania, w I Programie Polskiego Radia, programu z cyklu „Kościoły w Polsce i na świecie”.

4. W najbliższą niedzielę przypada Święto Bratniej Miłości.

5. Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Z tej okazji w przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci
i młodzież do modlitwy o dobry i owocny rok nauki. Przed Mszą Świętą będzie okazja skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

6. Na stoliku z prasą dostępna jest papierowa wersja miesięcznika „Rodzina”. Elektroniczne wydanie pisma można znaleźć tutaj.

7. W sobotę 16 września, w godzinach wieczornych, odbędzie się III edycja Nocy Świątyń. Jest to wydarzenie organizowane w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przeciwko Nietolerancji Religijnej i Islamofobii, Międzynarodowego Dnia Pokoju oraz Dnia Modlitwy o Pokój. W ramach obchodów w naszym kościele katedralnym (godz. 18-21) będą miały miejsce wykłady i prezentacje dotyczące Kościoła Polskokatolickiego ubogacone muzyką organową. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do aktywnego uczestnictwa
w tym wydarzeniu, przez obecność będącą świadectwem wiary. Szczegółowy program Nocy Świątyń można znaleźć tutaj.

Posłuchaj – „Kościoły w Polsce i na świcie”

16.09.2018

Zapraszamy do wysłuchania audycji z cyklu „Kościoły w Polsce i na świecie” z 19.09.2018 r. utworzonej we współpracy z Kościołem Polskokatolickim – tutaj.

Treścią programu jest historia naszej parafii w Studziankach Pancernych oraz historii związanej z walkami podczas II wojny światowej.

Działo się – koncert „Polska żyje w nas”

05.09.2018

W niedzielę, 2 września, o godz.17:00 w naszym kościele katedralnym odbył się koncert muzyki patriotycznej pt. „Polska żyje w nas”. Serdecznie dziękujemy artystom, którzy ponieśli nasze serca drogami historii Polski, szczególnie naznaczonej, walką o wolność.

Szczególnie dziękujemy:
Zofii Szafrańskiej – skrzypce