3 WRZEŚNIA – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA, ŚWIĘTO MĘCZENNIKÓW NARODU POLSKIEGO

02.09.2017

3 WRZEŚNIA – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA,
ŚWIĘTO MĘCZENNIKÓW NARODU POLSKIEGO

„Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój
i niech Mnie naśladuje.”

Jr 20, 7-9
Rz 12, 1-2
Mt 16, 21-27

1. Polecamy dzisiaj miłosiernemu Bogu wszystkich poległych i pomordowanych
w II wojnie światowej, prosząc także o dar pokoju na ziemi.

2. W piątek przypada Święto Narodzenia NMP – tzw. MB Siewnej.

3. W sobotę, o godz. 16:15, zapraszamy do wysłuchania, w I Programie Polskiego Radia, programu z cyklu „Kościoły w Polsce i na świecie”.

4. W najbliższą niedzielę przypada Święto Bratniej Miłości.

5. Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Z tej okazji w przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci
i młodzież do modlitwy o dobry i owocny rok nauki. Przed Mszą Świętą będzie okazja skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

6. Na stoliku z prasą dostępna jest papierowa wersja miesięcznika „Rodzina”. Elektroniczne wydanie pisma można znaleźć tutaj.

7. W sobotę 16 września, w godzinach wieczornych, odbędzie się III edycja Nocy Świątyń. Jest to wydarzenie organizowane w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przeciwko Nietolerancji Religijnej i Islamofobii, Międzynarodowego Dnia Pokoju oraz Dnia Modlitwy o Pokój. W ramach obchodów w naszym kościele katedralnym (godz. 18-21) będą miały miejsce wykłady i prezentacje dotyczące Kościoła Polskokatolickiego ubogacone muzyką organową. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do aktywnego uczestnictwa
w tym wydarzeniu, przez obecność będącą świadectwem wiary. Szczegółowy program Nocy Świątyń można znaleźć tutaj.

10 czerwca 2018 r. – X Niedziela Zwykła

10 czerwca 2018 r. – X Niedziela Zwykła
„Wiemy bowiem, że kiedy nawet zniszczeje nasz przybytek doczesnego zamieszkania, będziemy mieli mieszkanie od Boga, dom nie ręką uczyniony, lecz wiecznie trwały w niebie.”
Rdz 3, 9-15
2 Kor 4, 13 – 5, 1
Mk 3, 20-35
1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które w naszej parafii odbywa się w środy
o godz. 17:00 oraz w niedzielę o godz. 10:40.
2. W najbliższą niedzielę,

35 rocznica sakry biskupa Wiktora Wysoczańskiego

05.06.2018

5 czerwca 2018 r. obchodzimy 35 rocznicę przyjęcia sakry biskupiej przez Zwierzchnika Kościoła Polskokatolickiego w RP i Ordynariusza Diecezji Warszawskiej przez bpa Wiktora Wysoczańskiego.

Jubilatowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w pracy na rzecz społeczności Kościoła.

Więcej o życiu oraz działalności duszpasterskiej i naukowej bpa Wiktora Wysoczańskiego można przeczytać tutaj.

3 czerwca 2018 r. – IX Niedziela Zwykła

05.06.2018

3 czerwca 2018 r. – IX Niedziela Zwykła
„Bóg, który rozkazał ciemnościom, by zajaśniały światłem, zabłysnął w naszych sercach, by olśnić nas jasnością poznania chwały Bożej na obliczu Jezusa Chrystusa.”

Pwt 5, 12-15
2 Kor 4, 6-11
Mk 2, 23 – 3, 6

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości Bożego Ciała – podczas budowania ołtarzy, wystroju kościoła i przebiegu procesji eucharystycznej.

2.