3 WRZEŚNIA – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA, ŚWIĘTO MĘCZENNIKÓW NARODU POLSKIEGO

02.09.2017

3 WRZEŚNIA – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA,
ŚWIĘTO MĘCZENNIKÓW NARODU POLSKIEGO

„Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój
i niech Mnie naśladuje.”

Jr 20, 7-9
Rz 12, 1-2
Mt 16, 21-27

1. Polecamy dzisiaj miłosiernemu Bogu wszystkich poległych i pomordowanych
w II wojnie światowej, prosząc także o dar pokoju na ziemi.

2. W piątek przypada Święto Narodzenia NMP – tzw. MB Siewnej.

3. W sobotę, o godz. 16:15, zapraszamy do wysłuchania, w I Programie Polskiego Radia, programu z cyklu „Kościoły w Polsce i na świecie”.

4. W najbliższą niedzielę przypada Święto Bratniej Miłości.

5. Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Z tej okazji w przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci
i młodzież do modlitwy o dobry i owocny rok nauki. Przed Mszą Świętą będzie okazja skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

6. Na stoliku z prasą dostępna jest papierowa wersja miesięcznika „Rodzina”. Elektroniczne wydanie pisma można znaleźć tutaj.

7. W sobotę 16 września, w godzinach wieczornych, odbędzie się III edycja Nocy Świątyń. Jest to wydarzenie organizowane w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przeciwko Nietolerancji Religijnej i Islamofobii, Międzynarodowego Dnia Pokoju oraz Dnia Modlitwy o Pokój. W ramach obchodów w naszym kościele katedralnym (godz. 18-21) będą miały miejsce wykłady i prezentacje dotyczące Kościoła Polskokatolickiego ubogacone muzyką organową. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do aktywnego uczestnictwa
w tym wydarzeniu, przez obecność będącą świadectwem wiary. Szczegółowy program Nocy Świątyń można znaleźć tutaj.

Noc Świątyń – sobota, 21.09.2019

16.09.2019

W sobotę 21.09.2019 r., podczas warszawskiej edycji Nocy Świątyń, drzwi naszego Kościoła Katedralnego będą szeroko otwarte według następującego harmonogramu:

18:00 – Zwiedzanie Kościoła
18:15 – Prezentacja nt. historii Kościoła Polskokatolickiego oraz podstaw wiary
18:30 – Pytania i odpowiedzi
18:45 – Koncert muzyki organowej

19:00 – Zwiedzanie kościoła
19:15 – Prezentacja nt. historii Kościoła Polskokatolickiego oraz podstaw wiary
19:30 –

Rocznica wybuchu II wojny światowej – fotorelacja

02.09.2019

W niedzielę – 1 września 2019 r. – podczas Mszy Świętej modliliśmy się w intencji ofiar II wojny światowej oraz o pokój dla naszej Ojczyzny i całego świata. Gościliśmy w naszej wspólnocie przedstawicieli niemieckiego stowarzyszenia „Znaki Nadziei”. Jego przedstawiciele szerzą inicjatywę pojednania narodu niemieckiego ze wszystkimi ofiarami nazistowskiego terroru. Wspominaliśmy także gen. Bolesława Wieniawę – Długoszowskiego. Taca zebrana w czasie Mszy Świętej została przeznaczona na wsparcie inicjatywy budowy pomnika generała w Łazienkach Królewskich.

Nabożeństwo ekumeniczne

27.08.2019

W przeddzień 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej,
31.08.2019 r. o godz. 15:00
w kościele ewangelicko-augsburskim pod wezwaniem Świętej Trójcy
(pl. Małachowskiego 1, Warszawa),
odbędzie się nabożeństwo ekumenicznym w intencji pamięci i pokoju,
na które serdecznie zapraszamy.
W modlitwie będą współuczestniczyć duchowni naszego kościoła.
Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć tutaj.