30 grudnia – Niedziela, Uroczystość Świętej Rodziny

28.12.2018

30 grudnia 2018 r. – I Niedziela po Narodzeniu Pańskim, Uroczystość Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
„Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi, i rzeczywiście nimi jesteśmy.”

1 Sm 1, 20-22. 24-28
1 J 3, 1-2. 21-24
Łk 2, 41-52

1. 1.Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Świętej Rodziny. Od jakości i świętości życia rodzin zależy nasza przyszłość, dlatego szczególnie dziś otoczmy je naszą modlitwą. Pamiętajmy także o św. Józefie, który jest patronem życia rodzinnego.
  2. 2. Przed nami ostatni dzień starego roku. Jest to dobry moment do dziękczynienia za czas, który jest za nami i powierzenia naszej przyszłości opiece Bożej.
  3. 3. W pierwszy dzień Nowego Roku przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 11:00.
  4. 4. W kolejną niedzielę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie nazywana „Trzech Króli”. Podczas Mszy Świętej o godz. 11:00 poświęcimy kadzidło i kredę, które będzie można zabrać do oznaczenia naszych domów.

Audycja „Kościoły w Polsce i na świecie” z 16.01.2021 r.

17.01.2021

Audycja „Kościoły w Polsce i na świecie” z 16.01.2021 r.

Jest to program przygotowywany przez sekcję religijną Polskiego Radia we współpracy z różnymi kościołami chrześcijańskimi. Poznajemy w nich historię, życie i działalność różnych wspólnot chrześcijańskich.

Ostatni odcinek powstał we współpracy w Kościołem Polskokatolickim. Posłuchamy w nim wprowadzenia w Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Gościem programu jest nasz proboszcz, ks. Henryk Dąbrowski.

Link do audycji – kliknij TUTAJ.