30 grudnia – Niedziela, Uroczystość Świętej Rodziny

28.12.2018

30 grudnia 2018 r. – I Niedziela po Narodzeniu Pańskim, Uroczystość Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
„Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi, i rzeczywiście nimi jesteśmy.”

1 Sm 1, 20-22. 24-28
1 J 3, 1-2. 21-24
Łk 2, 41-52

1. 1.Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Świętej Rodziny. Od jakości i świętości życia rodzin zależy nasza przyszłość, dlatego szczególnie dziś otoczmy je naszą modlitwą. Pamiętajmy także o św. Józefie, który jest patronem życia rodzinnego.
  2. 2. Przed nami ostatni dzień starego roku. Jest to dobry moment do dziękczynienia za czas, który jest za nami i powierzenia naszej przyszłości opiece Bożej.
  3. 3. W pierwszy dzień Nowego Roku przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 11:00.
  4. 4. W kolejną niedzielę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie nazywana „Trzech Króli”. Podczas Mszy Świętej o godz. 11:00 poświęcimy kadzidło i kredę, które będzie można zabrać do oznaczenia naszych domów.

Posłuchaj – Kościoły w Polsce i na świecie

11.01.2020

Zapraszamy do wysłuchania audycji z cyklu
„Kościoły w Polsce i na świecie”
z dnia 11.01.2020 r.
w I Programie Polskiego Radia.

Odcinek poświęcony 20 rocznicy podpisania Deklaracji o wzajemnym uznaniu Chrztu Świętego.
Nagranie miało miejsce w parafii katedralnej pw. Świętego Duch w Warszawie.

Audycja do wysłuchania tutaj.