4 CZERWCA 2017 R. – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

04.06.2017

4 CZERWCA 2017 R. – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
„Nikt nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: «Panem jest Jezus».”

Dz 2, 1-11
1 Kor 12, 3b-7. 12-13
J 20, 19-23

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszego święta parafialnego.

2. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny.

3. W poniedziałek nasz biskup Wiktor Wysoczański obchodzi rocznicę przyjęcia sakry biskupiej (1983). Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach wypraszając łaskę zdrowia i sił do jak najowocniejszego wypełniania misji prowadzenia Kościoła Polskokatolickiego.

4. W liturgii bieżącego tygodnia obchodzimy wspomnienia: w poniedziałek – Święto N.M.P. Matki Kościoła; w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. Jutro w II Programie Polskiego Radia o godz. 18:00 zapraszamy do wysłuchania retransmisji Mszy Świętej z wybranej polskokatolickiej parafii.

6. Ostatni odcinek programu z cyklu: „Kościoły w Polsce i na świecie” można odsłuchać tutaj.

18 CZERWCA 2017 R. – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

17.06.2017

18 CZERWCA 2017 R. – XI NIEDZIELA ZWYKŁA
„Jezus, widząc tłumy, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni,
jak owce niemające pasterza.”

Wj 19, 2-6a
Rz 5, 6-11
Mt 9, 36 – 10, 8

1. Za nami Uroczystość Bożego Ciała – składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg liturgii oraz procesji eucharystycznej. Zapraszamy do odwiedzenia fotorelacji – tutaj.
2. W najbliższy piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

BOŻE CIAŁO

12.06.2017

BOŻE CIAŁO
CZWARTEK 15 CZERWCA 2017 R.
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ

ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE I PUBLICZNE WYZNANIE WIARY
W OBECNOŚĆ CHRYSTUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE.

MSZA ŚWIĘTA Z UROCZYSTĄ PROCESJĄ EUCHARYSTYCZNĄ DO CZTERECH OŁTARZY ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 11:00.

ZAPRASZAMY DZIECI DO SYPANIA KWIATÓW PODCZAS PROCESJI.