4 CZERWCA 2017 R. – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

04.06.2017

4 CZERWCA 2017 R. – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
„Nikt nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: «Panem jest Jezus».”

Dz 2, 1-11
1 Kor 12, 3b-7. 12-13
J 20, 19-23

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszego święta parafialnego.

2. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny.

3. W poniedziałek nasz biskup Wiktor Wysoczański obchodzi rocznicę przyjęcia sakry biskupiej (1983). Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach wypraszając łaskę zdrowia i sił do jak najowocniejszego wypełniania misji prowadzenia Kościoła Polskokatolickiego.

4. W liturgii bieżącego tygodnia obchodzimy wspomnienia: w poniedziałek – Święto N.M.P. Matki Kościoła; w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. Jutro w II Programie Polskiego Radia o godz. 18:00 zapraszamy do wysłuchania retransmisji Mszy Świętej z wybranej polskokatolickiej parafii.

6. Ostatni odcinek programu z cyklu: „Kościoły w Polsce i na świecie” można odsłuchać tutaj.

Zapowiedź – Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

07.01.2018

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
W dniach 18-25 stycznia 2018 r. obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegoroczne obchody zostały opatrzone hasłem przewodnim: „Prawica Twoja wsławiła się mocą” (Wj 15,6).
Materiały na spotkania modlitewne zostały opracowane przez chrześcijan z Karaibów.
Tematy poszczególnych dni ekumenicznej oktawy są następujące:
Dzień 1: Będziesz miłował przybysza, bo i wy byliście przybyszami w ziemi egipskiej
Dzień 2: Już nie niewolnik, lecz umiłowany brat
Dzień 3: Twoje ciało jest świątynią Ducha Świętego (20.01.2018 r.)
Dzień 4: Nadzieja i uzdrowienie
Dzień 5: Słuchaj krzyku mojego ludu z dalekiej ziemi!

7 stycznia 2018 r. – I Niedziela Zwykła, święto Chrztu Pańskiego

06.01.2018

7 stycznia 2018 r. – I Niedziela Zwykła, święto Chrztu Pańskiego
„Nakłońcie uszu i przyjdźcie do Mnie, posłuchajcie Mnie, a dusza wasza żyć będzie.”
czytania mszalne:
Iz 55, 1-11
1 J 5, 1-9
Mk 1, 7-11
1. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich parafian na Mszę Świętą o godz. 11:00,
po której odbędzie się spotkanie opłatkowe.
2. Rozpoczyna się czas wizyt duszpasterskich. Parafian, którzy chcą, aby odwiedził ich kapłan z modlitwą i błogosławieństwem,