4 CZERWCA 2017 R. – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

04.06.2017

4 CZERWCA 2017 R. – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
„Nikt nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: «Panem jest Jezus».”

Dz 2, 1-11
1 Kor 12, 3b-7. 12-13
J 20, 19-23

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszego święta parafialnego.

2. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny.

3. W poniedziałek nasz biskup Wiktor Wysoczański obchodzi rocznicę przyjęcia sakry biskupiej (1983). Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach wypraszając łaskę zdrowia i sił do jak najowocniejszego wypełniania misji prowadzenia Kościoła Polskokatolickiego.

4. W liturgii bieżącego tygodnia obchodzimy wspomnienia: w poniedziałek – Święto N.M.P. Matki Kościoła; w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. Jutro w II Programie Polskiego Radia o godz. 18:00 zapraszamy do wysłuchania retransmisji Mszy Świętej z wybranej polskokatolickiej parafii.

6. Ostatni odcinek programu z cyklu: „Kościoły w Polsce i na świecie” można odsłuchać tutaj.