4 MARCA 2017 R. – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

04.03.2017

4 MARCA 2017 R. – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

Rdz 2, 7-9; 3, 1-7
Rz 5, 12-19
Mt 4, 1-11

1. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą prowadzone przez kolejne trzy niedziele marca (12,19 i 26) podczas Mszy Świętej o godz. 11:00. Duszpasterze wyrażają nadzieję, że dzięki temu jak największa liczba wiernych będzie mogła uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych. Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji dobrych owoców duchowych tego czasu.

2. Zgodnie z tradycją naszego Kościoła, w najbliższą niedzielę będziemy obchodzić 120 rocznicę Zorganizowania PNKK w USA, Kanadzie i Polsce. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą o godz. 11:00 w intencji naszego Kościoła.

3. Nabożeństwa pasyjne odprawiane są według następującego porządku:
Droga krzyżowa – piątek, godz. 17:00
Gorzkie Żale – niedziela, godz. 10:40

4. Na stronie internetowej parafii (tutaj) dostępny jest marcowy numer Posłańca.

5. W ubiegły piątek w kaplicy Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego
w Warszawie miała miejsce modlitwa w ramach Światowego Dnia Modlitwy. Dziękujemy wszystkim przedstawicielkom naszej parafii, które aktywnie włączyły się w przeprowadzenie tego spotkania.

Niedziela Palmowa – utrudnienia związane z dojazdem

Uwaga!

W Niedzielę Palmową w Warszawie odbędzie się Orlen Maraton.
W związku z tym wydarzeniem będą poważne utrudnienia w dojeździe do naszej Parafii.

Sugerujemy dojazd ulicą Czerniakowską, od strony mostu Siekierkowskiego. Najbliższe miejsca, gdzie będzie można zaparkować – ul. Zaruskiego, ul. Mikkego, ul. Bartycka.

Msza Święta z procesją odbędzie się o godz. 11:00.

Szczegółowe informacje o trasie maratonu można znaleźć tutaj.

Triduum Paschalne i Wielkanoc 2019

Triduum Paschalne i Wielkanoc 2019