5 LISTOPADA 2017 R. – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

03.11.2017

5 LISTOPADA 2017 R. – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA
„Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.”

Czytania liturgiczne:

Ml 1, 14b – 2, 2b. 8-10
1 Tes 2, 7b-9. 13
Mt 23, 1-12

1. W tym tygodniu Kościół obchodzi liturgiczne wspomnienia: we wtorek – św. Willobrorda z Utrechtu, biskupa (+739) oraz w sobotę św. Marcina z Tours, biskupa (+397).

2. Zgodnie z naszą tradycją w Uroczystość Wszystkich Świętych Msza Święta odprawiona została przy kaplicy M.B. Nieustającej Pomocy na Powązkach Wojskowych. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się we wspólną modlitwę, dając jednocześnie świadectwo wiary i troski o naszych zmarłych, którego wyrazem są kwiaty i zapalone świece.
W najbliższym czasie zamieścimy na stronie parafii pamiątkową fotorelację z uroczystości.

3. W listopadzie pielęgnujemy pamięć o naszych bliskich zmarłych w popularnych „Wypominkach”, które będą odprawiane w niedzielę o godz. 10:40 i środy po Mszy Świętej o godz. 17:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Przed nami Święto Niepodległości. Historia uczy nas, jak łatwo utracić dar wolności
i jak trudno go odzyskać. Pamiętajmy o modlitwie za wszystkich Polaków, a szczególnie wszystkich rządzących, o dar umiłowania Ojczyzny, która wyraża się w odpowiedzialnej służbie społeczeństwu.

5. W najbliższą niedzielę obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Brak poszanowania wolności religijnej nadal nie jest respektowany we wszystkich krajach świata. Chrześcijanie codziennie doznają różnego rodzaju prześladowań. W naszych modlitwach i dziełach miłosierdzia pamiętajmy o naszych braciach i siostrach udręczonych z powodu imienia Chrystusa.

12 listopada 2017 r. – XXXII Niedziela Zwykła

12 listopada 2017 r. – XXXII Niedziela Zwykła
„Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny”

Mdr 6, 12-16
1 Tes 4, 13-18
Mt 25, 1-13

1. W poniedziałek liturgiczne wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka
i Krystyna Pierwszych Męczenników Polski (+1003).
2. Zapraszamy do modlitwy w intencji zmarłych – „Wypominki” w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 10:40 i środy podczas Mszy Świętej o godz.

11 LISTOPADA – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2017 rok to 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku.
Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Ojczyzna i jej wolność to dwa wielkie zadania, które stawia przed nami Boża Opatrzność, abyśmy je jako naród i jako poszczególni jego obywatele umieli
w każdym czasie z miłością przyjąć i pomnażać dla dobra naszego i przyszłych pokoleń,