5 LISTOPADA 2017 R. – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

03.11.2017

5 LISTOPADA 2017 R. – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA
„Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.”

Czytania liturgiczne:

Ml 1, 14b – 2, 2b. 8-10
1 Tes 2, 7b-9. 13
Mt 23, 1-12

1. W tym tygodniu Kościół obchodzi liturgiczne wspomnienia: we wtorek – św. Willobrorda z Utrechtu, biskupa (+739) oraz w sobotę św. Marcina z Tours, biskupa (+397).

2. Zgodnie z naszą tradycją w Uroczystość Wszystkich Świętych Msza Święta odprawiona została przy kaplicy M.B. Nieustającej Pomocy na Powązkach Wojskowych. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się we wspólną modlitwę, dając jednocześnie świadectwo wiary i troski o naszych zmarłych, którego wyrazem są kwiaty i zapalone świece.
W najbliższym czasie zamieścimy na stronie parafii pamiątkową fotorelację z uroczystości.

3. W listopadzie pielęgnujemy pamięć o naszych bliskich zmarłych w popularnych „Wypominkach”, które będą odprawiane w niedzielę o godz. 10:40 i środy po Mszy Świętej o godz. 17:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Przed nami Święto Niepodległości. Historia uczy nas, jak łatwo utracić dar wolności
i jak trudno go odzyskać. Pamiętajmy o modlitwie za wszystkich Polaków, a szczególnie wszystkich rządzących, o dar umiłowania Ojczyzny, która wyraża się w odpowiedzialnej służbie społeczeństwu.

5. W najbliższą niedzielę obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Brak poszanowania wolności religijnej nadal nie jest respektowany we wszystkich krajach świata. Chrześcijanie codziennie doznają różnego rodzaju prześladowań. W naszych modlitwach i dziełach miłosierdzia pamiętajmy o naszych braciach i siostrach udręczonych z powodu imienia Chrystusa.

20 MAJA 2018 R. – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, ŚWIĘTO PATRONALNE PARAFII

19.05.2018

20 MAJA 2018 R. – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO,
ŚWIĘTO PATRONALNE PARAFII
„Postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała. Ciało bowiem do czego innego dąży niż duch, a duch do czego innego niż ciało, i stąd nie ma między nimi zgody, tak że nie czynicie tego, co chcecie.”

Dz 2, 1-11
Ga 5, 16-25
J 15, 26-27; 16, 12-15
1. Radujemy się dzisiaj obchodząc święto patronalne Parafii. Dziękujemy za Waszą obecność,

13 maja 2018 r. – VII Niedziela Wielkanocna, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, Święto Drogiej Ojczyzny Polskiej

13.05.2018

„Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdzał naukę znakami, które jej towarzyszyły.”
Dz 1, 1-11
Ef 4, 1-13
Mk 16, 15-20
1. Obchodzimy dzisiaj Święto Drogiej Ojczyzny Polskiej módlmy się o pomyślność i zgodę dla naszego Narodu.