5 LISTOPADA 2017 R. – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

03.11.2017

5 LISTOPADA 2017 R. – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA
„Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.”

Czytania liturgiczne:

Ml 1, 14b – 2, 2b. 8-10
1 Tes 2, 7b-9. 13
Mt 23, 1-12

1. W tym tygodniu Kościół obchodzi liturgiczne wspomnienia: we wtorek – św. Willobrorda z Utrechtu, biskupa (+739) oraz w sobotę św. Marcina z Tours, biskupa (+397).

2. Zgodnie z naszą tradycją w Uroczystość Wszystkich Świętych Msza Święta odprawiona została przy kaplicy M.B. Nieustającej Pomocy na Powązkach Wojskowych. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się we wspólną modlitwę, dając jednocześnie świadectwo wiary i troski o naszych zmarłych, którego wyrazem są kwiaty i zapalone świece.
W najbliższym czasie zamieścimy na stronie parafii pamiątkową fotorelację z uroczystości.

3. W listopadzie pielęgnujemy pamięć o naszych bliskich zmarłych w popularnych „Wypominkach”, które będą odprawiane w niedzielę o godz. 10:40 i środy po Mszy Świętej o godz. 17:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Przed nami Święto Niepodległości. Historia uczy nas, jak łatwo utracić dar wolności
i jak trudno go odzyskać. Pamiętajmy o modlitwie za wszystkich Polaków, a szczególnie wszystkich rządzących, o dar umiłowania Ojczyzny, która wyraża się w odpowiedzialnej służbie społeczeństwu.

5. W najbliższą niedzielę obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Brak poszanowania wolności religijnej nadal nie jest respektowany we wszystkich krajach świata. Chrześcijanie codziennie doznają różnego rodzaju prześladowań. W naszych modlitwach i dziełach miłosierdzia pamiętajmy o naszych braciach i siostrach udręczonych z powodu imienia Chrystusa.

Rocznica śmierci biskupa Franciszka Hodura

16.02.2018

Obchodzimy dzisiaj 65. rocznicę śmierci biskupa Franciszka Hodura (+16 lutego 1953) – założyciela Polskiego Narodowego Kościoła Katolickiego.
Jest toZnalezione obrazy dla zapytania franciszek hodur dobra okazja do tego, aby dziękować dobremu Bogu
za dar wspólnoty naszego Kościoła i posługę wielkiego duszpasterza Polaków.
W niedzielę 18 lutego podczas Mszy Świętej o godz. 11:00 będziemy polecać Miłosierdziu Bożemu ś.p. biskupa Franciszka Hodura.
„Dlatego nie zapominamy Ciebie, Chryste i Panie. Niechaj ziemia i Niebo przepadnie, ale w naszym sercu pozostań, Panie.

11 lutego 2018 r. – VI Niedziela Zwykła

11 lutego 2018 r. – VI Niedziela Zwykła
„Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie.”
Kpł 13, 1-2. 45-46
1 Kor 10, 31 – 11, 1
Mk 1, 40-45
1. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy o uczynkach miłosierdzia
i darze modlitwy dla tych, którzy doświadczają w swoim życiu cierpienia.
2. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Tego dnia zapraszamy na Mszę Świętą o godz.

4 lutego 2018 r. – V Niedziela Zwykła

4 lutego 2018 r. – V Niedziela Zwykła
„Biada mi bowiem, gdybym nie głosił Ewangelii!”
Hi 7, 1-4. 6-7
1 Kor 9, 16-19. 22-23
Mk 1, 29-39
1. W poniedziałek wspomnienie liturgiczne św. Agaty; w sobotę wspomnienie
św. Scholastyki, dziewicy.
2. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Chorego.
3. Zachęcamy do lektury lutowego wydania miesięcznika „Rodzina”. Pismo w formie papierowej dostępne na stoliku w nawie bocznej kościoła oraz w formie elektronicznej tutaj.