5 LISTOPADA 2017 R. – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

03.11.2017

5 LISTOPADA 2017 R. – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA
„Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.”

Czytania liturgiczne:

Ml 1, 14b – 2, 2b. 8-10
1 Tes 2, 7b-9. 13
Mt 23, 1-12

1. W tym tygodniu Kościół obchodzi liturgiczne wspomnienia: we wtorek – św. Willobrorda z Utrechtu, biskupa (+739) oraz w sobotę św. Marcina z Tours, biskupa (+397).

2. Zgodnie z naszą tradycją w Uroczystość Wszystkich Świętych Msza Święta odprawiona została przy kaplicy M.B. Nieustającej Pomocy na Powązkach Wojskowych. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się we wspólną modlitwę, dając jednocześnie świadectwo wiary i troski o naszych zmarłych, którego wyrazem są kwiaty i zapalone świece.
W najbliższym czasie zamieścimy na stronie parafii pamiątkową fotorelację z uroczystości.

3. W listopadzie pielęgnujemy pamięć o naszych bliskich zmarłych w popularnych „Wypominkach”, które będą odprawiane w niedzielę o godz. 10:40 i środy po Mszy Świętej o godz. 17:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Przed nami Święto Niepodległości. Historia uczy nas, jak łatwo utracić dar wolności
i jak trudno go odzyskać. Pamiętajmy o modlitwie za wszystkich Polaków, a szczególnie wszystkich rządzących, o dar umiłowania Ojczyzny, która wyraża się w odpowiedzialnej służbie społeczeństwu.

5. W najbliższą niedzielę obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Brak poszanowania wolności religijnej nadal nie jest respektowany we wszystkich krajach świata. Chrześcijanie codziennie doznają różnego rodzaju prześladowań. W naszych modlitwach i dziełach miłosierdzia pamiętajmy o naszych braciach i siostrach udręczonych z powodu imienia Chrystusa.

17.02.2019 – VI Niedziela Zwykła

16.02.2019

17 lutego 2019 r. – VI Niedziela Zwykła
„Błogosławiony mąż, który pokłada ufność w Panu, i Pan jest jego nadzieją. Jest on podobny do drzewa zasadzonego nad wodą, co swe korzenie puszcza ku strumieniowi; nie obawia się, gdy nadejdzie upał, bo zachowa zielone liście; także w roku posuchy nie doznaje niepokoju i nie przestaje wydawać owoców.”

Jr 17, 5-8
1 Kor 15, 12. 16-20