6 listopada – XXXII Niedziela Zwykła

04.11.2016

6 listopada – XXXII Niedziela Zwykła

„Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją.”

1. 2Mch 7,1-2.9-14
  2. 2Tes 2,16-3,5
  3. Łk 20,27-38

1. 1. W piątek obchodzimy wspomnienie św. Marcina z Tours, Biskupa. Życiorys tego świętego zamieszczony jest w listopadowym numerze Posłańca (tutaj).

2. W piątek,11 listopada, o godz. 11:00 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny.

3. Podczas obchodów Święta Niepodległości szczególną pamięć kierujemy ku żołnierzom I Pułku Szwoleżerów im. Józefa Piłsudskiego. Składamy Bogu dziękczynienie za ich poświęcenie dla sprawy wolnej Polski. Przypominamy, że nasza świątynia była niegdyś kościołem garnizonowym tej jednostki, a w nawie bocznej mieści się tablica epitafijna poświęcona poległym i zmarłym żołnierzom I Pułku.

4. Tradycyjna modlitwa za zmarłych „Wypominki” odprawiana jest w naszej parafii w środy o godz. 17:00 oraz w niedzielę o godz. 10:40.

Wielki Piątek – 30.03.2018 r.

30.03.2018

„Odszedł Pasterz nasz, co ukochał lud. O Jezu dzięki Ci za Twej męki trud”
Uczciliśmy dzisiaj ofiarę życia, jaką nasz Pan złożył na drzewie krzyża dla zbawienia świata. Liturgia skupiła naszą uwagę na słuchaniu Słowa Bożego – opisie Męki Jezusa, uroczystej modlitwie powszechnej i adoracji krzyża. Teraz trwamy przy Jezusowym grobie, w ciszy oczekując radosnego niedzielnego poranka.
Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 16:00.