6 listopada – XXXII Niedziela Zwykła

04.11.2016

6 listopada – XXXII Niedziela Zwykła

„Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją.”

1. 2Mch 7,1-2.9-14
  2. 2Tes 2,16-3,5
  3. Łk 20,27-38

1. 1. W piątek obchodzimy wspomnienie św. Marcina z Tours, Biskupa. Życiorys tego świętego zamieszczony jest w listopadowym numerze Posłańca (tutaj).

2. W piątek,11 listopada, o godz. 11:00 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny.

3. Podczas obchodów Święta Niepodległości szczególną pamięć kierujemy ku żołnierzom I Pułku Szwoleżerów im. Józefa Piłsudskiego. Składamy Bogu dziękczynienie za ich poświęcenie dla sprawy wolnej Polski. Przypominamy, że nasza świątynia była niegdyś kościołem garnizonowym tej jednostki, a w nawie bocznej mieści się tablica epitafijna poświęcona poległym i zmarłym żołnierzom I Pułku.

4. Tradycyjna modlitwa za zmarłych „Wypominki” odprawiana jest w naszej parafii w środy o godz. 17:00 oraz w niedzielę o godz. 10:40.

Posłuchaj – Kościoły w Polsce i na świecie

11.01.2020

Zapraszamy do wysłuchania audycji z cyklu
„Kościoły w Polsce i na świecie”
z dnia 11.01.2020 r.
w I Programie Polskiego Radia.

Odcinek poświęcony 20 rocznicy podpisania Deklaracji o wzajemnym uznaniu Chrztu Świętego.
Nagranie miało miejsce w parafii katedralnej pw. Świętego Duch w Warszawie.

Audycja do wysłuchania tutaj.