6 listopada – XXXII Niedziela Zwykła

04.11.2016

6 listopada – XXXII Niedziela Zwykła

„Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją.”

1. 2Mch 7,1-2.9-14
  2. 2Tes 2,16-3,5
  3. Łk 20,27-38

1. 1. W piątek obchodzimy wspomnienie św. Marcina z Tours, Biskupa. Życiorys tego świętego zamieszczony jest w listopadowym numerze Posłańca (tutaj).

2. W piątek,11 listopada, o godz. 11:00 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny.

3. Podczas obchodów Święta Niepodległości szczególną pamięć kierujemy ku żołnierzom I Pułku Szwoleżerów im. Józefa Piłsudskiego. Składamy Bogu dziękczynienie za ich poświęcenie dla sprawy wolnej Polski. Przypominamy, że nasza świątynia była niegdyś kościołem garnizonowym tej jednostki, a w nawie bocznej mieści się tablica epitafijna poświęcona poległym i zmarłym żołnierzom I Pułku.

4. Tradycyjna modlitwa za zmarłych „Wypominki” odprawiana jest w naszej parafii w środy o godz. 17:00 oraz w niedzielę o godz. 10:40.

Niedziela Palmowa – utrudnienia związane z dojazdem

Uwaga!

W Niedzielę Palmową w Warszawie odbędzie się Orlen Maraton.
W związku z tym wydarzeniem będą poważne utrudnienia w dojeździe do naszej Parafii.

Sugerujemy dojazd ulicą Czerniakowską, od strony mostu Siekierkowskiego. Najbliższe miejsca, gdzie będzie można zaparkować – ul. Zaruskiego, ul. Mikkego, ul. Bartycka.

Msza Święta z procesją odbędzie się o godz. 11:00.

Szczegółowe informacje o trasie maratonu można znaleźć tutaj.

Triduum Paschalne i Wielkanoc 2019

Triduum Paschalne i Wielkanoc 2019