6 sierpnia 2017 – NIEDZIELA – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

05.08.2017

6 sierpnia 2017 – NIEDZIELA – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO
„Nie za wymyślonymi mitami postępowaliśmy wtedy, gdy daliśmy wam poznać moc
i przyjście Pana naszego Jezusa Chrystusa, ale nauczaliśmy jako naoczni świadkowie Jego wielkości.”

Dn 7, 9-10. 13-14
2 P 1, 16-19
Mt 17, 1-9

1. Dzisiaj przypada Święto Przemienia Pańskiego. Liturgię świąteczną przeżyliśmy
we wdzięczności Panu Jezusowi za objawienie swojej chwały i umocnienie naszej wiary.

2. W tym roku obchodzimy 73 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Modlitwą
za poległych złożyliśmy nasz hołd za ofiarę ich życia i wyrażamy głęboką wdzięczność za dar pokoju i wolności w naszej Ojczyźnie.

3. Rozpoczęliśmy sierpień, który jest miesiącem trzeźwości. Módlmy się o naszą wolność od wszelkich nałogów, a w szczególny sposób za uzależnionych od alkoholu i za ich rodziny.

4. W sobotę zapraszamy do wysłuchania audycji z cyklu „Pięć minut nad Biblią”
w II Programie Polskiego Radia o godz. 7:40.

Zapowiedź – Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

07.01.2018

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
W dniach 18-25 stycznia 2018 r. obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegoroczne obchody zostały opatrzone hasłem przewodnim: „Prawica Twoja wsławiła się mocą” (Wj 15,6).
Materiały na spotkania modlitewne zostały opracowane przez chrześcijan z Karaibów.
Tematy poszczególnych dni ekumenicznej oktawy są następujące:
Dzień 1: Będziesz miłował przybysza, bo i wy byliście przybyszami w ziemi egipskiej
Dzień 2: Już nie niewolnik, lecz umiłowany brat
Dzień 3: Twoje ciało jest świątynią Ducha Świętego (20.01.2018 r.)
Dzień 4: Nadzieja i uzdrowienie
Dzień 5: Słuchaj krzyku mojego ludu z dalekiej ziemi!

7 stycznia 2018 r. – I Niedziela Zwykła, święto Chrztu Pańskiego

06.01.2018

7 stycznia 2018 r. – I Niedziela Zwykła, święto Chrztu Pańskiego
„Nakłońcie uszu i przyjdźcie do Mnie, posłuchajcie Mnie, a dusza wasza żyć będzie.”
czytania mszalne:
Iz 55, 1-11
1 J 5, 1-9
Mk 1, 7-11
1. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich parafian na Mszę Świętą o godz. 11:00,
po której odbędzie się spotkanie opłatkowe.
2. Rozpoczyna się czas wizyt duszpasterskich. Parafian, którzy chcą, aby odwiedził ich kapłan z modlitwą i błogosławieństwem,