23 KWIETNIA 2017 R. – II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

23.04.2017

23 KWIETNIA 2017 R. – II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

„Uczniowie trwali w nauce apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach.”

Dz 2, 42-47

1 P 1, 3-9

J 20, 19-31

1. 1. Z okazji dzisiejszego święta polecajmy miłosierdziu Bożemu całą parafię –nasze troski
    i słabości, a także wszystkich zmarłych.

2. 2. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na dekoracje wielkanocną kościoła.

3. 3. Pamiętajmy o lekturze miesięcznika polskokatolickiego Rodzina – kwietniowy numer jest dostępny tutaj.

4. 4. W poniedziałek wielkanocny zmarł bp Jeremiasz, wieloletni przewodniczący Polskiej Rady Ekumenicznej. Polecajmy jego osobę miłosiernemu Bogu. Kilka słów o jego życiu
    i posłudze można przeczytać tutaj.

Posłuchaj – „Kościoły w Polsce i na świcie”

16.09.2018

Zapraszamy do wysłuchania audycji z cyklu „Kościoły w Polsce i na świecie” z 19.09.2018 r. utworzonej we współpracy z Kościołem Polskokatolickim – tutaj.

Treścią programu jest historia naszej parafii w Studziankach Pancernych oraz historii związanej z walkami podczas II wojny światowej.

Działo się – koncert „Polska żyje w nas”

05.09.2018

W niedzielę, 2 września, o godz.17:00 w naszym kościele katedralnym odbył się koncert muzyki patriotycznej pt. „Polska żyje w nas”. Serdecznie dziękujemy artystom, którzy ponieśli nasze serca drogami historii Polski, szczególnie naznaczonej, walką o wolność.

Szczególnie dziękujemy:
Zofii Szafrańskiej – skrzypce