7 MAJA 2017 R. – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

06.05.2017

7 MAJA 2017 R. – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
„Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie, i miały je w obfitości”

Dz 2, 14a. 36-41
1 P 2, 20b-25
J 10, 1-10

1. Miesiąc maj poświęcony jest czci Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy słowami Litanii Loretańskiej, która w naszej parafii będzie miała miejsce w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 10:40.

2. Obchodzimy dzisiaj rocznicę śmierci bpa Tomasza Majewskiego, który pełnił posługę duszpasterską również w naszej parafii – najpierw jako wikariusz a następnie proboszcz.

3. Dziś obchodzimy światową Niedzielę Powołań. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wołaniu, aby Pan wyprawił nowych robotników na swoje żniwo.

4. W poniedziałek wspominamy św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.

5. W środę obchodzimy rocznicę śmierci bpa Józefa Padewskiego (+1951). Zapraszamy na modlitwę przy grobie naszego Biskupa w środę 10.05 o godz. 17:00 na Cmentarzu Powązkowskim (Wojskowym) – kwatera D obok kaplicy M.B. Nieustającej Pomocy.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Drogiej Ojczyzny Polskiej.

7. Jest już dostępny majowy numer miesięcznika „Rodzina” – wersja drukowana dostępna jest na stoliku w nawie bocznej kościoła.

Posłuchaj – Kościoły w Polsce i na świecie

11.01.2020

Zapraszamy do wysłuchania audycji z cyklu
„Kościoły w Polsce i na świecie”
z dnia 11.01.2020 r.
w I Programie Polskiego Radia.

Odcinek poświęcony 20 rocznicy podpisania Deklaracji o wzajemnym uznaniu Chrztu Świętego.
Nagranie miało miejsce w parafii katedralnej pw. Świętego Duch w Warszawie.

Audycja do wysłuchania tutaj.