9 października – XXVIII Niedziela Zwykła

06.10.2016

XXVIII Niedziela Zwykła

Jeżeliśmy bowiem z Nim współumarli, wespół z Nim i żyć będziemy.”

2 Krl 5,14-17;
2 Tm 2,8-13;
Łk 17,11-19

1. 1. Dzisiaj obchodzimy Święto Chrześcijańskiej Rodziny. Pamiętajmy, aby w naszych domach nie zabrakło wspólnie przeżywanej wiary w duchu ewangelicznej miłości.

2. W najbliższą niedzielę 16.08. o godz. 8:00 w II Programie Polskiego Radia będzie transmitowana Msza Święta z naszego Kościoła.

3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w naszej świątyni – przed każdą niedzielną Mszą Świętą oraz w środy o godz. 17-tej.

4. Zakończyliśmy rewitalizację i konserwację północnej części fasady kościoła. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierali prace kolejnego etapu prac remontowych.

5. Na naszej stronie internetowej dostępny jest październikowy numer Posłańca – zachęcamy do lektury. Szczególnie polecamy artykuł o życiu św. Franciszka oraz rozważanie na temat sakramentu małżeństwa.

Noc Świątyń – sobota, 21.09.2019

16.09.2019

W sobotę 21.09.2019 r., podczas warszawskiej edycji Nocy Świątyń, drzwi naszego Kościoła Katedralnego będą szeroko otwarte według następującego harmonogramu:

18:00 – Zwiedzanie Kościoła
18:15 – Prezentacja nt. historii Kościoła Polskokatolickiego oraz podstaw wiary
18:30 – Pytania i odpowiedzi
18:45 – Koncert muzyki organowej

19:00 – Zwiedzanie kościoła
19:15 – Prezentacja nt. historii Kościoła Polskokatolickiego oraz podstaw wiary
19:30 –

Rocznica wybuchu II wojny światowej – fotorelacja

02.09.2019

W niedzielę – 1 września 2019 r. – podczas Mszy Świętej modliliśmy się w intencji ofiar II wojny światowej oraz o pokój dla naszej Ojczyzny i całego świata. Gościliśmy w naszej wspólnocie przedstawicieli niemieckiego stowarzyszenia „Znaki Nadziei”. Jego przedstawiciele szerzą inicjatywę pojednania narodu niemieckiego ze wszystkimi ofiarami nazistowskiego terroru. Wspominaliśmy także gen. Bolesława Wieniawę – Długoszowskiego. Taca zebrana w czasie Mszy Świętej została przeznaczona na wsparcie inicjatywy budowy pomnika generała w Łazienkach Królewskich.

Nabożeństwo ekumeniczne

27.08.2019

W przeddzień 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej,
31.08.2019 r. o godz. 15:00
w kościele ewangelicko-augsburskim pod wezwaniem Świętej Trójcy
(pl. Małachowskiego 1, Warszawa),
odbędzie się nabożeństwo ekumenicznym w intencji pamięci i pokoju,
na które serdecznie zapraszamy.
W modlitwie będą współuczestniczyć duchowni naszego kościoła.
Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć tutaj.