9 października – XXVIII Niedziela Zwykła

06.10.2016

XXVIII Niedziela Zwykła

Jeżeliśmy bowiem z Nim współumarli, wespół z Nim i żyć będziemy.”

2 Krl 5,14-17;
2 Tm 2,8-13;
Łk 17,11-19

1. 1. Dzisiaj obchodzimy Święto Chrześcijańskiej Rodziny. Pamiętajmy, aby w naszych domach nie zabrakło wspólnie przeżywanej wiary w duchu ewangelicznej miłości.

2. W najbliższą niedzielę 16.08. o godz. 8:00 w II Programie Polskiego Radia będzie transmitowana Msza Święta z naszego Kościoła.

3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w naszej świątyni – przed każdą niedzielną Mszą Świętą oraz w środy o godz. 17-tej.

4. Zakończyliśmy rewitalizację i konserwację północnej części fasady kościoła. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierali prace kolejnego etapu prac remontowych.

5. Na naszej stronie internetowej dostępny jest październikowy numer Posłańca – zachęcamy do lektury. Szczególnie polecamy artykuł o życiu św. Franciszka oraz rozważanie na temat sakramentu małżeństwa.

Zapowiedź – Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

07.01.2018

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
W dniach 18-25 stycznia 2018 r. obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegoroczne obchody zostały opatrzone hasłem przewodnim: „Prawica Twoja wsławiła się mocą” (Wj 15,6).
Materiały na spotkania modlitewne zostały opracowane przez chrześcijan z Karaibów.
Tematy poszczególnych dni ekumenicznej oktawy są następujące:
Dzień 1: Będziesz miłował przybysza, bo i wy byliście przybyszami w ziemi egipskiej
Dzień 2: Już nie niewolnik, lecz umiłowany brat
Dzień 3: Twoje ciało jest świątynią Ducha Świętego (20.01.2018 r.)
Dzień 4: Nadzieja i uzdrowienie
Dzień 5: Słuchaj krzyku mojego ludu z dalekiej ziemi!

7 stycznia 2018 r. – I Niedziela Zwykła, święto Chrztu Pańskiego

06.01.2018

7 stycznia 2018 r. – I Niedziela Zwykła, święto Chrztu Pańskiego
„Nakłońcie uszu i przyjdźcie do Mnie, posłuchajcie Mnie, a dusza wasza żyć będzie.”
czytania mszalne:
Iz 55, 1-11
1 J 5, 1-9
Mk 1, 7-11
1. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich parafian na Mszę Świętą o godz. 11:00,
po której odbędzie się spotkanie opłatkowe.
2. Rozpoczyna się czas wizyt duszpasterskich. Parafian, którzy chcą, aby odwiedził ich kapłan z modlitwą i błogosławieństwem,