Parafia Studzianki

1. Parafia w Studziankach Pancernych (erygowana w 1952 r.)

2. Kościół parafialny pod wezwaniem Matki Bożej Wniebowziętej i Królowej Pokoju.

3. Obowiązki proboszcza pełni ks. Henryk Dąbrowski.

4. Msza Święta odprawiana jest w każdą niedzielę o godz. 14:00

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

ŚWIĘTO PARAFIALNE

15. sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, przypada nasze święto parafialne.

W czasie Mszy Świętej o godz. 11:00 będziemy modlić się, za przyczyną Maryi naszej Patronki, o Boże błogosławieństwo i dar pokoju dla nas, całego Kościoła i Świata.

Na zakończenie odbędzie się Procesja Eucharystyczna. Warto wspomnieć, że w procesji pójdziemy po raz pierwszy po nowym chodniku wokół kościoła. Ufundowany został w całości z ofiar parafian. Bogu niech będą dzięki, że pobłogosławił ten wysiłek.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania - UWAGA! 15 sierpnia Msza Święta o godz. 11:00.

Świąteczny wystrój świątyni:

Modlitwa do Matki Bożej Królowej Pokoju

Maryjo, Twój Syn, Jezus Chrystus, Książę Pokoju, ofiarował nam ten bezcenny dar, kiedy powiedział: "Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak, jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka" (J 14,27). Matko,Ty widzisz, jak nieroztropnie postępujemy z tym darem. W dziejach świata
i dziś, człowiek sięgał i sięga po oręż jako jedyny środek rozwiązywania problemów. Pycha i zarozumiałość prowadzą do tragedii ludzi i narodów. Doświadczeni tak ciężko przez wieki naszej historii wieloma wojnami i walkami
o niepodległość, błagamy Cię Maryjo, uproś łaskę pokoju dla naszej Ojczyzny
i całego Świata. Niech każde ludzkie serce opromienione łaskami pokoju woła do Ciebie z radością – Królowo Pokoju, do Syna swego nas prowadź. Amen.