Początek Wielkiego Postu

03.03.2019

W najbliższą środę rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Na znak skruchy i pokuty, kapłan posypie nasze głowy popiołem. Przez ten symboliczny obrzęd Kościół wzywa, aby wierni  szczerze spojrzeli na swoje kruche życie, gdzie: „Dni człowieka są jak trawa, kwitnie jak kwiat na polu. Wystarczy, że wiatr go muśnie już znika i wszelki ślad po nim ginie” (Ps 103, 15-16). Dotyczy to szczególnie naszej kondycji duchowej, która wymaga otwierania się na działanie Bożej łaski. Bez stałej łączności z Panem o wiele łatwiej kierować nami mogą chciwość, lenistwo czy gniew. Naśladując Pana Jezusa, mamy zadać temu wszystkiemu śmierć, aby z pomocą Bożą „urodzić się na nowo” w poranek wielkanocny.

Pomocą we właściwym przeżyciu okresu pokuty są  dobrze  nam znane praktyki duchowe. Należą do nich Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, rekolekcje, spowiedź, lektura Pisma Świętego połączona z rozmyślaniem oraz nasze umartwienia. Dodatkowo na każdą niedzielę Wielkiego Postu będziemy publikować na stronie internetowej parafii „Przewodnik duchowy po Wielkim Poście”, przedstawiający niedzielną Liturgię Słowa oraz fragmenty kazań bpa Franciszka Hodura.

W naszej parafii nabożeństwa wielkopostne będą odprawiane według następującego porządku:
Środa Popielcowa – Msza Święta z intronizacją Krzyża Świętego i obrzędem posypania głów popiołem o godz. 17.00
Droga Krzyżowa – piątki o godz. 17:00
Gorzkie Żale – niedziele o godz. 10:40
Rekolekcje wielkopostne – 23-24.03.2019r.

Ostatnio Dodane Aktualności

Przewodnik po Wielkim Poście

17.03.2019

W „Przewodniku po Wielkim Poście” zamieszczamy niedzielną Liturgię Słowa i wybrany fragment pism bpa Franciszka Hodura. Zapraszamy do lektury i modlitewnych rozważań. Mamy nadzieję, że obcowanie ze Słowem Bożym i nauką Organizatora naszego Kościoła pomogą nam lepiej przygotować się duchowo do radości Świąt Wielkanocnych.

Przewodnik po Wielkim Poście – II Niedziela Wielkiego Postu

Przewodnik po Wielkim Poście, I Niedziela Wielkiego Postu

Więcej

Nabożeństwa pasyjne

09.03.2019

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych

Droga Krzyżowa – piątki o godz. 17:00

Gorzkie Żale – niedziele o godz. 10:40

Więcej

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

09.03.2019

Rekolekcje wielkopostne
w naszej parafii

23 marca 2019 r. – sobota – Msza Święta z nauką o godz. 17:00
24 marca 2019 r. – niedziela – Msza Święta z nauką o godz. 11:00

Rekolekcje poprowadzi
ks. Paweł Walczyński
proboszcz parafii pw. Imienia Maryi Panny
w Ostrowcu Świętokrzyskim

Więcej