Refleksja o Uroczystości Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym

27.10.2016

Już w Piśmie Świętym Starego Testamentu są pierwsze wzmianki o zapisywaniu w specjalnych księgach imion osób zmarłych. Tradycja ta przetrwała do czasów apostolskich. W miesiącu listopadzie tradycyjnie już, nasza modlitwa przeniknięta jest eschatologiczną refleksją. Uroczystość Wszystkich Świętych jak i Dzień Zaduszny nazywany dniem wszystkich wiernych zmarłych, przypominają,  że każdy człowiek jest „pielgrzymem do domu Ojca”. Radosna wymowa  dnia, Ur. Wszystkich Świętych  wynikająca ze świadectwa jakie o Bogu dają święci, pozwala nam żyjącym z głęboką wiarą  i nadzieją, nawet przez pryzmat śmierci, iść na spotkanie z Tym, który jest „życiem       i zmartwychwstaniem”.  Modlitwa za zmarłych, jej rodowód sięga liturgii starożytnej, podczas niej odczytywano tzw. dyptyki na których zapisywano zarówno składających ofiarę jak i tych, za których była składana. Ukazuje ona łączność tych, którzy umarli i radują się niebem, tych którzy doznają czyśćca  jak i żyjących, czyli pełnej przestrzeni żyjącego i działającego Kościoła Jezusa Chrystusa. Bardzo wyraźny ślad tej modlitwy znajdujemy w modlitwie eucharystycznej. A więc podczas każdej Mszy św. nawiązujemy modlitewną i duchową łączność z tymi, którzy już odeszli i wyznajemy wiarę, że dla Boga wszystko żyje. Listopadowa refleksja eucharystyczna i wypominkowa niech będzie wsparciem dla zmarłych, a  w nas umocni wiarę w Chrystusa, który jest „drogą, prawdą i życiem”.

” To jest wolą Ojca mego, aby każdy, kto wierzy w Syna, miał życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym„.( J 6, 40)

Ks. Proboszcz

Nabożeństwa w okresie wakacyjnym

01.07.2018

W okresie wakacji Msze Święte będą odprawiane tylko w Niedzielę o godz. 11:00.

O dodatkowych nabożeństwach, w inne dni tygodnia, będziemy informowali, na bieżąco, w ogłoszeniach wygłaszanych w kościele oraz na stronie internatowej parafii.

10 czerwca 2018 r. – X Niedziela Zwykła

10 czerwca 2018 r. – X Niedziela Zwykła
„Wiemy bowiem, że kiedy nawet zniszczeje nasz przybytek doczesnego zamieszkania, będziemy mieli mieszkanie od Boga, dom nie ręką uczyniony, lecz wiecznie trwały w niebie.”
Rdz 3, 9-15
2 Kor 4, 13 – 5, 1
Mk 3, 20-35
1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które w naszej parafii odbywa się w środy
o godz. 17:00 oraz w niedzielę o godz. 10:40.
2. W najbliższą niedzielę,