Rocznica śmierci biskupa Franciszka Hodura

16.02.2018

Obchodzimy dzisiaj 65. rocznicę śmierci biskupa Franciszka Hodura (+16 lutego 1953) – założyciela Polskiego Narodowego Kościoła Katolickiego.

Jest toZnalezione obrazy dla zapytania franciszek hodur dobra okazja do tego, aby dziękować dobremu Bogu
za dar wspólnoty naszego Kościoła i posługę wielkiego duszpasterza Polaków.

W niedzielę 18 lutego podczas Mszy Świętej o godz. 11:00 będziemy polecać Miłosierdziu Bożemu ś.p. biskupa Franciszka Hodura.

„Dlatego nie zapominamy Ciebie, Chryste i Panie. Niechaj ziemia i Niebo przepadnie, ale w naszym sercu pozostań, Panie. O Panie Chryste, Wodzu nasz, My Ciebie nie zapomniemy, gdy dzwony będą jęczeć nad naszą trumną i nad naszym grobem, i imię twoje wyryte w naszych sercach, w naszych wnętrzach krwią serdeczną będziemy świadczyć, że my należymy do ciebie, a Ty do nas.”
                                                                                                                    z kazania bpa F. Hodura

Posłuchaj – Kościoły w Polsce i na świecie

11.01.2020

Zapraszamy do wysłuchania audycji z cyklu
„Kościoły w Polsce i na świecie”
z dnia 11.01.2020 r.
w I Programie Polskiego Radia.

Odcinek poświęcony 20 rocznicy podpisania Deklaracji o wzajemnym uznaniu Chrztu Świętego.
Nagranie miało miejsce w parafii katedralnej pw. Świętego Duch w Warszawie.

Audycja do wysłuchania tutaj.