Rocznica śmierci biskupa Franciszka Hodura

16.02.2018

Obchodzimy dzisiaj 65. rocznicę śmierci biskupa Franciszka Hodura (+16 lutego 1953) – założyciela Polskiego Narodowego Kościoła Katolickiego.

Jest toZnalezione obrazy dla zapytania franciszek hodur dobra okazja do tego, aby dziękować dobremu Bogu
za dar wspólnoty naszego Kościoła i posługę wielkiego duszpasterza Polaków.

W niedzielę 18 lutego podczas Mszy Świętej o godz. 11:00 będziemy polecać Miłosierdziu Bożemu ś.p. biskupa Franciszka Hodura.

„Dlatego nie zapominamy Ciebie, Chryste i Panie. Niechaj ziemia i Niebo przepadnie, ale w naszym sercu pozostań, Panie. O Panie Chryste, Wodzu nasz, My Ciebie nie zapomniemy, gdy dzwony będą jęczeć nad naszą trumną i nad naszym grobem, i imię twoje wyryte w naszych sercach, w naszych wnętrzach krwią serdeczną będziemy świadczyć, że my należymy do ciebie, a Ty do nas.”
                                                                                                                    z kazania bpa F. Hodura

Noc Świątyń – sobota, 21.09.2019

16.09.2019

W sobotę 21.09.2019 r., podczas warszawskiej edycji Nocy Świątyń, drzwi naszego Kościoła Katedralnego będą szeroko otwarte według następującego harmonogramu:

18:00 – Zwiedzanie Kościoła
18:15 – Prezentacja nt. historii Kościoła Polskokatolickiego oraz podstaw wiary
18:30 – Pytania i odpowiedzi
18:45 – Koncert muzyki organowej

19:00 – Zwiedzanie kościoła
19:15 – Prezentacja nt. historii Kościoła Polskokatolickiego oraz podstaw wiary
19:30 –

Rocznica wybuchu II wojny światowej – fotorelacja

02.09.2019

W niedzielę – 1 września 2019 r. – podczas Mszy Świętej modliliśmy się w intencji ofiar II wojny światowej oraz o pokój dla naszej Ojczyzny i całego świata. Gościliśmy w naszej wspólnocie przedstawicieli niemieckiego stowarzyszenia „Znaki Nadziei”. Jego przedstawiciele szerzą inicjatywę pojednania narodu niemieckiego ze wszystkimi ofiarami nazistowskiego terroru. Wspominaliśmy także gen. Bolesława Wieniawę – Długoszowskiego. Taca zebrana w czasie Mszy Świętej została przeznaczona na wsparcie inicjatywy budowy pomnika generała w Łazienkach Królewskich.

Nabożeństwo ekumeniczne

27.08.2019

W przeddzień 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej,
31.08.2019 r. o godz. 15:00
w kościele ewangelicko-augsburskim pod wezwaniem Świętej Trójcy
(pl. Małachowskiego 1, Warszawa),
odbędzie się nabożeństwo ekumenicznym w intencji pamięci i pokoju,
na które serdecznie zapraszamy.
W modlitwie będą współuczestniczyć duchowni naszego kościoła.
Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć tutaj.