Rocznica śmierci biskupa Franciszka Hodura

16.02.2018

Obchodzimy dzisiaj 65. rocznicę śmierci biskupa Franciszka Hodura (+16 lutego 1953) – założyciela Polskiego Narodowego Kościoła Katolickiego.

Jest toZnalezione obrazy dla zapytania franciszek hodur dobra okazja do tego, aby dziękować dobremu Bogu
za dar wspólnoty naszego Kościoła i posługę wielkiego duszpasterza Polaków.

W niedzielę 18 lutego podczas Mszy Świętej o godz. 11:00 będziemy polecać Miłosierdziu Bożemu ś.p. biskupa Franciszka Hodura.

„Dlatego nie zapominamy Ciebie, Chryste i Panie. Niechaj ziemia i Niebo przepadnie, ale w naszym sercu pozostań, Panie. O Panie Chryste, Wodzu nasz, My Ciebie nie zapomniemy, gdy dzwony będą jęczeć nad naszą trumną i nad naszym grobem, i imię twoje wyryte w naszych sercach, w naszych wnętrzach krwią serdeczną będziemy świadczyć, że my należymy do ciebie, a Ty do nas.”
                                                                                                                    z kazania bpa F. Hodura

Posłuchaj – „Kościoły w Polsce i na świcie”

16.09.2018

Zapraszamy do wysłuchania audycji z cyklu „Kościoły w Polsce i na świecie” z 19.09.2018 r. utworzonej we współpracy z Kościołem Polskokatolickim – tutaj.

Treścią programu jest historia naszej parafii w Studziankach Pancernych oraz historii związanej z walkami podczas II wojny światowej.

Działo się – koncert „Polska żyje w nas”

05.09.2018

W niedzielę, 2 września, o godz.17:00 w naszym kościele katedralnym odbył się koncert muzyki patriotycznej pt. „Polska żyje w nas”. Serdecznie dziękujemy artystom, którzy ponieśli nasze serca drogami historii Polski, szczególnie naznaczonej, walką o wolność.

Szczególnie dziękujemy:
Zofii Szafrańskiej – skrzypce