Rocznica śmierci bpa Józefa Padewskiego

Rocznica śmierci bpa Józefa Padewskiego

(8 luty 1894 r. – 10 maja 1951)

Jak co roku zebraliśmy się na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach przy grobie śp. bpa Józefa Padewskiego. W gorącej modlitwie dziękowaliśmy Bogu za dar życia i posługi naszego Pasterza, który swoje życie oddał w służbie dla Kościoła.

„Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

Posłuchaj – „Kościoły w Polsce i na świcie”

16.09.2018

Zapraszamy do wysłuchania audycji z cyklu „Kościoły w Polsce i na świecie” z 19.09.2018 r. utworzonej we współpracy z Kościołem Polskokatolickim – tutaj.

Treścią programu jest historia naszej parafii w Studziankach Pancernych oraz historii związanej z walkami podczas II wojny światowej.

Działo się – koncert „Polska żyje w nas”

05.09.2018

W niedzielę, 2 września, o godz.17:00 w naszym kościele katedralnym odbył się koncert muzyki patriotycznej pt. „Polska żyje w nas”. Serdecznie dziękujemy artystom, którzy ponieśli nasze serca drogami historii Polski, szczególnie naznaczonej, walką o wolność.

Szczególnie dziękujemy:
Zofii Szafrańskiej – skrzypce