ROZWAŻANIA WIELKOPOSTNE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

rozważania na Wielki Post
według
Bpa Franciszka Hodura*

Droga do zbawienia jest podobna drogom w kraju, które dla orientacji mają kamienie z napisami mówiące nam jak daleko znajdujemy się od wyjścia i jak jeszcze daleko od celu.

W drodze życia są też stacje i tablice z wypisanym naszym wiekiem i określeniem kresu naszego życia. To miejsca przystanku. Tu zastanawiamy się na tem, cośmy zrobili, a co zaniedbali. Dziś Kościół wezwał nas, abyśmy duchowo naszą drogę przeznaczenia zbadali i zobaczyli gdzie jesteśmy.

• * w tekście rozważań zachowano oryginalną pisownię.

30 grudnia – Niedziela, Uroczystość Świętej Rodziny

28.12.2018

30 grudnia 2018 r. – I Niedziela po Narodzeniu Pańskim, Uroczystość Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
„Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi, i rzeczywiście nimi jesteśmy.”

1 Sm 1, 20-22. 24-28
1 J 3, 1-2. 21-24
Łk 2, 41-52

1. 1.Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Świętej Rodziny. Od jakości i świętości życia rodzin zależy nasza przyszłość, dlatego szczególnie dziś otoczmy je naszą modlitwą.