ROZWAŻANIA WIELKOPOSTNE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

rozważania na Wielki Post
według
Bpa Franciszka Hodura*

Droga do zbawienia jest podobna drogom w kraju, które dla orientacji mają kamienie z napisami mówiące nam jak daleko znajdujemy się od wyjścia i jak jeszcze daleko od celu.

W drodze życia są też stacje i tablice z wypisanym naszym wiekiem i określeniem kresu naszego życia. To miejsca przystanku. Tu zastanawiamy się na tem, cośmy zrobili, a co zaniedbali. Dziś Kościół wezwał nas, abyśmy duchowo naszą drogę przeznaczenia zbadali i zobaczyli gdzie jesteśmy.

• * w tekście rozważań zachowano oryginalną pisownię.

Audycja „Kościoły w Polsce i na świecie” z 16.01.2021 r.

17.01.2021

Audycja „Kościoły w Polsce i na świecie” z 16.01.2021 r.

Jest to program przygotowywany przez sekcję religijną Polskiego Radia we współpracy z różnymi kościołami chrześcijańskimi. Poznajemy w nich historię, życie i działalność różnych wspólnot chrześcijańskich.

Ostatni odcinek powstał we współpracy w Kościołem Polskokatolickim. Posłuchamy w nim wprowadzenia w Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Gościem programu jest nasz proboszcz, ks. Henryk Dąbrowski.

Link do audycji – kliknij TUTAJ.