ROZWAŻANIA WIELKOPOSTNE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

rozważania na Wielki Post
według
Bpa Franciszka Hodura*

Trzeba nam rozważyć dwie rzeczy a mianowicie cnotę i grzech. Cnota jest to stała skłonność do czynienia dobrze, a grzech jest to stała skłonność do czynienia źle. Aby pokonać skłonność złą, trzeba na jej miejsce wprowadzić skłonność dobrą.

Człowiek powoli idzie od grzechów drobnych do coraz większych – podobnie
i z cnotą. Do doskonalenia się dochodzi człowiek stopniowo i powoli. Jeżeli według tej ostatniej recepty będzie postępował, nie ulegnie najmniejszej wątpliwości, że się człowiek poczynający umierać uratuje i do życia wróci. […]

W wytrwałej pracy nad poprawą swego życia nie może się człowiek zrażać, jeżeli nie widzi natychmiast dobrych i wielkich skutków swego szlachetnego postępowania. Poprawa i doskonalenie się następuje powoli, stopniowo. Zdrowie fizyczne zawsze powraca wolno, tak samo i zdrowie moralne następuje stopniowo i powoli.

• * w tekście rozważań zachowano oryginalną pisownię.

Poświęcenie i odsłonięcie tablicy 3 Pułku Szwoleżerów

28.07.2020

W najbliższą niedzielę 2 sierpnia 2020 r. o godz. 11.00
odbędzie się uroczysta Msza Święta
w intencji poległych, pomordowanych i zmarłych szwoleżerów
201 – 3. Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. J. Kozietulskiego.

Po Mszy Świętej zostanie poświęcona i odsłonięta tablica pamięci żołnierzy 3. Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. J. Kozietulskiego.

Uroczystość będzie transmitowana na żywo – https://www.facebook.com/parafiaswducha

Bezpieczeństwo

27.06.2020

Troszczymy się o wspólne bezpieczeństwo podczas Mszy Świętej:
– korzystamy z płynu do dezynfekcji rąk przed wejściem do kościoła;
– zachowujemy bezpieczne odstępy;
– używamy maseczek ochronnych.
Dodatkowo:
– uruchamiamy głośnik zewnętrzny przed wejściem do kościoła;
– przygotowujemy miejsca siedzące na placu przed wejściem do kościoła.