ROZWAŻANIA WIELKOPOSTNE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

rozważania na Wielki Post
według
Bpa Franciszka Hodura*

Trzeba nam rozważyć dwie rzeczy a mianowicie cnotę i grzech. Cnota jest to stała skłonność do czynienia dobrze, a grzech jest to stała skłonność do czynienia źle. Aby pokonać skłonność złą, trzeba na jej miejsce wprowadzić skłonność dobrą.

Człowiek powoli idzie od grzechów drobnych do coraz większych – podobnie
i z cnotą. Do doskonalenia się dochodzi człowiek stopniowo i powoli. Jeżeli według tej ostatniej recepty będzie postępował, nie ulegnie najmniejszej wątpliwości, że się człowiek poczynający umierać uratuje i do życia wróci. […]

W wytrwałej pracy nad poprawą swego życia nie może się człowiek zrażać, jeżeli nie widzi natychmiast dobrych i wielkich skutków swego szlachetnego postępowania. Poprawa i doskonalenie się następuje powoli, stopniowo. Zdrowie fizyczne zawsze powraca wolno, tak samo i zdrowie moralne następuje stopniowo i powoli.

• * w tekście rozważań zachowano oryginalną pisownię.

Niedziela Palmowa – utrudnienia związane z dojazdem

Uwaga!

W Niedzielę Palmową w Warszawie odbędzie się Orlen Maraton.
W związku z tym wydarzeniem będą poważne utrudnienia w dojeździe do naszej Parafii.

Sugerujemy dojazd ulicą Czerniakowską, od strony mostu Siekierkowskiego. Najbliższe miejsca, gdzie będzie można zaparkować – ul. Zaruskiego, ul. Mikkego, ul. Bartycka.

Msza Święta z procesją odbędzie się o godz. 11:00.

Szczegółowe informacje o trasie maratonu można znaleźć tutaj.

Triduum Paschalne i Wielkanoc 2019

Triduum Paschalne i Wielkanoc 2019