ROZWAŻANIA WIELKOPOSTNE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

rozważania na Wielki Post
według
Bpa Franciszka Hodura*

Trzeba nam rozważyć dwie rzeczy a mianowicie cnotę i grzech. Cnota jest to stała skłonność do czynienia dobrze, a grzech jest to stała skłonność do czynienia źle. Aby pokonać skłonność złą, trzeba na jej miejsce wprowadzić skłonność dobrą.

Człowiek powoli idzie od grzechów drobnych do coraz większych – podobnie
i z cnotą. Do doskonalenia się dochodzi człowiek stopniowo i powoli. Jeżeli według tej ostatniej recepty będzie postępował, nie ulegnie najmniejszej wątpliwości, że się człowiek poczynający umierać uratuje i do życia wróci. […]

W wytrwałej pracy nad poprawą swego życia nie może się człowiek zrażać, jeżeli nie widzi natychmiast dobrych i wielkich skutków swego szlachetnego postępowania. Poprawa i doskonalenie się następuje powoli, stopniowo. Zdrowie fizyczne zawsze powraca wolno, tak samo i zdrowie moralne następuje stopniowo i powoli.

• * w tekście rozważań zachowano oryginalną pisownię.

18 CZERWCA 2017 R. – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

17.06.2017

18 CZERWCA 2017 R. – XI NIEDZIELA ZWYKŁA
„Jezus, widząc tłumy, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni,
jak owce niemające pasterza.”

Wj 19, 2-6a
Rz 5, 6-11
Mt 9, 36 – 10, 8

1. Za nami Uroczystość Bożego Ciała – składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg liturgii oraz procesji eucharystycznej. Zapraszamy do odwiedzenia fotorelacji – tutaj.
2. W najbliższy piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

BOŻE CIAŁO

12.06.2017

BOŻE CIAŁO
CZWARTEK 15 CZERWCA 2017 R.
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ

ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE I PUBLICZNE WYZNANIE WIARY
W OBECNOŚĆ CHRYSTUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE.

MSZA ŚWIĘTA Z UROCZYSTĄ PROCESJĄ EUCHARYSTYCZNĄ DO CZTERECH OŁTARZY ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 11:00.

ZAPRASZAMY DZIECI DO SYPANIA KWIATÓW PODCZAS PROCESJI.