ROZWAŻANIA WIELKOPOSTNE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

rozważania na Wielki Post
według
Bpa Franciszka Hodura*

Religia ta trudna, najtrudniejsza ze wszystkich, bo najdoskonalsza, a wszystko co dobre, wielkie, doskonałe i Boże jest trudne. Ale trudne tylko z początku.

Gdy człowiek spojrzy w światło mocne, olśni go, aż go ból przejmie dokuczliwy,
a potem przywyknie do blasku i widzi w nim wszystko lepiej i doskonałej, aniżeli przy słabym oświetleniu. Tak się ma rzecz z religią. Trudna jest dla początkujących, bo to religia zaparcia się samego siebie, walki, czynu, ofiary, wysiłku aż do śmiertelnej agonii, to podróż w górę, to dźwiganie gigantycznych ciężarów po ziemi sypkiej, albo moczarowej, czas rozczarowań i zwątpień…
Ale tylko z początku.

Bo gdy człowiek sobie przyswoi abecadło Chrystusowej religii, otworzy jej księgę
i pocznie czytać kartę za kartą, przekonuje się, jak ta religia łatwa, przystępna, głęboka, wszystko ogarniająca i wszystko dająca.

* w tekście rozważań zachowano oryginalną pisownię.

Nabożeństwa w okresie wakacyjnym

01.07.2018

W okresie wakacji Msze Święte będą odprawiane tylko w Niedzielę o godz. 11:00.

O dodatkowych nabożeństwach, w inne dni tygodnia, będziemy informowali, na bieżąco, w ogłoszeniach wygłaszanych w kościele oraz na stronie internatowej parafii.

10 czerwca 2018 r. – X Niedziela Zwykła

10 czerwca 2018 r. – X Niedziela Zwykła
„Wiemy bowiem, że kiedy nawet zniszczeje nasz przybytek doczesnego zamieszkania, będziemy mieli mieszkanie od Boga, dom nie ręką uczyniony, lecz wiecznie trwały w niebie.”
Rdz 3, 9-15
2 Kor 4, 13 – 5, 1
Mk 3, 20-35
1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które w naszej parafii odbywa się w środy
o godz. 17:00 oraz w niedzielę o godz. 10:40.
2. W najbliższą niedzielę,